Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szigorú vegetáriánusok esztek...

Szigorú vegetáriánusok esztek tojást?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy ha valaki vegán, akkor esztek tojást, vagy nem, és milyen okból? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 29. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A vegánok nem fogyasztanak sem tojást, sem tejterméket, sem mézet.


Ennek oka az, hogy a veganizmus alapelve az, hogy az ember képes az állatokon való "élősködés" nélkül is létezni, nincs szüksége rájuk, mint táplálékforrás.

2013. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Eddig úgy tudtam, hogy mézet is azért nem esznek, mert azt a méhek télire raktározzák el maguknak. Tehát akkor a szabad tartásos tyúktojást sem eszik meg. Még egyszer köszönöm, így máris sokkal tisztább. Egyébként egy vegán ismerősöm jön hozzánk, és eddig még sosem főztem vegán ételt sem én, sem a nejem.
2013. jan. 29. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha vendéget vársz, az a legegyszerűbb, ha megkérdezed tőle, hogy milyen ételeket szeret, mik jöhetnek nála szóba. Nem ciki, nekem is vannak vegán meg vegetáriánus barátaim, egy másik emberke pedig szigorú diétát tart (egy súlyos betegség miatt)... és egyáltalán nem haragudtak meg, hogy megkérdeztem tőlük, mi a helyzet, sőt, örültek neki. :)


Aki szigorú vegán, tojást sem eszik, tehát pl. tésztafélék közül is csak azokat eszi, amelyek nem tartalmaznak tojásport (ld. durumtészta).


Egyébként legutóbb csicseriborsó curry-t készítettünk egy haverommal. Na az teljesen vegán étel, nem is olyan bonyolult összedobni. :)

2013. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezem őt is. Igazából szeretnék tanulni is a vegán életvitelről, biztos vele is fogok erről beszélni, mert bár vegán én nemigen lennék soha, de érdekel. Nokedlit bármikor tudok neki csinálni tojás nélkül. Ha ügyesen csempész bele az ember egy kis kurkumát, meg sem lehet mondani, hogy nem látott tojást :) Köszönöm a hasznos választ!
2013. jan. 29. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
kérdezd meg szerintem is, mert van olyan vegán, aki eszik mézet, és van olyan (az igazi vegánok), amelyik nem.
2013. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
falafel is finom, és vegán, meg a nem vegánok is szeretik.
2013. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Zsákutca, bla-bla... na, és ezzel az okoskodós válasszal mit csináljon a kérdező? Mert nem azt írta, hogy éppen mérlegel, hogy ő maga vegán legyen-e, és emiatt érveket-ellenérveket kér, hanem... mint kiderült, vacsoravendéget vár(t).

(Csak nem gondolod, hogy a vendégének az arcába fogja mondani azt, amit ideírtál? Egyébként azzal nem vitázok, hogy most zsákutca vagy sem, sokféle nézőpont létezik, sokféle indoklással.)


Kérdező,

azóta megtörtént már a vacsora? Mire jutottatok, mi volt a menü? :) (Vagy ha még hátravan, akkor mit fogtok főzni/sütni?)

2013. febr. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es: amennyiben szerinted az önálló döntés, gondolkozás, mérlegelés, moralitás lehetősége evolúciós zsákutca, mélyen szánlak. Őszinte részvétem ahhoz, hogy ennyire begyöpösödött, pozitív gondolkodástól mentes életet élsz.


Kérdező, én is kíváncsi vagyok, milyen lett a vacsi? :)

2013. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%
A vegetarianizmus bizony ellenkezik az emberi test evolúciójával.
2013. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ha valóban ellenkezik, akkor vágjon a vendég képébe egy tányér húslevest és egy nagy csülköt? Vagy mi?
2013. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!