Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen tudományos bizonyítékok...

Milyen tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy az embernek jobb a nyers vegán étrend mint a húst is evő életmód?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
46%
Múltkor olvastam egy tanulmányt arról, hogy a hús evés megjelenésével kezdett az agyunk mérete rohamosan fejlődni...ergo, ha ez nem lenne, még mindig kövekkel meg botokkal dobálóznánk:)
2012. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
0%

Ezt én támasztom alá,miközben rántottr husszúkarajt,körömpörköltet,sült oldalast,sült szalonnát zabálok !

Ja :és kapd be,ha ilyen agyafurt baromságokat kérdezel !

Faterodra ütöttél !!

2012. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
66%
kyotibi, nem olvastam végig az egész vitát. Látom nagyon "művelt" vagy. Javaslom lapozz fel egy általános iskolás könyvet is. Ott megtalálhatod, hogy éppen a tűzgyújtás képessége emelte ki őseinket a többi főemlős közül. A tűznek köszönhetjük a civilizációt. A tűz védelmet, meleget nyújtott, és nem utolsó sorban emészthetőbb táplálékot. Ennek hatására rohamosan fejlődni kezdett az agyunk. Azt ugyan is nem ár tudni, hogy az energiánk 30%-t fordítjuk az agyunk működtetésére, ha jól emlékszem. Ez egy vadászó, keresgélő ősembernek óriási pazarlás lett volna. Azonban egy tűzgyújtónak, aki könnyen megemésztette az ételt, nem kellett neki bunda, etc... egyre nagyobb előnyt jelentett a nagyobb intelligencia. Tehát főtt ételek nélkül, még mindig az őserdő hősei lennénk.
2012. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
62%
Jah, és a nagy adataidból, és tényeidből fele félre magyarázás, vagy épp öncélú statisztika, bár nem olvastam el részletesen, mert néhány mondatból le lehet szűrni, hogy nem ezen a bolygón élsz... Az evolúció, meg az paleontológia, az tudomány, nem lehet félremagyarázni. Amit az orvosok végeznek kutatásokat, az nem tudomány, csak öncélú, lobbik által pénzelt, előre meghatározott eredményű parasztvakítások. Jó példa erre a mangalica zsír például. Néhány évtizede majdnem kihalt, mert egészségtelen, most meg kiderült, hogy az egyik legegészségesebb... De kismillió példa van rá, hogyan bizonyítja be minden kétséget kizáróan mindkét oldal a saját teljesen különböző álláspontját, mindenféle tudományos kutatás eredményeire hivatkozva.
2012. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen egyszerű, ami bizonyítja, hogy szükségünk van a húsra:


Az emberi test fehérjéit aminósavakból építi fel. Az aminósavak többségét elő tudjuk állítani más aminósavakból is, de vannak olyan aminósavak melyeket nem. Ezeket csak a eredeti állapotában tudjuk magunkhoz venni a tudomány esszenciális aminósavaknak nevezi ezeket. Ahhoz, hogy ezeket az esszenciális aminósavakat fel tudjuk venni húst kell ennünk, mert ott található meg.

Egyetlen növény létezik ami tartalmazza az ember számára szükséges esszenciális aminósavakat, az a szója.

Hurrá, akkor még is meg tudunk lenni hús nélkül??? Alapvetően igen, de akkor ott a kérdés második fele, a nyers étrend.... A szója nyersen nem ehető, komoly fermentáción kell átmennie ahhoz, hogy elfogyaszthassuk... nem hiába nem főz senki otthon szójabablevest...

Ezek mellett, ha megnézzük az emberiség feltételezett bölcsőjét és a szója feltételezett őshazáját.... háááát nem éppen fedik egymást.... Szóval őseink, amikortól már "kezelték" a tüzet, akkor is kis eséllyel pont a szóját kezdték el főzőcskézni!

2012. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
30%

Jah és még egyet... ne gondolja más senki azt, hogy a klasszikus növényevő állataink nem esznek húst...

Amikor egy tehén napi több száz kilónyi zöld növényt legel le, azzal minimum 1-1,5kg tetű, lárva, pajor, hernyó és kifejlett bogár, 1 sejtű állat is bejut a gyomrába, amit kisebb nagyobb mértékben megemészt.


Aki nyers életmódra akar áttérni, az kezdhet gondolkozni, hogy a magvakon, zöldségeken, gyümölcsökön kívül el kezdi összeszedegetni otthon a csótányokat, nyüveket, cserebogarakat, hangyákat stb.... A legközelebbi főemlős rokonaink is fogyasztják ezeket...



Előző voltam....

2012. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
42%
kyotibi egy tipikus sötétzöld ökobunkó.
2012. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
22%

Az a gond, hogy aki vegán él, annak is kell az energia.. amit növényekből elsősorban szénhidrátokkal fedez.

Ugyan a zöldségek alacsony ch tartalma jó, de már a gabonák, krumpli, rizs keményítő tartalma megterheli a szervezetet, jönnek a cukorbetegség és hasonlók. Ez van sajnos.


Hogy a gabonák glutént, lektineket tartalmaznak már csak némi plusz..


Nehéz helyesen megválogatni az állati/növényi táplálékok helyes arányát, de a húsevés még mindig teljesebb értékű mint a növényevés. Például a zsírok miatt, illetve a húsokban nincs glutén, lektinek stb.


Jó esetben valamennyi húst eszünk (akár egészen sokat) sok zöldséggel, persze gyümölcsökkel is.

2012. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 sZamu válasza:
78%
sosem értettem hogy egy húsevő miért állítja azt hogy az embernek húsra van szüksége, amikor még nem is próbált hús nélkül élni. az pedig hogy hús nélkül nincs erő, hát szerintem baromság. én több mint 10 éve nem ettem húst, és nem okozott gondot a tűzoltó lépcsőfutóverseny sem. nekem nincs szükségem húsra, ez biztos. persze lehet hogy vannak emberek, akiknek van, ezt nem tudom.
2012. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem mindenki az alapján döntse el mit eszik vagy nem eszik,hogy hogyan érzi magát tőle,nem pedig az alapján amit egyesek állítanak.

Nincs azzal bajom ha valaki valamit helyesnek tart és úgy él,de ha azt mondja,hogy mindenki aki nem így él az hülye,az már önteltség.


kyotibi

Hamár idézetek tessék egy ami szerintem (ne haragudj nem bántásból írom mert mint ahogy írtam engem nem érdekel ha valaki tőlem eltérően él)

Ha mindent elhiszel amit olvasol jobb ha inkább elfelejted a betűket.

2012. okt. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!