Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak még rajtam kívül...

Vannak még rajtam kívül vegánok vagy vegetáriánusok, akik szerint a 269life magyarországi akciójával csak árt az állatoknak?

Figyelt kérdés

[link]


Bár én is vegán vagyok, de elhatárolódom a hasonló akcióktól, ahogy pl. a PETA vetkőzős magamutogató kampányaitól is. Ezekkel a megmozdulásokkal azt érik el, hogy a nagy többség csak idióta, exhibicionista lázadónak tart majd minket. Ezzel szerintem nem használnak az állatoknak, sőt jó néhány évvel visszavetették az eddigi munkánkat, mert mindenkinek csak ez jut eszébe először a "sötét fűevő vegákról" és nem is kíváncsiak, hogy valójában miért választották ezt az életmódot.



#vegetarianizmus #jog #vegán #állatvédelem #veganizmus #fajizmus #269life #szpécieszizmus #speciesism
2013. aug. 28. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ahogy a cikk is írja, pártíz elmebetegről van szó, ez még sok nagyságrenddel a társadalmi figyelem mércéjének a megütése alatt van.


Még a számukra álomkép USA, Kanada, Ausztrália háromszögben is a vegán aktivizmus 99%-a a saját tumblrjeiken való körbef aszverésből (circlejerk) áll, hogy ők milyen kúlak, a húsevők meg gonoszak és reblogoljátok ennek a véres kisbocinak a képét.


Társadalmi elfogadottság szempontjából az animal welfare promotálásának lenne értelme a totális felszabadítás helyett, csak ezt egy vegán se látja be és vakon megy a dogma után.

2013. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szerintem sem a nagyobb ketrec, vagy kicsit hosszabb lánc a megoldás. De szerintem lehetne normális nyugodt stílusban valódi felvilágosító munkát végezni. Informálni az embereket, és nem egyből elijeszteni őket. Mert ez sokakban azonnal ellenállást és támadást szül. Ráadásul az "átlagember" (aki nem is hallott még vegákról, vegánokról) arról beszél csak, hogy "az őrült vegák megbélyegezték egymást", és az eredeti cél háttérbe szorul. Főleg, hogy a résztvevők utána kijelentik, nem is fájt az égetés.

Én élőben láttam, milyen amikor borjúnak kiégetik a szarvkezdeményét, éreztem az égett bőr szagát és láttam hogyan vonaglanak. Nagyon nagyon fájdalmas nekik. Ráadásul érzéstelenítés nélkül. A bélyegzés is nagyon fáj, és még utána napokig ég a helye.

Én értem mit akartak, de ez a módszer a figyelemfelhívásra szerintem többet árt mint használ.

2013. aug. 28. 11:39
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, idióták mindenütt vannak, nem kell ahhoz vegánnak (muszlimnak, emónak, rappernek stb.) lenni. Az meg sajnos nem hírértékű, hogy ma a vegánok x db állat életét mentették meg, mert nem ették meg őket. A kérdés az, hogy a hírt olvasók hány százaléka érti ezt.
2013. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Én ugyan nem vagyok vegán, de azt elmondhatom, hogy ezektől az akcióktól rosszul vagyok. Ugyanez vonatkozik az összes peta, greenpeace aktivistára. Szélsőséges példákat mutatnak be, brutalitást, megbotránkoztatóan viselkednek. Ezzel tényleg csak továbberősítik az emberekben azt, hogy ezek az elmebeteg zöldek.

Inkább normálisan kéne bemutatni, elmagyarázni, hogy mit miért tesznek, vegán kajákat kóstoltatni, amiből látnák az emberek, hogy nem csak saláta kerül egy vegán asztalára és lehet finomakat enni. Ezt a módszert sokkal szimpatikusabbnak tartanám, mint az elmebeteg akciókat.


Egyébként csak mellékesen mondom, hogy ma már egyre kevesebb helyen alkalmazzák az égetést. Inkább fülbilétát, chipet, ún. fagyasztásos módszert alkalmaznak, amivel az állat pigmentjei kifehérednek az adott területen. Ezek közül egyik sem fájdalmas.

2013. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
én abszolút nem fogyasztok semmilyen állati eredetű "ételt" és állandóan összeszedem a környéken a kóbor kutyákat, macsekokat, volt már, hogy teknőst is találtam...És járok önkénteskedni menhelyekre. Volt idő, amikor én is "harcos állatvédő" voltam, aztán rájöttem, hogy az az energiát, amit arra fordítok, hogy lázadjak az állatkínzás ellen, inkább belefektetem a segítésbe. És nem azért, mert szent vagyok. Ugyanazért segítek az állatoknak, amiért dzseniferlopez szőrmebundát hord. Önző ember vagyok, aki a boldogság kék madarát kergeti. Nekem ez okoz örömöt. Ezzel, hogy az állatszeretők ilyen radikális módon lépnek fel, csak azt érik el, hogy újabb csoportok utálhatják egymást. Mintha az országban nem lenne bőven elég már az utálkozásból. Szerintem sokkal jobb eredményeket érnénk el, ha békésen hirdetnék a vega életmód előnyeit, nem pedig "ledöghúsevőznék" a húsfogyasztókat. Én már régóta nem "térítek", persze társaságban mindig megkérdezik, hogy miért nem eszek húst, tojást stb-t. Akkor nagyon szívesen válaszolok a kérdésekre, és amióta ezt teszem sokkal több érdeklődő emberre bukkanok, mint amikor fröcsögő magamutogatással "hirdettem az igét". Annyiszor bebizonyosodott már, hogy az erőszak erőszakot szül. És ezzel a magagatartással szerintem pont az ellenkezőjét érik el. De ez csak az én véleményem.
2013. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
előző vagyok. Valahol lemaradt egy t betű, tetszőlegesen beilleszthető bárhova :D
2013. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Én nem vagyok vegán, viszont nem helyeslem az állatokra való tekintet nélkül, a mindenható profit céljából történő tömeges állattartást, sőt kifejezetten ellenszenves és néhány formája visszataszító.

