Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok olyan péksüteményfé...

Mondanátok olyan péksüteményféléket, mint kalács, amit elkészíthetek otthon, és magammal vihetek egy egész napos útra?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kakaoscsigat, parasztbatyut, lekvaros taskat, turos buktat tepertos sajtos pogacsat otthon is el lehet kesziteni.Raadasul meg taplalobb,finomabb es egeszsegesebb is mint a peksegekben es fornettikben vasaroltak.De kell hozza egy kis gyakorlat, bar valamikor el kell kezdeni is.:)) Sok sikert!
2012. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Múltkoriban én is találtam egy kifli receptet, meg is csináltam, leírom Neked szívesen.

az eredeti adag:60 deka finomliszt, 4 deci tej, 3 deka élesztő, 5 deka olvasztott vaj, 1 csapott ek. cukor, egy csapott ek. só.

a langyos tejben az élesztőt felfuttatjuk. egy tálba szitáljuk a lisztet, és az élesztővel összedolgozzuk. hozzáadjuk az olv. vajat, majd megint jól átgyúrjuk.ha lágy lenne , egy pici lisztet lehet hozzá gyúrni.

kellemes tapintású puha tészta legyen. hat egyenlő részre

osztjuk(félbe, azt megint félbe, és megint félbe)

lisztezett deszkán kb 25 centi átmérőjű köröket nyújtunk. minden lapot nyolc cikkre vágunk.

a cikkeket a szélesebb végétől feltekerjük és kifli formára hajlítjuk.

sütőlemezre rakosgatjuk, nem túl közel egymáshoz, és megkenjük felvert tojássala tetejüket.

15 percig kelesztjük, majd kb 200 fokon megsütjük.


én fél adagból csinálom, mert kettőnknek elég a 24 db is. lehet bele édes vagy sós tölteléket is tenni, de önmagában is nagyon finom kis péksütemény.

ha édeset akarunk kevesebb só kell a tésztájába.

érdemes kipróbálni, hamar kész:)

2012. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A leírt receptet kipróbálom, szeretem a lekváros, vaníliás töltelékes sütiket, szerintem valamelyik ezek közül kerül bele. Hajlok nagyon a vanília felé. :D

2012. márc. 28. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:

nagyon szívesen. én lekvárosat és sósat csináltam eddig.

azért jó sűrű legyen a tölteléked, vagy esetleg nagyobbacska kifliket csinálj. úgy , hogy egy kört kevesebb cikkre vágsz. nem tudom, csak tipp.

üdv, és sok sikert:)

2012. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kuglóf, csiga-pizzás/kakaós/fahéjas/spenótos

lekváros/túrós/mákostáska

briós, puffancs,

husos burek, csokistáska, búrkifli, croissant, bagel, perec, pogácsa, muffin, pite,

2012. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, és a további válaszokat. Mivel szombaton megyek, holnap fogok sütni.
2012. márc. 29. 23:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?:)
2012. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!