Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan közöltétek/közölnétek...

Hogyan közöltétek/közölnétek a családdal, hogy vegetáriánusok lettetek?

Figyelt kérdés
Hozzá kell tennem, hogy az egész család nagy húsevő és teljesen ki fognak akadni, de már muszáj nekik bevallanom, elegem van, hogy a disznótorosokkal üldöznek... :/ (22/N)

2013. jan. 20. 05:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Az ember szervezetének szüksége van a húsra. Ha nem eszel húst, komoly hiánybetegséged lehet később. Ez csak divat, de nagyon nem egészséges. Akkor sem, ha a vegák ezt állítják.
2013. jan. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

1. Legtisztább, ha megmondod nekik, hogyan döntöttél

2. Nem szólsz egy szót sem, csak a közös étkezésekkor nem szedsz, csak a köretből, nem vagyok éhes indokkal

3. Egyetértek az első válaszolóval!!!

2013. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem közölte, de alsós korától csak a köretet volt hajlandó megenni, ha hússal kínáltam, mindig az volt a válasz, hogy fúj, undi.
2013. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hússal kínálnak, egyszerűen megmondod, hogy nem kérsz, mert vegetáriánus vagy. Ki fognak akadni, és? A te életed, a te döntésed. Felnőtt ember vagy, állj ki magadért. (a disznótorost meg ideadhatod nekem... :) )

Az meg hogy jó-e vegának lenni vagy sem, szerintem nem szerepelt a kérdésben, úgyhogy erről nem írom le a véleményemet, mert szerintem a kérdezőt nagyon nem érdekli, hogy itt ki mit gondol erről.

2013. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 doboszoli ***** válasza:
68%

Hipotetikus, de így kezdeném:

"Aki áll üljön le, mert úgyis leül attól amit mondok..."))

2013. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Én 13 évesen lettem vega, egyszerűen egyre kevesebb húst ettem, és egy idő után egyáltalán nem. Pár hét után egyszerűen megkérdezte az anyukám, hogy én most vegetáriánus vagyok-e, mert akkor főz olyat, amit megeszek, ennyi volt.


Egyszerűen közöld velük, hogy így döntöttél. 22 évesen nem sok közük van már hozzá, hogy mit eszel. Ha nem készítenek nekedvaló ételt, akkor főzöl magadnak, ennyi :)


Aki meg arról magyaráz, hogy szerinte nem egészséges vegának lenni: szerintem nem ez volt a kérdés. De lehet, hogy már megvakultatok a húsban található hormonoktól és mesterséges tápanyag-kiegészítőktől, hogy olvasni sem tudtok :)

2013. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Az ilyen reakciók miatt szoktak viták lenni. Nem akarom én is azt szítani, de nem tudom szó nélkül hagyni a marhaságokat, ezért leírom: a növények is tartalmaznak hormonokat, egyre többet. Az ok: a szervezetünkbe bevitt gyógyszer egy része kiürül a szervezetünkből, belekerül a szennyvízbe, onnan a csatornába, onnan a tisztítóba, esetleg a természetes vizeinkbe, stb. A lényeg, hogy a növények a talajból felszívott vízzel felszívják a szervezetünkből kiürült hatóanyagot is. Az állatok, mivel növényt esznek, valóban koncentráltabban tartalmazhatják, de mivel nekik is van anyagcseréjük, ezért az ürülékükkel szintén kerül vissza a hormonokból és egyéb hatóanyagokból egy jó adag a talajra, amit beszívnak a növények.

Ez nem összeesküvés-elmélet, a gyógyszertári asszisztens képzésen is benne van a tanagyagban - ezért fontos a patikákban kihelyezett gyógyszergyűjtő láda, hogy legalább a lejárt, fel nem használt gyógyszer ne kerüljön vissza a természetbe.

Szóval ennyit erről. Tiszteletben tartom mások döntéseit, nem érdekel, hogy valaki vega-e vagy sem. De legalább tájékozódjon, még mielőtt leír és beszól ezzel másoknak, mert ha nem teszi, semmivel sem lesz különb mint azok a nem vegák, akik kérés nélkül le akarják beszélni a húsmentes életmódról.

2013. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

" a növények is tartalmaznak hormonokat, egyre többet. Az ok: a szervezetünkbe bevitt gyógyszer egy része kiürül a szervezetünkből, belekerül a szennyvízbe, onnan a csatornába, onnan a tisztítóba, esetleg a természetes vizeinkbe, stb. A lényeg, hogy a növények a talajból felszívott vízzel felszívják a szervezetünkből kiürült hatóanyagot is."


Ezzel tisztában vagyok.

A hozzászólásom utolsó harmadában található üzenetet nem tudományos vitaindításnak szántam, csak helyretételnek azok számára, akik anélkül jönnek ide kötekedni, hogy legalább a kérdésre válaszolnának (ha ad választ, és hozzáfűzi a személyes meglátását is, azzal semmi gondom nincsen).


Viszont a szennyvízből felszívott hormonok százaléka éves szinten egy fogamzásgátló tabletta 1%-át teszi ki (most referenciát linkelni nem tudok, viszont ezt kutatásokban olvastam). A húsban többek között azért találhatóak koncentráltabban a hormonok és egyéb káros hatóanyagok, mivel feldúsított takarmánnyal látják el őket, valamint pl. a nagyüzemi állattartásban gyakori, hogy a vizet nyugtatóval keverik, hogy ne legyen ideges az állat a bezártságban.


Természetesen a falusi vagy tenyésztői állattartás más kérdés.

2013. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi az építő jellegű válaszokat, végül is elég egyszerűen megmondtam a szüleimnek, a várt reakciót kaptam, de megmondtam nekik is hogy nem tudok ezen változtatni

remélem idővel leszállak a témáról

2013. jan. 20. 21:07
 10/14 sztrecskó ***** válasza:
100%
Figyelj én teljesen megértelek. Rajtam is kicsit kiakadtak otthon, pedig nem is vagyok vega, csak utálom, hogy állandóan húst eszünk, és ezen akartam változtatni. Nincs ezzel semmi gont, néha egészséges húst is enni, de nem kell olyan sokat, mint manapság az emberek esznek.
2013. jan. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!