Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen tudományos bizonyítékok...

Milyen tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy az embernek jobb a nyers vegán étrend mint a húst is evő életmód?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
20%

"Ők testükhöz képest sokszorosát cipelik, sokszorosát ugorják."


Majd ha az emberszabású majmok is gépeket építenek, akkor ők is elveszítik ezeket a tulajdonságokat.

2012. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim válasza:
89%

Vegán étrend vs. hús, és állati származékokról szól: A KÍNA-TANULMÁNY. Több évtizedes kutatások, amiben több ezer ember vett részt.


"A Kína-tanulmány, a világ mindeddig legátfogóbb táplálkozástudományi felmérése világosan és közérthetően mutatja be, milyen összefüggés van a táplálkozás és a leggyakoribb betegségek - szívbetegség, elhízás, cukorbetegség, rák és autoimmun betegségek - között.

Szerzője, Dr. T. Colin Campbell, a Cornell Egyetem professzora, miközben számtalan táplálkozással kapcsolatos tévhitet és mítoszt oszlat el, rengeteg hasznos és megszívlelendő tanáccsal szolgál. Nemcsak a szakembereknek, de főként és elsősorban a széles nagyközönségnek.

A táplálkozástudomány legfrissebb eredményei megcáfolhatatlanok. Aki változtat az étrendjén, az drasztikusan csökkentheti a rák, a szívbetegségek, az elhízás és a cukorbetegség kockázatát."

2012. okt. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 kyotibi ***** válasza:
20%

Már belelapoztam ebbe a könyvbe, s Dr. Ládi Szabolcs is idéz belőle. Ha jól emlékszem ő írt hozzá előszót. Szerintem meg is veszem...


[link]

2012. okt. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!


Az antalvalival kapcsolatban ajánlom ezt a fórumot:


[link]

2012. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim válasza:
52%

Arra mindeképp alkalmas és egészséges, hogy tarts egy tisztító kúrát néhai alkalommal, hosszú távon viszont anyagcsere zavaroktól kezdve rengeteg minden problémát okoz a csak növényevés az általam látott tapasztalatok alapján. Sokszor láttam, növényevő kisemlősök sorra lettek ragyások, híztak hírtelen be, stb. Ennek oka, hogy az ún. esszenciális aminosavakat nagyon nehéz bevinni növényevésből. Ha az étrendből EGY ilyen aminosav hiányzik, anyagcserezavar léphet fel. És van vagy 30 féle.


Mivel az embernek sokszor arra nincs ideje, hogy rendesen megebédeljen, hol lenne arra, hogy egy ilyen bonyolult élemiszer/fehérje struktúra alapján minden napra elkészítse az ételeit, mindezt élhető áron, és gyorsan. :))).


Továbbá a főtt ételekre a gyomornak szüksége van. Lásd "húsleves". ;)


Jönnek itt a fitt emberek videójával. A nagyapám 95 évesen halt meg, bagózott, iszogatott - végelgyengülésben aludt el.

A titok talán a természetes cukrok bevitelén (szőllőcukor - és nem a bolti cukor) és a kevés stressz / sok mozgás kombinációban volt az ő esetében.

2012. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 kyotibi ***** válasza:
47%

A "szkeptikusok fórumát" remélem minél kevesebben olvassák azok közül az emberek közül, akik még nem látnak tisztán. Én is beleolvastam, s úgy gondolom, hogy ezek az emberek el vannak a kis világukban, s eldurciznak egymásközt. Sok örömet kívánok nekik ebben...


"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos"


"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."


Albert Einstein



bízom abban, hogy mindenki a linkelt oldalak, riportok, TÉNYEK, ADATOK(!!!!!!!!!!!!!!), tapasztalatok alapján, (tehát TUDOMÁNYOSAN!) alkot véleményt...


az alább bemásolt oldal egy nyersevő fórumból a "811"- ből származik. itt található:


[link]



" Re: 80/10/10


HozzászólásSzerző: Tester » 2012. okt. 4., csüt. 14:06

Sziasztok!


Gondoltam újra bejelentkezem, most, hogy bőven lejárt a 30 napos próbaidőm a 811-en. A panaszaim, amikről korábban írtam (gyomorfájás stb.) gyorsan elmúltak, csak csökkentenem kellett a zöldek mennyiségét egy kicsit.


Nagyon jól érzetem magam egész hónapban, a bőröm és hajam hihetetlen tiszta és selymes lett. Ami furcsa, hogy bár a ruháim kicsit lötyögnek rajtam, a mérleg szerint nem fogytam egyáltalán. Lehet az a magyarázat, hogy sokat sportolok, és talán az izmaim épültek közben? Nem értem teljesen...


Amúgy a 30 nap után nem igazán kívántam a főtt ételeket, de próbaként ettem zöldséglevest, ami igazából jól esett, kellemesen felmelegített. Viszont azt nagyon megbántam, hogy ezen felbátorodva megpróbálkoztam egy kis kenyérrel is. Nagyon rossz érzés volt, soha többé.


Összességében, nekem nagyon hasznos volt ez a teszt, azt hiszem maradok a gyümölcsöknél és zöldeknél, még soha nem éreztem magam ilyen jól. Ami a legjobb "mellékhatás": én jógázom, és ez alatt a hónap alatt hihetetlen hajlékony lettem. Talán ez volt az, ami igazán meggyőzött, hogy valamit jól csinálok/csináltok. Nekem kevés volt az, hogy elolvastam Dr. Graham könyvét, vagy mások tapasztalatait. Viszont most már a saját tapasztalataim alapján látom, hogy ez működik."



FONTOS!!!!!!


HA VALAKI KI SZERETNÉ PRÓBÁLNI, AKKOR MINDENKÉPP OLVASSON UTÁNA ENNEK A DOLOGNAK, HISZ AZ ÁTÁLLÁS EGY "SOKK" A SZERVEZETNEK. ALKALMAZKODNIA KELL HOZZÁ!!! CSAKÚGY MINT EGY MÉLYTENGERI BÚVÁRNAK VISSZA KELL SZOKTATNIA MAGÁT A NORMÁL, EMBERI ÉLETRE ALKALMAS LÉGNYOMÁSRA. HA GYORSAN JÖN A FELSZÍNRE AKKOR AKÁR MEG IS HALLHAT.

VANNAK AKIK GYORSAN, GOND NÉLKÜL ÁLLNAK ÁT, DE VANNAK AKIKNEK IDŐ, ÉS KITARTÁS KELL!

2012. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
0%
Többire miért nem reagálsz?
2012. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 kyotibi ***** válasza:
34%

hmmm...m... érdekes, hogy ezt kérded...

úgy hiszem, hogy az eddigi hozzászólásaimból( fészre írt, ide bemásolt pár gondolatom; linkek) minden felvetésedre választ kapsz... Olvasd át őket figyelmesen!

Úgy gondolom, hogy azok közé az emberek közé tartozol, akik a "szkeptikusok fórumának" lelkes olvasótáborát alkotják. Talán regisztrált tagként még erősíted közösségüket. Nincs evvel semmi baj... A világ már csak ilyen... Én itt befejezettnek tekintem a dolgot.


Szép napot mindenkinek...!

2012. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 kyotibi ***** válasza:
48%

jaj bocsánat: Összesen 22 féle fehérjeépítő aminósav van, ezek közül 9 esszenciális ( a szervezet számára nélkülözhetetlen!)

Csak mert 30-at írtál korábbi hozzászólásodban.

(Azért legyünk pontosak, ha lehet, ne csak dobálózzunk a dolgokkal...)


[link]

2012. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
0%
Ki, hol írt 30-at?
2012. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!