Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Hogy álltok a...

Vegetáriánusok! Hogy álltok a zselatinnal?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam hogy mennyi élelmiszerben van benne pl:vajkrém,fagylaltok,gumicukor,krémsajtok,joghurtok,

ti hogy álltok ezekkel az élelmiszerekkel végül is ezt is állatokból készítik.

azt tudom hogy van olyan is amit növényből készítenek(pektin)de azt honnan tudom hogy melyikben milyen van?van valami megkülönböztető jelzés a címkén?

vagy tudtok ilyen márkát?

a válaszokat előre is köszönöm:)

egy kezdő vegetáriánus



2013. ápr. 14. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ahol egyértelmű, ott ha lehet elkerülöm. Ha valamiben pektin van, azt pektinként tüntetik fel, ha zselatin, azt zselatinként, szóval ilyen esetekben egyértelmű. A pektin növényi eredetű, a zselatin megnevezés minden esetben állati eredetet takar. E-számuk: Zselatin - E441

Pektin - E440

2013. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első. Ahol egyértelmű, ott elkerülöm.


A fagylaltosat kifejtenéd kérlek? Bár kézműves fagylaltozóban szoktam enni, szerintem nem tömik zselatinnal, de kíváncsi lennék. Joghurtot nem fogyasztok sokat, de nem hinném, hogy zselatint tartalmazna (itt rögtön kettő összetevői is fel vannak sorolva, mindkettő pektines: [link] krémsajtból pedig hát mascarponét süteményhez maximum. Abban is van? Nem tudtam róla.


A zselatin az egyértelműen állati eredetű, ha növényi, akkor agar-agar vagy pektinként lesz feltüntetve.

2013. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

lehetöleg kerülöm, de ha pl. vendegsegben megkinälnak egy torta szelettel, amin zselatin van, azert azt nem utasithatom vissza.

Amugy a zselatin jot tesz az izületeknek.

2013. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

pontosan én se tudom csak ahogy utána olvastam ezeket az ételeket találtam amik tartalmazhatnak zselatint de gondolom ezeknél sincs mindbe.a fagyit én fagylaltpálcikára vagy ilyen dobozosra tudnám elképzelni hogy van benne de nem tudom biztosra ezért lenne jó többet tudni róla.

2013. ápr. 14. 23:47
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Pedig milyen hasznos fehérje.


Jó hatásokkal számolhatunk az ízületeink egészségének védelmében.


(nem azért írtam, én már nem vagyok antivega, én már semmi sem vagyok, csak megjegyeztem)

2013. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A "zselatin" leginkább azoknak az állatoknak lenne hasznos, akiknek a csontjaiból és bőréből kivonják, ha nem kellene ezért meghalniuk. Ma már mindenben tudnák helyettesíteni, de sokkal olcsóbb nekik a vágóhídi hulladékból kifőzött genyát tenni mindenbe. Próbáljátok ki az agar-agart, vagy a pektint. tortazselének is nagyon jó.
2013. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kerülheted is, nem lesz semmi bajod a hiányában, de negatívan viszonyulni hozzá fölösleges, már ideológiai és nem táplálkozástudományi kérdés."


Nem felesleges, ugyanis egy pótolható termékről van szó, aminek ráadásul a növényi zselatin sokkal tápanyagdúsabb verziója. Te meg itt reklámozod, hogy fontos. Holott a kérdés sem hozzád szólt, sőt, nem is arról, amire választ adtál. Fogd már vissza magadat.

2013. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ízületi problémák megoldására a pektin és az agar-agar is jó, nem kell nyesedéket enni hozzá. Pl. a magas pektintartalú birsalma kifejezetten javallott.
2013. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
3-as, miért nem utasíthatod vissza? ha rántott hússal kínálnak, azt sem utasíthatod vissza?
2013. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!