Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha a vegetáriánusok nem...

Ha a vegetáriánusok nem esznek állati eredetű ételt, akkor a vajat, tejet, Túrút, tejfölt és a többit miért eszik meg?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 17:00
 1/10 anonim válasza:
81%
Sokféle vegetarianizmus létezik, van, aki csak a húst nem eszi meg, van aki semmilyen állati eredetű készítményt nem fogyaszt.
2013. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Mert sokan, csak olyat nem esznek, amiért megölték az állatot.
2013. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .


Van olyan rokonom aki azt mondja , hogy ő semmilyen állati eredetű dolgot nem eszik meg , pedig az általam felsoroltakat , pedig meg eszi és váltig állítja , hogy ő nem eszik állati eredetűt .

Meg vannak olyanok akik azt állítják hogy ők nem esznek húst , de esznek halat . Akkor a hal , meg a tejtermékek miért nézik kivételnek ?

2013. márc. 14. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

A vegetarianizmus fajtái


1. Szigorú vegetáriánus vagy vegán étrend:

A vegetarianizmust következetesebben megvalósító gyakorlat. Nem fogyasztanak húst se állatoktól elvett tejet, tojást és méhészeti termékeket, valamint kerülik az állatokon kísérletezett kozmetikumokat stb.


2. Ovo-vegetáriánus:

Hústerméket nem, de tojást fogyaszt.


3. Lakto-vegetáriánus:

Húst, tojást nem, de tejtermékeket fogyaszt.


4. Ovo-lakto vegetáriánus:

Csak a húsételeket nem fogyasztja, tejterméket, tojást és egyéb állati eredetű termékeket (pl. méz) igen.


5. Szemivegetáriánus:

Csirkehúst és halat alkalmanként, továbbá a tejterméket, tojást fogyaszt.

2013. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben a rokonod buta, az ilyeneket én körberöhögöm.

Ismertem olyat is, aki azt mondta, nem eszik húst, csak anyukája pörköltjét, mert ő úgy kockázza fel a húst, hogy az neki jó legyen! :D

2013. márc. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert ő úgy kockázza fel a húst, hogy az neki jó legyen!" Hát ezen behaltam :-))))


Én ismerek olyat, aki vegetáriánus, hétfőtől péntekig nem eszik húst, csak vasárnap, de akkor emberesen bepótolja! Azt mondta, a vasárnap az nem számít, akkor lehet... És kikéri magának ha azt mondják neki, hogy amit ő csinál, az nem vegetarianizmus..

2013. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
59%
Én nem vagyok semmilyen vega, sőt imádom a húst! Fogynom is kéne ! :( De az utóbbi időben megfigyeltem, h. jobban érzem magam, ha nem húst hússal eszem. Ez a csak hétvégi húsfogyasztás nagyon terjed az USA ba. Jó ötletnek tartom. (41/F)
2013. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy igen eltökélt vegetariánust,aki él-hal az akciós lókolbászért.... Ha épp nem akciós a lókolbász,akkor hallgathatjuk,hogy meddig rohad a hús a beleinkben....
2013. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
16%
"forks over knives" nincs hozzá szinkron csak felírat de megéri megnézni én ettől lettem vega sok helyen fenn van a netten
2013. márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mert amit te írsz az lakto-ovo vegetáriánus, vagyis eszik olyat, amihez nem kell az állatot megölni. az vegán, akik semmi állatból készültet nem eszik.
2013. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!