Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, hogy álltok a csirkével?

Vegák, hogy álltok a csirkével?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vega,de az egyik barátnőm az és kicsit meglepődtem amikor ott ette előttem a tejszínes csirkét,amikor meg rákérdeztem azt mondta hogy a csirke nem számít húsnak.

Eddig úgy tudtam hogy a halat szoktátok még megenni,de ő még azt sem eszik,mert hogy az hús.

Ti ezzel hogy vagytok?



2013. máj. 13. 12:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak nincs fogalma róla mit beszél.

Ez olyan hogy nem iszok alkoholt csak sört, de az nem alkohol.

2013. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
34%

A vegetarianizmusnak sok fajtája van, közkeletű tévedés, hogy egyik vega sem eszik semmiféle húst.

A szemivegetáriánusok halat és baromfit esznek (ha éppen szeretik), az ovovegetáriánusok tojást, a ovo-lakto vegetáriánusok tojást és tejszármazékokat, tejet, a laktovegetáriánusok csak tejet és tejszármezékokat, a vegánok pedig semmi állati eredetűt nem esznek meg.

2013. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
12. szerintem meg a szemivegetárianizmus csak egy felesleges elnevezés arra, amikor valaki húsevőként válogat az egyes húsfajták között. a vegetarianizmus jelentése épp az, h húsokat tuti nem eszel- aztán egyes típusaiban még mást se, de húst semmiképp nem. az összes többit húsevőnek hívják. akik csirkét vagy halat esznek, azok nem a vegetáriánusok, hanem a húsevők egy "alfajába" tartoznak. erre mondja a köznyelv, h "válogatós". ne hagyd magad áltudományokkal megvezetni :)
2013. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
áltudományos kifejezésekkel* megvezetni :)
2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én is vega vagyok, hiszen zöldséget, gyümölcsöt eszem, halat és csirkét is, a tojás, tejtermék jöhet.

Az a kis disznó meg marha annyira nem számít, hiszen nem is igazi hús, mert úgy tenyésztik őket, és különben is.

2013. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
32%

"A szemivegetáriánusok halat és baromfit esznek (ha éppen szeretik)"


Ha nem beszélnél hülyeségeket, hanem előbb gondolkodnál helyette, akkor talán rájönnél, hogy a "semi" kifejezés jelentése FÉL. Magyarul a szemivegetáriánus azt jelenti FÉLIG vegetáriánus. Innentől kezdve remélem tárgytalan az, hogy egy vega fogyaszt-e húst (nem fogyaszt).

2013. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, csak látom itt vannak tájékozottak, épp ma gondolkoztam rajta, hogy vajon a zselatinnal készült sütiket megeszik-e.
2013. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%
én nem vagyok vegetáriánus, de van két barátom is, akik azok. egyikük sem eszi meg. sőt, vannak élelmiszerek, amiket vmi vörös színű tetűfélével színeznek (ne kérdezzétek,mi - talán joghurt, de nem vagyok ebben annyira jártas). emiatt azt sem eszik.
2013. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem esszük meg a zselatinos ételeket.
2013. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Andizsuzsi ***** válasza:
Müller 0,1%, Kyr, Milli, Activia, Könnyű és Finom - piros-rózsaszín joghurtjai kárminnal (bíbortetű) vannak színezve (E120)
2013. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!