Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni? Ti...

Hogyan tudnék lefogyni? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

15 éves, 165 cm-es, 70 kg-os lány vagyok.

Egy normál étrendem most :

reggeli(tízórai inkább)10-11 óra körül : pogácsa v szendvics

ebéd 13-14körül: amit csinál anyukám (levesek, főzelékek, hús körettel)

vacsora: szendvics v gaponapehely( általában chocapics) tejjel


mit kéne ezen változtatni? és milyen torna kéne? milyen időközönként?

Min. 10 kilót szeretnék leadni a lehető legrövidebb idő alatt.


És érdekelne, hogy nektek (akik fogyókúráztak/nak) hogy sikerült, mennyit, és mennyi idő alatt lefogynotok? Mit etettek, tornáztatok pontosan?


Köszönöm előre is a választ mindenkinek : )



2012. szept. 18. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel az étrenddel sehogy sajnos. A három étkezés kevés, mivel a fogyáshoz pörgetni kell az anyagcserét, amihez 5-6 étkezés kell legalább. A jobbak 7-8 alkalommal is esznek egy nap. Fontos! A szükségletedhez kiszámolt energiamennyiséget kell 5-6 étkezésre osztani és nem minden étkezésnél "rendesen" bekajálni! Vacsorára ne egyél szénhidrátot, vagy csak zöldségből származzon! Az ízesített gabonapehely és a szendvics szintén nem lesz jó semmilyen étkezésre! Ha pedig egy kis mozgást is beiktatsz, akkor viszonylag magasabb kalóriabevitel mellett is fogyhatsz. (Még jobb lenne, mint simán étrenddel fogyni) A lényeg, hogy több kalóriát használj fel, mint amit beviszel! Ez a mondat amolyan törvény a fogyáshoz, ha ez nincs meg akkor fogyni sem fogsz.
2012. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

én is így étkeztem, amikor tini voltam... Vagy még rosszabbul... S duci voltam.

Először is a reggelit reggel kell megenni, felkelés után az első órában.Ébredés után igyál 1-2 pohár vizet, majd 20-30 perc múlva reggelizz!A pogácsa fehér lisztből készül, a szendvicsalap kenyered is feltehetőleg.Minden fehérlisztes pékárut, süteményt, tésztát, fehér rizst el kell felejteni. (A fogyókúra idején mindenképpen, de legjobb végleg.)A szendvics jó reggel, csak barna kenyérrel.Ne olyannal, amit malátával színeznek, s nem is olyannal, amire az van írva, hogy teljes őrlésű kenyér, s max. 40 % teljes őrlésű liszt van benne.Olyat vegyél (vagy süssél), ami 100 % barna liszt!Ebbe jöhet sonka, (minél soványabb), főtt tojás, padlizsánkrém, (majonéz nélkül)tonhal, (nem olajos), sovány körözött stb. Reggelire mindenképpen kell szénhidrát. Ha szereted a pelyheket, ekkor kell enni! A natúr müzlit vagy zabpelyhet ajánlom, vízben vagy tejben főzve.Nagyon jó a főtt köles is, a puliszka (kukoricalisztből)stb. De ne édesítsd cukorral, mézzel, lekvárral, inkább egyél hozzá friss gyümölcsöt!Ha végképp nem elég édes, tegyél bele egy kis xilit-et! Reggelire sokat kell enni, ebédig nem lehet nassolni. (Ha az éhség gyötör, max. egy alma jöhet.)

Ebéd lehet a szokásos, ha nagyon szigorú vagy, és bírod, akkor a szokásos köretet cseréld le friss salátára,párolt zöldségekre, vagy legalább a fél adag krumpli, rizs helyett egyél nyers salátát!Az öntetben nem lehet cukor, csak citromlé, pici olaj,(vagy sovány natúr joghurt) fűszerek. Desszert nincs. Este pedig fehérjét egyél! 5-6 dkg sovány csirkemell sonka paradicsommal.Zsírszegény tehéntúró jégsalátával.Tonhal natúr lében citrommal.Natúr joghurt magában.Főtt tojás paprikával.

Nekem ez az étkezés vált be a fogyókúrához, soha nem éheztem.Reggelire, ebédre tisztességes adagot ettem, ha megéheztem, csak gyümölcsöt fogyasztottam, főleg almát, ill. szezonban epret, málnát, őszibarackot, dinnyét.

Mindennap mentem futni, folyamatosan növelve az adagot, de félóra egyhuzamban történő futásnál nem ment több egyszerre.Úgy kell futni, hogy szó szerint szakadjon rólad a víz. Nem túl gyorsan, de kitartóan, lehetőleg megállás nélkül. Fontos előtte a bemelegítés, utána a nyújtás.

Heti 1 kg-t fogytam. Sok sikert!

Mivel fejlődő szervezet vagy, nagyon fontos, hogy soha ne éhezz, és változatosan étkezz!! Inkább lassabban fogyj, de nehogy vérszegény legyél, vagy hiánybetegséged legyen!

Más sport is jó, intenzív tornák, kerékpár, labdajáték, de izzadásig kell csinálni legalább 30 percig, és minimum 3-4 alkalommal hetente.A rendszeresség kulcsfontosságú! Legjobb mindennap menni.

Csak a kezdet nehéz.

2012. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy a zsíros és cukros ételek (szalámi, kolbász, szalonna, majonéz, csokoládé, fagylalt, sütemény, zsíros pörkölt, zsíros leves) is tiltólistán van. S az összes fehérlisztes pékáru, péksütemény.
2012. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)) megfogadom őket.. :)))
2012. szept. 18. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy futás helyett a tempós gyaloglás is kiváló 'edzés'. Menj le hetente 5x 1 órára gyalogolni (lehetőleg ne kelljen megállni lámpa vagy egyebek miatt 2 percenként...) és tényleg tempósan gyalogolj. Kiköpni nem kell a tüdődet, de a tempó legyen meg :)


Én a szénhidrátszegény és fehérjedús étrenddel + gyaloglással a nyáron 5 és fél kilót fogytam (164 cm 61 kilóról 55,5-re), szerintem nem rossz eredmény :)


Ja és ami nagyon fontos!!!!! Naponta igyál meg minimum 3 liter vizet. Nem vicc, ennyi kell, fogj be egy ásványvizes palackot, tölts bele vizet és nézd, mennyit ittál már meg.


Sok sikert! :)

2012. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!