Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem teszek magammal rosszat...

Nem teszek magammal rosszat avval, hogy nem nagyon eszek már húst? 15 vagyok.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok.Nagyjából 2 hónapja undorodom a hústól,mindenből kipiszkálom,otthagyom,a teljesen natúr sült csirkemellből tudok megenni egy fél szeletet,de amúgy pl.felvágottat,szalonnát,hús-gulyáslevesben a húst nem tudom megenni,mert már a szagától is rosszul vagyok.

Mitől alakulhatott ez most ki hirtelen?

Nem gond,hogyha nem eszek?


2012. jún. 1. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondnak gond, hamar kialakulhat vas- és a különböző B- vitaminok hiánya. Viszont én mindig azt mondom, hogy a szervezet érzi, hogy mire van szüksége. Ha valamiért most rá sem bírsz nézni a húsra, akkor inkább ne is erőltesd, mert ha rosszul leszel tőle, akkor semmivel sem vagyok előrébb.

Lehet, h egy- két hónap múlva ismét kívánni fogod. Arra azért próbálj meg odafigyelni, h a fehérjét mással pótold, amennyire tudod különböző szójakészítményekkel, tejtermékekkel stb. Nem vagyok vegetáriánus, ezért nem tudom, h pontosan mikkel lehet, ennek nézz utána egy ilyen jellegű oldalon!

2012. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Világéletemben kerültem én is a húst, nem esik jól enni. Aztán ahogy nőttem persze tudtam, hog yjó lenne a szervezetnek, ezért jól kicafatolva a sovány részeket meg-megettem, hogy mégis, de nem sokat.

Most se szeretem, de megfigyeltem magamon, hogy ami nagyon megvan sütve, hogy szinte ropog, vagy épp szárazra sült, azokat szeretem rágcsálni. És olyan szinten már a kövér részektől sem irtózom, csak azok is legyenek jól megsütve...

Szerintem majd neked is fog még változni az ízlésed, hogy ráfanyalodsz másra, de jelentősen nem hinném. Szerintem se erőltesd...

2012. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egyik napról a másikra alakult ki nálad, és esetleg más tüneteid is vannak ( gyomorfájás, gyengeség, fáradékonyság) érdemes lenne orvoshoz menned, mert egy betegségnek ez a tipikus tünete. Ha nincs más bajod, csak nem kell a hús, akkor ne edd.
2012. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 2. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:
5 éve nem eszek semmilyen húst/ húskészítményt(de tejterméket, tojást igen), és még élek. Ez egy régimódi, és elég buta felfogás, hogy mindenféle bajod lesz, ha nem eszel húst. Semmi bajom nincs az ég világon, egyszerűen már kiskoromban se ettem meg nagyon semmilyen húst. Nem mondom magam vegetáriánusnak, vegánnak, mert rohadtul nem érdekel, hogy más amit megeszek miből van. :D Meg nem vagyok elvetemülten állatvédő, és nem is akarok másokat áttéríteni erre az életmódra. Én csak válogatós vagyok, ennyi. :D
2012. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

"A szervezet érzi, hogy mire van szüksége" - könyörgöm, ezeket a baromságokat hagyjuk már.

Magyarországon kb. egymillió ember szervezete érzi, hogy alkoholra van szüksége minden nap.

Ennél még több ember szervezete kívánja a colát meg a chipset.

2012. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs veled. Majd eszel akkor, ha megkívánod. Amit nem kívánsz azt nem kell megenni. De egyél azért hüvelyeseket, babot, borsót, meg szóját, meg ilyesmit, hogy meglegyen a proteinbevitel, meg ami kell.
2012. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És igen, a szervezet érzi, mire van szüksége, de csak akkor, ha már vannak megfelelő tapasztalatai.
2012. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy érezné már? Mint írtam, sok embere szervezete az alkoholt kívánja, másé meg a colát, cukros ételeket. Egyikük sem tapasztalt?

Miért akarod tévedésbe ejteni ezt a kislányt? 15 éves.

Van neked szíved?

2012. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!