Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lakto-vegetáriánusok! Miért...

Lakto-vegetáriánusok! Miért nem esztek tojást?

Figyelt kérdés

Én születésem óta lakto-vegánként élek, viszont most már utána is néztem tudatosan ennek az életmódnak. Az egyértelmű számomra, hogy miért jó hús nélkül élni, viszont a tojás részt nem értem. Nem egészségtelen, nem állat (állati eredetű, viszont a lakto vegák esznek tejterméket).


Tehát miért nem esztek tojást? :)



2012. márc. 16. 19:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Tetszik ez a megfogalmazás, hogy csak haláluk van szegényeknek. Nagyon igazad van!

Megértettem a lényegét!


De ha magamnak tartok tyúkot, (rendes körülmények közt) akkor annak a tojását nyugodt szívvel eheti bárki.

2012. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Két objektív megközelítés létezik a kérdésedre:


- Ha egy ilyen személy tojást venne magához, meghasonlana magával, azaz a meghatározás tarthatatlanná válna, kiválna a csoportból, magyarán nem volna többé lakto-vegetáriánus.


- A tojás mint - olyan -, drága!

2013. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

Én vegán vagyok, tehát igyekszem minden állati eredetű élelmet és más dolgot kizárni az életemből. Etikai okokból lettem az, mert nem akarom, hogy miattam állatok haljanak meg, vagy szenvedjenek egész életükben. És pont ez a szenvedés az, amit a tojás és tejfogyasztással okozunk a tyúkoknak, a teheneknek és borjaiknak. A kiscsibéket kikelésük után pár órával futószalagon szétválogatják. A hímeket elgázosítják vagy élve ledarálják, mert nem tojnak tojást, de hizlalni sem lehetne őket olyan gyorsan mint a direkt erre szelektált csirkéket. A nőstényekből lesznek a későbbi tojók, akik többnyire ketrecben élik le egész életüket, de a mélyalmos megoldás sem jobb, ott is ugyanúgy össze vannak zsúfolva, alig tudnak megmozdulni.

Csak 1,5-2 évig élnek, azután annyira kimerülnek a tojásrakástól, hogy elküldik őket a vágóhídra. Holott egy tyúk akár 20 évig is élhetne. Még gyerek, amikor megölik.

Ezért nem eszem tojást, mert ezzel hím kiscsibék halálát és egy tyúk élethosszig tartó szenvedését okozom.

2013. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Az én tyúkjaim kellemes környezetben járnak-kelnek a napfényben és jólevegőn. Ugrálnak a szalmabálákon, vagy épp a fák és bokrok közt bújócskáznak, szaladgálnak.

Biztosítom számukra az élhető környezetet és némi vegyes takarmányt. (nem tápot)

Cserébe tojást adnak.


A városiak bukták az ilyen szellemiségben nevelt élő és érző lényekkel való összhangot. (Lehet, hogy nem a tojásevéssel van a baj, hanem az újkori városi felfogással?)

2013. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Ha a tyúk nincs megtermékenyitve, akkor a tojás ay ovulációja, menstruációja. Az embernél is vannak megtermékenyitett és nem megtermékenyitett petesejtek. Szóval, semmiképpen sem túl guszta.

Azonkivul meg, állatkinzás amit a tyúkokkal művelnek és nem túl erkölcsös dolog fogyasztani azt.

Ezt van aki megtudja érteni, és van aki nem. Ezért nem lesz mindenki lakto-vegetáriánus :)

2014. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az én tyúkjaim kellemes környezetben járnak-kelnek a napfényben és jólevegőn. Ugrálnak a szalmabálákon, vagy épp a fák és bokrok közt bújócskáznak, szaladgálnak.

Biztosítom számukra az élhető környezetet és némi vegyes takarmányt. (nem tápot)

Cserébe tojást adnak.


A városiak bukták az ilyen szellemiségben nevelt élő és érző lényekkel való összhangot. (Lehet, hogy nem a tojásevéssel van a baj, hanem az újkori városi felfogással?)

2014. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem akarom, hogy a tyúkok szenvedjenek miattam a gazdaságokban. Mert ott nem kapirgálhatnak, vagy szaladgálhatnak boldogan. A mélyalmos tartás sem sokkal jobb mint a ketreces, ott is iszonyú kevés helyük van. És a hím naposcsibéket megölik, már kikelésük után.
2014. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Nekem is ilyen tyúkok tojása kell!


"Az én tyúkjaim kellemes környezetben járnak-kelnek a napfényben és jólevegőn. Ugrálnak a szalmabálákon, vagy épp a fák és bokrok közt bújócskáznak, szaladgálnak.

Biztosítom számukra az élhető környezetet és némi vegyes takarmányt. (nem tápot)

Cserébe tojást adnak."

2014. ápr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
én csak sima vegetáriánus vagyok, eszem tojást. értem a tojás=megtermékenyítetlen petesejt hasonlatot, de akkor hogyan lehet az, hogy a tojáson belül sperma van? én eddig csak olyan tojással találkoztam, amiben van sperma is. a Lidl-ben vesszük mostanság a legolcsóbb fajta tojásokat, szóval nagyüzemi, és mégis van sperma bennük. és hát az talán nem a kakas műve, vagy kié, mié, mit kell erről tudni????
2014. ápr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, azok a tojások nem megtermékenyítettek, mert kakassal soha nem találkozhatnak ezek a tyúkok az üzemekben.
2014. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!