Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Teljes hittel élő vegán nők,...

Teljes hittel élő vegán nők, ti semmiképpen nem jönnétek össze egy olyan férfival aki nem követi a ti táplálkozási mintátokat?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 10:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán vagyok, de a párom nem az. Már együtt voltunk, amikor áttértem erre az életmódra. Nagyon szereti a főztömet, nyitott az új dolgokra. Itthon én csak vegán ételeket készítek, de ezeket Ő kedve szerint kiegészítheti állati termékekkel, szüleinél, s az én szüleimnél is eszik húsos ételeket.

Nem célom őt áttéríteni, elfogadom, hogy ő máshogy étkezik, mást szeret, ahogy ő is elfogadja az én életstílusomat. S ő nem tartja elképzelhetetlennek, hogy áttérjen a vegán életre.

2013. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Ameddig nem várja el, hogy húst főzzek, és nem főz intenzív szagú húsételeket, nem látom akadályát egy ilyen kapcsolatnak sem. Maximum annyi, hogy a felbonott húst zárható dobozban tesszük a hűtőbe, mert szaga van. Maga a tudat nem zavarna, hiszen vannak macskáim is, azoknak is ki tudom adni a kaját.
2013. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Mert a hús iszonyat büdös, és nem szeretnék fölötte órákat állni öklendezve. Szintén nem szeretnék olyan lakásba hazajönni, ahol hullaszag terjeng. A legtöbb vegetáriánusnak eléggé jó lesz az orra egy idő után.

A hideg húsoskaják annyira nem erős szagúak, azt elviselem. Emiatt nincs baj a macskakonzervvel se, mert azt se kell főzögetni-sütögetni. Szóval ameddig jó neki a hűtött hús, addig nincs semmi baj.

2013. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de ez elég szélsőséges volt amit előadtál!

Mellesleg elfelejtetted hozzá tenni a "szerintem" szócskát.

Hullaszagról meg dögökről beszélsz amikor ennek köze nincsen hozzá...hullaszaga ill dögszaga a lebomló fehérjének van. A rothadó növények is büdösek mivel abban is van fehérje ami lebomlik te észlény.

Szóval kérlek ne beszélj hullaszagról meg dögökről. Az értelmesebb ember nem eszik romlott ételt így semminek nem lesz hullaszaga vagy dögszaga.

Azt elfogadom ha azt mondod h. számodra kellemetlen a szaga...

2013. febr. 18. 19:50
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
A halott húsnak pedig van egy szaga, különösen ha épp hőkezelik. Ilyenkor is fehérjék csapódnak ki a gőzben, aminek hát, valljuk be, bomló fehérje, azaz dögszaga van. Rohadásról nem volt szó sem, csak halott állatokról.
2013. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor is fehérjék csapódnak ki a gőzben"


Nem sértelek meg ha megkérdezem hány éves vagy?

2013. febr. 19. 16:05
 7/24 A kérdező kommentje:
Az előbb pedig leírtam h. a rothadó húsnak van DÖG szaga...teljesen egyértelműen meg lehet különböztetni egymástól ha romlott húst főzöl mintha "halott" húst ami nem romlott.
2013. febr. 19. 16:10
 8/24 anonim válasza:
71%
És akkor te miért írsz ki ilyen kérdést, ha eleve van véleményed? :")
2013. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%

Én vegán vagyok, de kimondottan kerülöm a vegetáriánus pasikat... Szóval nem gond a táplálkozása, bár valószínű hogy nem fogunk együtt húst sütni, és nem főznék neki hússal sem (de amúgy sem főzök pasinak :)

Semmiképp nem jönnék össze dohányos pasival.

2013. febr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

Én vegetáriánus vagyok, nem vegán de ha nem baj, írok.


Itthon 80%-ban csak vegetáriánus ételeket főzök, ha kerül hús a párom ételébe, akkor az abban merül ki, hogy nejlonkesztyűben beleszórom a szalonnát, lerakom a boltban megvett filézett húst, esetleg bepácolom, bepanírozom neki (kisütni ő süti, mert félek a fröcsögő olajtól:). Ha sütőben kell sütni, az ellen nincs kifogásom, befűszerezem aztán beteszem. Az orromat meg próbálom csukva tartani.

Ha vendégek jönnek, nekik közösen készítünk húst. Ilyenkor a párom klopfolja, vágja, tisztítja, bőrözi, stb., de a főzésre vagy sütésre én ügyelek, mert ő nem tudja olyan szépen elkészíteni. Ő kóstolgatja a leves levét, és ha kell, adok méghozzá fűszert, stb.


Engem nem zavar, hogy ő nem vegetáriánus, hiszen tiszteletben tartja az én életmódomat, ha boltba megyünk, minden zöldséget-gyümölcsöt rám akar tukmálni, hogy egyek csak, amit megkívánok. Sosem viccelődött velem ezen a téren, sosem volt tiszteletlen az elképzeléseimmel szemben, sőt - rengeteg új dolgot, zöldséget, sajtféléket, gyümölcsöt, magvakat kipróbál miattam. Nem kéri, és főleg nem várja el, hogy húst készítsek neki - de szeretem őt, és ha meg akarom lepni, amikor hazatér munkából, akkor nem törik le a kezem, ha egy kis szalonnát is szórok az ételre (hiszen ha én nem teszem meg, megtenné ő, ez csak kedveskedés kérdése - ahogy írta valaki: a macskának is adok húsos tápot).


Nyilván örülnék, ha ő sem enne húst, egyszerűbb lenne az élet. De ez nem kritérium, nem vitatéma, és nem konfliktusforrás nálunk. Én elfogadom, hogy ő szereti, enni akarja, ő elfogadja, hogy én nem.


Nyers húst, egész csirkét, pörköltet és társait azért nem én készítek, mert egyszerűen ahogy valaki mondta: undorodom a szagától. Nem vicc sajnos, hogy hullabűze, dögszaga van a nyers húsnak. Azokat is undorítja többnyire, akik fogyasztanak húst.

2013. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!