Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok nem tartanak...

A vegetáriánusok nem tartanak kutyát/macskák?

Figyelt kérdés
Mert pl a macskák táplálékának kb 70-80% hús v egyéb állati származék kell legyen, a kutyákénak ugyan kevesebb de sok. Szóval akkor a vegák csak nyuszit tartanak, meg hörit?
2011. júl. 19. 00:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem. Az ertelmesebb tudja hogy az allatnak kell a hus, az ember megvan nelkule, tudja potolni. A macska nem biztos hogy megelegedne a szojaval... En nem vagyok vega de szinte azbosszes vega ismerosomnek van macskaja, akinek nincs annak azert mert nincs ra ideje / nem akar allatot, nem mert hust eszik.
2011. júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Két 5 éves törpenyuszkónk van.Velük szoktunk megharcolni a zöldségekért,gyümölcsökért.hi..hi..
2011. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Értem, de akkorh hozzák össze a meggyőződéssel h húst enni bűn, v akkor azok akik tartanak kutyát/macskát azok más okból vegák? Pl nem szeretik a húst, vagy egészségesebbnek hiszik ezt az életmódot? Mert nem tudom elképzelni h az igazi elvhű vega, h tudná összeegyeztetni ezt egy húsevő állattal.
2011. júl. 19. 00:47
 4/34 A kérdező kommentje:
Nagy harc lehet nálatok :) Édesek lehetnek a nyuszik :D
2011. júl. 19. 00:48
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
A nyuszis vagyok.Igazából nem vagyok vega,de már kis korom óta nem ettem a húst.Akkor még próbálták belém erőltetni,de nem ment,így felhagytak vele a szüleim.Mikor férjhez mentem, a férjemnek elkészítettem a húst minden formában,de szépen lassan 14 év alatt leszokott róla.Már Ő sem eszik húst.Nyuszkót először Tőle kaptam ajándékba,még 2002-ben.Sajnos már nem él,de mivel nagyon szerettük mindketten,ezért most is van két nyuszink.Ha családi házba tudunk egyszer költözni,akkor szeretnénk kutyust,és cicát is.
2011. júl. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyuszik nagyon édik! Nekem cicám van lakásban és imádom. Nem vágyik ki mert mindig benn volt. Csak amikor csinálom neki a kajákat elgondolkodom, h oké, h én felvágom a csirkemellet és adok neki belőle néhány kockát, de aki annyira vega h undorodik a hústól, és a közelébe nem megy? Remélem h nem tart macskát, mert szegényt gabonával meg zöldséggel etetni kínzás :( Akkordrukkolok, h sikerüljön a kertesház, addig is jó nyuszizást!
2011. júl. 19. 01:11
 7/34 anonim ***** válasza:
17%

Nem.


A Vegetáriánusok rengeteg halat tartanak, és a döglött halakkal etetik a macskájukat.


A Kutyáknak mega dögkútról hordják a húst.

2011. júl. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Jó ezt el lehet poénkodni, de komolyan kérdeztem. Elsősorban azokra a vegetáriánusokra gondoltam akik a mindenféle élet tiszteletét vallják. Mert szerintem akkor számukra az sem elfogadható, h megölt állatot adjanak a macskájuknak. De nem tudom biztosa, ezért kérdeztem.
2011. júl. 19. 01:26
 9/34 anonim válasza:
85%
Az én macskám például meg van őrülve a nyers cukkiniért és a dinnyéért ;))
2011. júl. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

akik mindenféle életet tisztelnek, azok a ragadozó állatokat is tisztelik! Nagyon életellenes dolog lenne azt kívánni az összes ragadozótól, hoyg haljon holnaptól éhen! Ráadásul akkor elég hamar elpusztulnának a növényevők is, mert az egyensúlyhoz nem csak a legutolsó hangyára, de az oroszlánra és a macskára is szükség van. És a háziállatokra is. Ha nem lenne ennyi házikedvenc, hová tüntetnék el azt a rengeteg húshulladékot, amit így az állateledelgyártók szépen feldolgoznak?

Pont ez a szép a világban, hogy semmi sem megy tönkre, minden visszaépül az élet körforgásába. Ha csak növényvők élnének a földön, már megrohadtunk volna a hulláik hegyei alatt. Úgy van kitalálva ez az egész teremtés: A dióból mókus lesz, a mókus a hiúzban születik újjá, és a hiúz a páfrányban.

A fűből tehénke lesz, a tehénkéből Whiskas, a Whiskasból macska, a macskából fű. Ha nem így lenne, halomra rothadnánk. Látod, itt vannak a műanyagok, a vegyszerek: azok nem illenek ebbe a természetes rendszerbe: nincs is velük mit tenni. Felhalmozódnak, a nyakunkon maradnak. Ha lenne ami megegye őket (olajfaló:) akkor tudnánk élni velük, mint az élő anyagokkal. Így meg csak a bajnak vannak. Az élet tiszteletéhez a halál tisztelete is hozzátartozik. Halomra gyilkolni a kalodában nevelt tömegcsirkét és megenni a stresszhormonos hulláját nem valami felemelő dolog. De szépen nevelgetni azt a húsz tyúkot, amit csőrről ismersz, és a mama névnapján tisztelettel kiválasztani a legszebbet, egy napig dióbéllel etetni, majd levágni és elkészíteni az ünnepi asztalra, nagyon tiszteletreméltó dolog. az a húsleves vérré válik a nagymamában. A macska azért szegődött az emberhez, hogy a tyúkbelet meg a vesét is megegye valaki. De mivel az erkélyen nem szeretek tyúkot vágni, ígyhát levágják nekem a gyárban(sajnos, nem olyan jó, de nem tudjuk megoldani máshoyg) - és amit a macskának löknék, elviszik, bedobozolják, s úgy viszem haza, hogy megvárhat konzervdobozban a stelázsin. Csak azért, mert a tyúkbelet nem vihetem magammal a trendi irodába, míg dolgozom, de a Purina ONet igen.

A macskaélet is szent. Nem fog a macska füvet enni!

Különben a 0-s embereknek is kell a hús, a B-seknek tej és gabona, és az A-soknak elég a vegakaja. (vércsoport)

Az emnber élketét is tisztelni kell. És ez azt jelenti, hoygg úgy tápláljuk, ahogyan a szervezete igényli.

Ami él, annak meg kell halnia. Legyen az káposzta, vagy malac. Ez az élet tisztelete. Nem szabad a halált megtagadni, mert akkor az életet tagadjuk meg. És nem szabad a testet, a húst a szemétre vetni, mert akkor nemél tovább a benne lévő anyag. Kikerül a körforgásból. Meg kell enni, vagy el kell ásni, hogy növénnyé válhasson.


Aki tiszteli az életet, az nem tagadhatja meg a húsevőket, mert az nem lenne tisztelet, a Föld fele élőlényét megtagadni!!!

2011. júl. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!