Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék vegetáriánus lenni,...

Szeretnék vegetáriánus lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy nagyon imádom a húst,főleg hogy apám szakács volt és istenien főz. De az állatot nagyon sajnálom. (Nem kérek hülye beszólásokat hogy vmit enni kell,meg h az ember mindenvő!Csak az én dolgom h mit eszek meg!)Szóval hogy gyógyuljak ki a húsmániából? Segítsetek lécci
2008. máj. 25. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az elhatározásod, de a húst nagyon szereted, akkor a következő a javaslatom:

Válassz ki a héten egy napot, amikor egyáltalán nem eszel húst. Válassz ki egy kedvenc edényt, tányért, amiből ezentúl nem fogsz húst enni.

Aztán lassan a héten 2, 3, 4... napot nem eszel húst, és így haladva a hét egyik napján sem eszel húst.

Persze figyelj oda, hogy ne ess bele a vegetáriánus gyerekbetegségbe, magyarán ne váljon az étkezésed hús nélkül egyoldalúvá. Egyél ha lehet minden nap friss zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakat, gabonafélét, hüvelyeseket (lencse, borsó, bab).

Sok helyen utána tudsz nézni neten, hogy a húsban lévő dolgokat mivel tudod teljesértékűen helyettesíteni, így nem alakulnak ki hiánybetegségek.

Van pár oldal, ahol találsz hasznos infókat: veg.hu, vegetarianus.hu, és ezeken az oldalakon további linkek vannak. Vagy írhatsz nekem is privát levelet.

Sok sikert az átálláshoz.

2008. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jo az amit elottem iro irt.

En 5 evig voltam (masok szerint) vega es hat most is inkabb elonyben reszesitem a zoldsegfeleket vagy barmit mint a hust.

Miert alakult ez ki? Mert evekig allatokkal foglalkoztam es keptelen voltam oket megenni. Gyuloltem a taplalekanyag felhasznalasi kiserleteket es mindent ami azzal jart, hogy az allatot egy ketrecbe zarjak hetekre stb...

Mindig az volt az agyamban, hogy megismertem oket. Olyan szelidek. Nem tudjak magukat megvedeni....es kialakult a tudattalan vegetarianus eletmodom.

Szamomra ez a psziches oldala. Persze nem mindenki gondolja igy. Van aki azt gondolja, hogy azert vannak az allatok, hogy megegyuk oket es az ember mindenevo - nekik is igazuk van.

En azota eszem hust - csakis csirket olykor halat - amiota nem dolgozom olyan helyen, ahol ott kapirgalnak. Amiota csak a fagyasztoban latok csirkemellet meg halat. Soha nem tudnam elvenni az eletet egynek sem.

Csaladunkban rolam jo sokaig az jarta, hogyha rajtam mulna, meg a tyukok is vegelgyengulesben halnanak meg.

A tojast, tej termekeket termesztesen fogyasztok.

2008. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A szója nagyon egyszerű megoldás: ha ügyesen fűszerezed, olyan az íze, mint a húsnak, lehet kapni por, granulátum, és kockaformárumban. Hogy ne váljon egyoldalúvá az étkezésed, fogyassz továbbra is tojást és tejtermékeket! :)
2008. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Én sem tudnék ártani egy állatnak se!Amúgy, volt egy csirkénk és az végkimerülésben hunyt el :) Segítettem állatmenhelyen ingyen,főleg kutyusokkal mert őket imádom.Apám szokott vadászni és lőtt egy nyuszit hazahozta és megfőzte :S Hát ez számomra annyira szörnyű volt hogy ezért határoztam el a vegetáriánus életmódot
2008. máj. 27. 13:02
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

A szójával óvatosan! Tényleg finom - de allergizál!

Szerintem azért mértékkel fogyassz továbbra is legalább hús (csont)levet, kis zsírt... különben nagyon nehéz megoldani, hogy minden tápanyagot megkapjál.


Azt ugye tudod, hogy a növények is éreznek fájdalmat? Meg is ismerik, aki megsebezte őket, és (illatanyagokkal) figyelmeztetik a többi növényt.

Sőt: míg az állatot többnyire viszonylag gyorsan kivégzik - addig a növény legtöbbször ÉLVE kerül a sütőbe!

2008. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
a tofu olyan szójaeredetű termék, ami talán leginkább hasonlít a húshoz, nem is jön ki drágábban, mint a hús. anyukám szokott nekem tofut sütni vagy rántani, ha nála eszem, még kísérletezünk vele. :) állítólag minden módon el lehet készíteni, ahogy a húst, natúran nincs sok íze, de be lehet fűszerezni finom villámpácokkal példul. én így szeretem a legjobban. :) ezen kívül kreatív ötletek, mint pl a szójás répás vegamilánói is segítenek félig meddig megtartani a régi ízeket, hogy ne kelljen lecserélni minden húsos ételt vmi másra.
2008. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

tofu, szója... meg sem lehet különböztetni az ízét a hústól. meg amúgyis, áldozatokat kell hozni.:) gondolj arra, hogy az a cuki kis tehén vagy csirke egykor mozgott, élt, vígan múzott meg kotkodácsolt, aztán levágták, hogy hambi lehessen belőle, és a wc-ben kell végeznie? ezt érdemli? képzeld magad a helyébe.

de ha tényleg nem bírod, néha egyél húst... most ennél mit lehet jobbat mondani

gratulálok a döntésedhez!;)


//amúgy én nem eszem semmi állati eredetű dolgot, és mégis élek, sőt teljesen egészséges vagyok, és nagyon sokan vannak még ezzel így a világon, ellentétben azokkal, akik folyton zsíros dolgokat esznek, és mindenféle bajuk van. szóval ez a hiánybetegséges dolog nagy hülyeség.

2008. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
10%
sok vegetarianus legalabb annyira hulye mint a greenpeacesek, egyetek hust mind, es eljen az atomenergia!
2008. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
na iylen kommentre nemvagyok kíváncsi bocsi
2008. júl. 25. 17:11
 10/14 anonim válasza:
100%

Ha nagyon szereted a húst nyugodtan egyél szerintem!

De ha télleg vega akarsz lenni higgy benne hogy te már vega vagy én is az vagyok először alig tudtam megállni hogy ne egyek de aztán a családom se evett egy ideig belejöttem és már úgy is simán kibírom ha esznek elöttem!!!

2009. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!