Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lakto-vegetáriánusok! Miért...

Lakto-vegetáriánusok! Miért nem esztek tojást?

Figyelt kérdés

Én születésem óta lakto-vegánként élek, viszont most már utána is néztem tudatosan ennek az életmódnak. Az egyértelmű számomra, hogy miért jó hús nélkül élni, viszont a tojás részt nem értem. Nem egészségtelen, nem állat (állati eredetű, viszont a lakto vegák esznek tejterméket).


Tehát miért nem esztek tojást? :)



2012. márc. 16. 19:40
1 2 3
 1/21 Béla211 ***** válasza:
18%
Mert a tojással meg ölsz egy életet. Abból kis állat lenne ha nem ennéd meg.Mint ahogy a zsírt sem eszik mert ahhoz h azt megkapd meg kell ölni hozzá az állatod.Ez a lakto vega Indiában nagy divat a lélek vándorlás miatt.És pont ezért nem eszik meg a tojást mert abból egy élet lenne egy kis állat fejlődne ki.
2012. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A legtöbben azért nem esznek tojást, mert ha netám meg lenne termékenyitve, akkor már csirkeembriónak számitják.

Sokak szerint meg a tojás már eleve csirkekezdemény, nem pedig kiválasztás végeredménye (mint a tej)

2012. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tojásból csak akkor lesz csibe, ha megtermékenyül, viszont ilyen farmokon nincs erre esély. Abban van igazság, hogy tévedések előfordulnak, így odakeveredhet egy kakas.

Elnézést a hasonlatért, de akkor a tojás ugye olyasmi, mint a sperma. Abból is lehet embrió, viszont amíg nincs megtermékenyítve, addig nem hús és nem hal meg senki elfogyasztása alkalmával. Tehát az a nő, aki nem fogyaszt tojást, az adott esetben pl. a férjét sem elégíti ki orálisan?

2012. márc. 16. 20:49
 4/21 Béla211 ***** válasza:
100%
Na ez jó kérdés én ismerek egy lányt aki lakto vega de ő még szűz szóval pasz...:D
2012. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
70%

Ez milyen jó hasonlat! :D

Amúgy tényleg így van, csak szerintem sokan azt hiszik, hogy a tojás az meg van termékenyítve. Igen, van olyan is, de ha a tyúkra rárepül a kakas, utána még jó ideig tojik, de azok a tojások már nincsenek megtermékenyítve, soha nem fejlődne ki belőlük kiscsirke.

A nagyüzemi termélés során meg ki tudja láttak-e a tyúkok kakast életükben.

2012. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
A boltban olyan tojás kapható, amilyet olyan tyúkok tojtak, akik azt sem tudják, hogy létezik olyan, hogy kakas. Azzal, hogy tojást eszel tehát csak egy petesejtet eszel meg, ha sokat melengetné a tyúk, akkor sem lenne belőle kiscsibe, mivel a nagyüzemi körülmények között élő tyúkok nem láttak még kakast. Tehát nincs alapja annak, hogy életet vesznek el vele.
2012. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
"a tojás egy petesejt" nemár éppen rántottát eszek virslivel:(
2012. márc. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

:D

Ezt jól megkaptad!

Jó étvágyat!

2012. márc. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, viszont én olyanok véleményére vagyok kíváncsi, aki nem szokott enni tojást! Tényleg kíváncsi vagyok erre. :)

Egyébként, ha épp tojást eszel (ettél), akkor sem kéne undorodnod attól, hogy petesejt, legyél tisztában azzal, hogy mit eszel!

2012. márc. 17. 09:08
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha életszerű körülmények közt tartanak egy tyúkot, akkor lehetséges, hogy fias a tojása.

Ha meg nagyüzemben, az már önmagában állatkínzás egy jóérzésű lélek szemével.

Úgy is lehet mondani, hogy a nagyüzemi tyúkoknak életük nincs de haláluk igen.


Vannak akik így látják.


Ilyen szemmel nézve esetleg kivétel lehet a saját tartású, szigorú felügyelet alatt álló (kakastól elzárt) tyúkállomány.

2012. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!