Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan, aki csak "élő"...

Van itt olyan, aki csak "élő" ételeket fogyaszt? Milyen egy napi étkezése? Nem hiányzik a forró étel, leves?

Figyelt kérdés
Vannak tök jó receptek... de egészséges ez? Hiszen pl. ha beteg az ember, azt szokták mondani, hogy a forró házi levesnél nincs jobb.. Esetleg tudnátok részletes érveket írni arról, hogy miért így étkeztek?

2013. ápr. 23. 22:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Milyen az az "élő" étel?
2013. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent szoktak mondani, ami közül némelyik igaz, némelyik nem... De nem mindenki szokott beteg lenni s megszokni is rengeteg mindent meg lehet...

Sokat olvastam nyersvegán blogokat, nekem sem teljesen világos, hogyan tudnak ellenni vele, de hogy jó irányban változtatta meg az étkezésemet a találkozás, az tuti.

Ha forrót nem is, némelyek meleg ételt esznek néha. 40 fokosat, de az már elég kellemesen meleg :)

Egy fontos érv, hogy sok ételnek rosszat tesz a hőkezelés. A gyümölcsök hőkezelését a paleo sem szereti, biztos van rá valami oka. Én az íz és a C-vitamin miatt s valahogy ösztönösen nem szeretem nem nyersen enni a gyümölcsöt. S a legtöbb étkezésem tartalmaz nyers zöldséget. Frissítőek, üdék, teljesen mások, mint főve. Én megfőzöm némely zöldséget, de pl. az uborka, karfiol, zsenge cukkini és zöldborsó oly remek nyersen... Ami ehető nyersen, azt minek megfőzni? Legfeljebb csak ha úgy sokkal finomabb lesz... Vagy sokkal egyszerűbb (az aszalás olykor macerás).


Hátha ez is jelent némi részleges választ :)

2013. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az élő az nyers, azaz 42 °C fölé nem hevített étel.
2013. ápr. 23. 23:23
 4/25 Salx Narval ***** válasza:
69%
Ismertem régebben egy párocskát, ők gyorsfagyasztott zöldségkeveréken és nyers fagyasztott halon, tenger gyümölcsein éltek.:D Csak úgy natúr félig fagyott állapotban eszegették a zacskóból.:D Úgy néztek ki, mint két csontkollekció. Nem tudom meddig csinálták mert idővel vidékre költöztek. Amiről tudok az 3 év. Szó szerint értsétek amit írtam, ezeken kívül semmit nem fogyasztottak, halat is csak hébe-hóba, ráadásul majdnem mindig ugyanazt a mexikói zöldségkeveréket vásárolták.:D Jógáztak, futottak, nyomatták az agykontrollt, szóval félelmetesek voltak. Én mindig attól féltem, hogy össze esik valamelyik amikor ott vagyok.
2013. ápr. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly nyáron a párommal 3 hétig nyerskaján éltünk. Hát valami fantasztikus volt! Baromi mennyiségű energiánk szabadult fel, kiélesedtek az érzékeink, megfiatalodtunk, csakis szuperlatívuszokban lehet róla beszélni. Sajnos, egy bökkenő van vele; az ember annyira megszokta a főtt ételt, hogy elvonási tüneteket produkál, ha nem jut hozzá a régi "bezabálós" kajákhoz. Legalábbis mi nem bírtuk ki, és visszaestünk. Idén nyáron megint megpróbáljuk, mert a jótékony hatása tagadhatatlan. Még a psoriasist is tünetmentessé tette.
2013. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Hát egy időben folyamatosan susit zabáltam, és semmi bajom nem volt.

De mióta válság van, azóta én sem eszek susit. :(

2013. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

OFF

Utolsó az sushi vagy szusi :D

a susit úgy kell kiejteni, hogy szuszi :D

2013. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem fözik meg még nem lesz élő.
2013. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom ki pontozott le, de attól az még nem lesz susi :)

Bocsi kérdező az offért.

2013. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"...Attól hogy nem fözik meg még nem lesz élő..."


Azért nevezik az ilyen ételeket "élőnek", és azért nem főznek semmit agyon, mert 40Cfok feletti hőkezelésnél már sérülnek az enzimek.

2013. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!