Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért nem...

Bumbi02 kérdése:

A vegetáriánusok miért nem fogadják el más véleményét?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ők elvárják, hogy elfogadják azt, hogy ők vegetáriánusok, de a vegetáriánusok nagy része, a húsevőket finoman - vagy sok esetben durvábban - szapulja, hogy "buták"? Nekem nincs azzal bajom, ha valaki vega, mindenkinek szíve joga, egyszerűen csak a támadó viselkedést nem értem náluk. Miért van az, hogy például moderáltatják a válaszom, ha az nem "vega-párti"?


A kérdés nem provokáció, egyszerűen csak a szituáció ilyen:)


2013. márc. 14. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadom! :-)

Vegetáriánus vagyok már 10 éve, körülöttem viszont mindenki eszik húst. Az elején kaptam hideget-meleget (főként hideget!!) de most már lenyugodtak kissé a kedélyek! :-)

Nem tudom ezt honnan sikerült leszűrnöd amúgy (mármint hogy a vegák nem fogadják el más véleményét) de nem így van, úgy gondolom te csak 1-2 példa alapján általánosítottál..

Vannak természetesen olyanok is, akik foggal-körömmel hirdetik az igét, hogy aki húst eszik az gyilkos és stb. De a többség nem ilyen! Ne szűrj le az ilyenek miatt messzemenő következtetéseket! :-)

De egyébként én a környezetemben pont fordítva veszem észre, azaz a húsevők próbálják lenyomni a vegák torkán azt hogy ők butaságot csinálnak, rettentően egészségtelenek és a többi, illetve néha már-már vörösödő/liluló fejjel próbálják bizonyítani az igazukat.


Szerintem csak érettség és felfogás illetve tolerancia kérdése az egész. El kell fogadni, hogy van, aki jóízűen megeszi a nyulat, rénszarvast, bárányt stb, sőt, akad olyan aki a lóhúst és a macskahúst is probléma nélkül megeszi, van aki pedig már a csirkétől is rosszul van. Ebben semmi rossz nincs, felesleges amúgyis leállni vitázni mert SOHA nem fogja meggyőzni az egyik fél a másikat (kb mint a vallás témakörben:)

2013. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igyekeztem nem általánosítani, és belecsempésztem azt hogy a nagy részük.. Főleg itteni fórumból szűrtem le ezt..:)
2013. márc. 14. 13:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Okés, de azt ne felejtsd el, hogy ezen az oldalon mindegyik témakörben vannak hirtelen haragú emberek. :-)

Egyébként azon is múlik szerintem, hogy a nem vegák milyen hangsúlyt ütnek meg, mennyire provokatívak illetve mi a céljuk a mondandójukkal. Ha a húsevő durván szól oda, akkor érthető a másik féltől is a nem túl kedves válasz szerintem.

2013. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Bumbi,


azt elfelejted megemlíteni, hogy olyan kérdésekhez szólsz hozzá vitatkozva, ahol vegetáriánusok véleményét, tapasztalatait várják válaszként. Ne haragudj, de ilyen környezetben felháborodni a látottakon olyan, mintha bemennél a templomba, és felháborodnál, hogy letagadják az evolúciót a hívők.


Véleményt formálni jogom van - ahogy neked is - tehát joggal tartom butának azt, aki a 21. században még barbár, elavult módszerekhez ragaszkodik azért, hogy az ízlelőbimbóit kényeztesse, holott bizonyítottan elérhető teljes értékű, egészséges élet kínzás, gyilkolásmentes életmóddal is.


Ugyanilyen módon jogod van neked is ezért "hülyének", "fanatikusnak" és egyebeknek tartanod - de csodálkozni nincs okod, ha direkt ilyen "hülyéknek" fenntartott topicban kimoderálják a kéretlen, kötekedő, vitaszító hozzászólásodat.


U.i.: húsevők nincsenek az emberek között, csak mindenevők.

2013. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Én elfogadom, csak azt nem mikor valaki egyből azt mondja hogy egészségtelenül élek. Teszi ezt kolbásszal és hurkával a kezében amit napközben egy kis jó olajos rántott hússal és sültkrumplival vagy zsíros pörkölttel és tésztával öblít le. Mert az egészségesebb? Ugyan!

Nálam csak az veri ki a biztosítékot mikor valaki leragadt a múlt évszázadban és úgy képzeli el hogy a vegetarianizmus annyiból áll hogy rántott sajtot esznek meg ha hús van akkor csak köretet illetve tésztát. Pedig nem így van, mindent lehet mindennel pótolni, utána kellene olvasni de egyeseknek (akinek nem inge..) könnyebb alaptalanul vádaskodni.

Azt is imádom mikor valaki azt hajtogatja hogy egyik növényi táplálékkal sem lehet bevinni annyi fehérjét mint a csirkehússal, aztán mikor mutatom neki ezt [link] ahol tisztán látható hogy pl a mandulában, mogyoróban és lencsében is nemhogy annyi, de még több fehérje van mint a húsban akkor megkukul és azt mondja, hogy ez hülyeség.

Aztán érvel olyannal, hogy az orvosok is ellenzik, akkor előkerül mondjuk ez [link] és erre aztán meg már tényleg nem tud érvelni utána meg már csak habzó szájjal mocskolódik.

Na az ilyen természetesen felidegesítene mindenkit. Tájékozatlanul, tudatlanul osztani az észt és lehülyézni mindenkit aki másként gondolkodik.. Gusztustalan tulajdonság. És valljuk be, ezen az oldalon elég sok ilyen van!

