Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, akik tartanak kutyust...

Vegánok, akik tartanak kutyust. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy azok, akik etikai megfontolásból lettek vegánok, azok miként táplálják a kutyusukat?

Mi a tapasztalat, mennyire felel meg a kutya számára a vegán étrend?


Tudom, hogy nagyon megosztó kérdés, de megkérek mindenkit, hogy csak azok írjanak, akik érdemben hozzá tudnak szólni a kérdéshez.



2013. ápr. 4. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Én átmeneti jelleggel voltam vegetáriánus, de nem mentem szembe a természettel, hogy állatra is rákényszerítsem a dolgot. A kutya ragadozó, húsevő állat, ha valaki ennyire vegamegszállott meg még az etika is bejátszik, az meg legyen annyira etikus, hogy nem tart magához láncolva rabságban állatot.
2013. ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én nem eszem húst, de a család igen, a kutya maradékot kap és kutyatápot. A döntésem csak magamra vonatkozik, se családtagra, se állatra nem fogom ráerőltetni.
2013. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Amit kérdeztél, az az állatkínzás határait súrolja. Etikai alapon?
2013. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Én vegán vagyok, és 3 kutya gazdija, a családban mindenki fogyaszt húst, a kutyákat sem hagyom ki a "jóból".. ő húsevő ezért hús jár neki, és persze tápot is kap.

Attól mert én vegán vagyok még nem kell mindenkinek át térni erre az életmódra..:)

2013. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem arra, hogy azt írtam volna, hogy vegán étrenden tartom a kutyámat vagy hogy szeretnék a jövőben arra áttérni.

Mivel olvastam már cikket vegán kutyáról, ezért tettem fel a kérdést.

Direkt írtam, hogy aki normálisan nem tud hozzászólni a kérdéshez, az legyen kedves ne írjon.


Amúgy az én kutyám is eszik húst, húsos, jó minőségű tápot kap.

És ennek fényében igen, azt hiszem, hogy normális vagyok.


A normális véleményt íróknak köszönöm szépen a választ!

2013. ápr. 4. 09:41
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Vannak elborult vegánok, akik direkt nekik, természetesen aranyárban, kifejlesztett vegán tápokkal etetik a kutyájukat, de szerencsére még csak a nagyon fejlett világban van ez, USA, Ausztrália, stb. . A legviccesebb ezekben a tápokban az áruk mellett az, hogy pont azokat az összetevőket hirdetik szörnyen egészségesként, amiket a normál tápoknál kerülendőnek tüntetnek fel, mert anyagnövelésen és puffasztáson kívül kevés hatásuk van, pl. rizs, céklarépapüré, borsó, stb. .


Szerintem is állatkínzás, de aki már vegán az régebb óta menthetetlen.

2013. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Olvastam már vegán kutyaetetésről... Ráadáasul a cikk azt ajánlotta, mégis bevallotta a csillió vitamint és kiegészítőt, ami nélkül a kutya nem tudna életben maradni ama táplálás mellett... Ez azért elég beszédes.


(Jobbára?) vegán macskákról viszont már hallottam. Akik teljesen maguktól nem nagyon eszik meg a húst, tejterméket, viszont vannak kedvenc zöldségeik, amiért odavannak. Nem személyes tapasztalat, de nem idegentől való infó. Ezt nem tudom hova tenni. A mi részmunkaidős macskánk (merthogy a gazdája nem lakik itt állandóan és a macska hol itt, hol ott lóg) szinte bármit megeszik, a tápjánál sokkal jobban szereti a sima kenyeret és a zöldséglevest, de a száraztáp is főleg csak gabona... Ez azért valahol fura, nem? Illetve nyilván gabona, mert az az olcsó, a biznisz az biznisz... De hogyan tudnak megélni rajta? Idomultak a sok nem állati táplálékhoz az ember mellett? Ügyesek. De jó ez nekik?

2013. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Pont a macskákat lehetetlen vegánként tartani, szükségük van külső forrásból bevitt taurinra (az energiaitalok serkentőjére), amit pl. mi és a kutyák elő tudunk állítani a szervezetünkben, és ez csak húsban található meg. Persze a hülyéje így is megpróbálja, szerencse, hogy a háziasított állatok nagy része mindenevő, ezért eszi meg a kutya a házikosztot, na meg a tápok nagy része is csak egyszámjegyű százalékban lát színhúst, a többi ugyanúgy növényi alapanyag.
2013. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Lakto-ovo vega vagyok, de azért válaszolok. :) Nekem eszembe se jutna, hogy a kutyámra és a macskáimra is ráerőltessem az étrendem, ők a házi kedvenceim, felelős vagyok értük és szeretem őket, azt adom nekik ami az egészségüknek a legjobb. Ők nem növényevő állatok, hanem húsevők.


Tudom, sokak véleménye, hogy mi, emberek fogazatunk alapján szintén húsevők vagyunk, de az ember el tudja dönteni, hogy mit egyen, mit kíván, ki tud alakítani magának tudatosan egy egyéni táplálkozásrendet, hogy ne legyen semmilyen hiánybetegsége.

2013. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

"...Pont a macskákat lehetetlen vegánként tartani, szükségük van külső forrásból bevitt taurinra (az energiaitalok serkentőjére), amit pl. mi és a kutyák elő tudunk állítani a szervezetünkben, és ez csak húsban található meg..."

Ez így van, csak azt pontosítanám, hogy tudomásom szerint az a taurin amire a macskáknak szükségük van, nem azonos az energiaitalokban lévővel.

2013. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!