Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, hogy álltok a csirkével?

Vegák, hogy álltok a csirkével?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vega,de az egyik barátnőm az és kicsit meglepődtem amikor ott ette előttem a tejszínes csirkét,amikor meg rákérdeztem azt mondta hogy a csirke nem számít húsnak.

Eddig úgy tudtam hogy a halat szoktátok még megenni,de ő még azt sem eszik,mert hogy az hús.

Ti ezzel hogy vagytok?



2013. máj. 13. 12:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Utolso, de szemet vagy! A hsz-ed utan tobb vegat lattam amint orditva vetik magukat a Szabadsag hidrol a Dunaba.
2013. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Kérdezd már meg a hölgytől, hogy szerinte a csirke egyszikű vagy kétszikű-e, már komolyan kíváncsi vagyok ;) Neki sem tesz jót, ha komolyan elhiszi magáról, hogy vegetáriánus, miközben falja a csirkét.


(17-es: én sem eszem zselatint :) )

2013. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a legtöbben tudjuk jól, hogy mit jelent a "semi", éppen ezért érthetetlen, hogy lehet valaki FÉLIG vegetáriánus. Most akkor eszik húst vagy sem. Ha igen, akkor nem az. Ennyi erővel mindenki félig vegetáriánus, mert mindenki eszik zöldséget és gyümölcsöt is.
2013. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"..A vegetarianizmusnak sok fajtája van, közkeletű tévedés, hogy egyik vega sem eszik semmiféle húst..."

A vegetarianizmus i.e. alakult ki, célja, hogy az egyén táplálkozása céljából KÖZVETLENÜL egyetlen állatot se öljenek meg, tehát a NEM ÁRTÁS. Már ókori filozófusok is hirdették, akik semmilyen állat húsát, így halat vagy csirkét sem fogyasztottak. Minden más vegetarianizmusnak nevezett baromság, ami engedményeket tesz, az modern kori divatirányzat, de akik húst esznek, azok nem vegák.

2013. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
ez egy baromság, hogy szemi, azaz félvegetáriánus. az kb. divatvegetáriánus. annak mondja magát, de nem az. az sem az, aki eszik halat. az max. kevés húst eszik, de nem vegetáriánus. annak ugyanis az a lényege, hogy döglött állatot nem eszünk a hal, csirke, rák, mitől nem lesz döglött állat???
2013. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

a buddhizmus is vegetáriánus étrendet követ, viszont azt mondja, hogy ajándékba kapott ételt meg lehet enni, még ha hús is van benne

a lényeg, hogy közvetlenül miattunk ne haljon meg egy élőlény sem

ha a barátnőd nem buddhista és nem ajándékba kapta a húst, akkor csak egy flancoskodó divatvega

2014. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!