2013. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gyorki92 ***** válasza:
52%

#4-es:

Én speciel válaszoltam egy kérdésre (amiről te beszélsz), csak mivel tartalmazott egy bekezdést, amiben mertem védekezni, hogy a húsevés nem elitélendő, ki lettem moderálva. Elhordtak minden provokativnak, holott a provokáció inkább a nem-vegákat érte. A provokálók érdekes módon nem lettek kimoderálva.


Remélem, hogy te nem használsz semmilyen ember által gyártott terméket. Minden közvetve vagy közvetlenül a természet kárára van. Szereted a kutyákat-macskákat, egyéb házikedvencként tartott ragadozókat és mindenevőket? Ők is esznek húst. Nem lenne nekik is sokkal jobb, ha nem háziasitottuk volna őket?


Nem értem, hogy attól mert valaki eszik húst, az miért barbár és elmaradott.

2013. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 szokratesz ***** válasza:
66%

Az utolsónak jelezném, hogy a fehérje szó nem elég, mert teljes értékű fehérjét csak a húsok tartalmaznak. A növényi fehérjék nem teljes értékűek. S mielőtt ezzel vitatkozni akarsz akkor olvass utána. A szója ami legjobban megközelíti a hús fehérje tartalmát, de abból is hiányoznak fontos aminosavak. Tehát vannak elsőrendű aminosavak, ezeket csak a hús tartalmazza. S vannak a másodrendűek amelyeket növényi forrásbólislehet biztosítani. Az igaz, hogy több másodrendű fehérjeforrás kombinációjával létre lehet hozni teljesértékű fehérjét, csak szerintem ezt nap mint nap betartani nem lehet. Ezért kell enni mindent (mert mindenevők vagyunk) mértékkel.

Azokat a vegákat eltudom fogadni akik érzelmi okoból lesznek vegák, de akik tudományosan akarnak étkezni és ezért hagyják el a húst azokat nem. Divatmajmok.

2013. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szokratesz ***** válasza:
pontosítok 5-nek szólt
2013. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szokratesz, itt van egy nagyon szuper amerikai tudósok által elvégzett kutatásnak a tanulmánya: [link]

Mivel hosszú és angol, nem feltételezem hogy végig olvasod, de arról szól hogy a tudományos kutatásokkal alátámasztott, és immár az amerikai dietetikusokat tömörítő legnagyobb szervezet által is megerősített tény az, hogy a kiegyensúlyozott, zsírszegény vegán étrend nemcsak képes megfelelően ellátni a szervezetet a szükséges táplálékkal, hanem számos betegség megelőzésében előnyösebb az állati forrásból származó tápanyagoknál. (Forrás: [link] , harmadik bekezdés!)


Ezenkívül igen, ahogy írod, lehet kombinálni őket és akkor teljes értékű fehérjét kapunk. De ehhez nem bonyolult kombinációt kell elképzelni ha x mennyiségű hüvelyest kombinálunk mondjuk x mennyiségű kukoricával akkor máris annyi fehérjét kaphatunk amennyi y mennyiségű húsban van. (nyilván a növényekből/zöldségekből többet kell enni mint a húsból, de ez már részletkérdés)


Egyébként pedig a fehérjék összes csoportja fellelhető növényekben és tejtermékekben, tojásokban - a legtöbb vega ugye lakto-ovo. (Leucin van a barna rizsben, a babokban, a teljes kiőrlésű gabonákban, a dióban, szójában, tejben és tejtermékekben; izoleucin található az összes magban és mogyoróban illetve sajtokban. Lizint bevihetünk tojásból, tejből, élesztőből és szójatermékekből is; metionin pedig van a szezámmagban, spenótban és a kukoricában is. Triptofánt legnagyobb mennyiségben a babán tartalmaz - 100 gr banánban több van mint 100 gr húsban - de van még a datolyában, az amerikai mogyoróban, a gomolyában és a tojásban is, treoninból pedig a burgonyában van a legtöbb illetve az avokádóban, a tojásban és csak utána jönnek a húsok. Valin van a gombában és a lencsében bőven még hisztinint és arginint főként zablisztből, napraforgómagból, barna rizsből, dióból, szezámmagból és búzakorpából nyerhetünk ki.)


Ezzel most nem veled akarok vitatkozni, mert értem amit írsz és abszolút normális hangnemben írtad, csak tudod vannak, akik mindenféle háttérinformáció nélkül benyögik hogy a vegák nem tudnak normálisan táplálkozni. Persze, van olyan vega is aki eléldegél rántott sajton és gombán sültkrumplival valamint eszi a chipset, csokit marokszámra - na az ilyen tényleg hiánybetegségben fog szenvedni egy idő után! De aki veszi a fáradtságot, utánaolvas, összeállítja következetesen az étkezéseit, fogyaszt tojást és tejterméket, ileltve változatos a növényi étrendje is (eszik gyümölcsöt, zöldséget, olajso magvakat, teljes kiőrlésű gabonákat illetve gyógynövényeket és fűszernövényeket) akkor tökéletesen megfelelően biztosítja a teljes esszenciális fehérje szükségletét. És ha valaki még egy ilyen vegára is azt mondja hogy nem egészségesen/normálisan táplálkozik, akkor az az illető nagyon buta lehet és megérdemli hogy nem fogadják el a véleményét.

2013. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 vagyok, nem "babán" hanem banán. :-)
2013. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!