Egyébként mindenki egyen azt amit szeretne, senkinek nincs semmilyen alapja, hogy megmondja egy másik embernek mit egyen.

Az égetéses billogozásról egy korábbi hozzászóló is megírta, hogy azt nem igazán szokás alkalmazni, vegyi úton is szokás billogozni, de Magyarországon a fülbiléta használata terjedt el, az pedig nem állatkínzás.

A kérdésre pedig nekem is az a véleményem, hogy az ilyen jellegű akciókkal csak magukat minősítik annak a résztvevői. Ha valami ellen tiltakozik, akkor vegye már a fáradtságot és fejtse ki a véleményét. A videón egy csapat idióta látható, ahogy megégetteik magukat egy izzó fémmel. Itt meg is jegyezném, hogy nem mindenkiben kelt felháborodás egy ilyen akció. Felőlem fel is gyújthatják magukat, amíg ezzel másoknak nem ártanak. Arról pedig, hogy miért nem éreztek fájdalmat az a véleményem, hogy be voltak lőve.

A kérdezővel egyetértek, hogy az ilyen jellegű tiltakozásnak nevezett akciókkal csak azt érik el, hogy minden épelméjű meg lesz róla győződve hogy az úgynevezett tiltakozók mentálisan sérült, beteg emberek.

Az állatokkal való kegyetlen bánásmód és az állatkínzás szerintem is gusztustalan és aberrált, de ez ellen csak ésszerű keretek között lehet bármit tenni, és persze nem is az a megoldás, hogy senki ne fogyasszon húst, hanem az állattartást kell kulturáltan végezni. A téma kapcsán azt sem árt elfelejteni, hogy az élelmiszeriparnak nem csak állatok vannak kiszolgáltatva, hanem a benne dolgozó „rabszolgák” is, akik részei a feldolgozó gépezetnek és a silány minőséget „élvező” fogyasztó is, ez ugyanúgy igaz a növénytermesztésre is.

Összefoglalva a legnagyobb probléma alapvetően az ipari szintű rossz minőségű élelmiszer előállítás, a többi ennek a hozadéka.

2013. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Röviden, tömören:

http://www.youtube.com/watch?v=PHSJCMkUa9Y


Ő is „hőstettet” hajtott végre, ugyan más motiváció miatt, de vállalta a fájdalmat. Persze minden épeszű ember meg van róla győződve, hogy ez egy idióta, ugyanúgy ahogy az önmagukat megbillogoztatók is.

Figyelemfelkeltésnek nagyon jó, meg lehet rajta botránkozni, de azonkívül semmi érdemi tartalom nincs benne.

2013. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
6%

Én egyetértek a 4-es válaszolóval, nekem is kb. ez a véleményem.

Még szép hogy a rendőrség nem engedélyezte testi sértésre hivatkozva! Jogi szempontból vizsgálva törvénybe ütköző másnak súlyos testi sérülést okozni, akkor is ha erre a célszemély kér fel valakit, ugyanúgy ahogy a fejét sem vághatja le büntetlenül valaki egy másik embernek, akkor sem ha az erre kéri.

Azt azért hozzátenném, hogy oké, szegény kisborjú biztosan szenvedett, de komolyan ez az emberiség legégetőbb problémája, emiatt kell radikális módon tüntetni (persze itt most nem csak a kisborjúra gondolok)?!

Igen komoly probléma a világ több részén a gyerekmunka, ahol állatokhoz sem méltó körülmények között dolgoztatnak gyerekeket, komoly probléma, hogy a mai napig szedik áldozataikat a taposóaknák, mégsem igazán hallani ezek ellen irányuló tüntetésekről, főleg nem öncsonkító megnyilvánulással járókról.


Képek gyerekmunkásokról:


[link]


[link]

2013. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
kedves 9-es, Te mit teszel a gyermekmunka megszüntetése ellen? Nem kellene egyből ezzel az érvvel jönni, hogy bezzeg szegény gyerekek...igen katasztrófális, hogy mi történik idehaza és a nagyvilágban egy csomó gyermekkel, de miért kell támadni, hogy kinek mi a szívügye?
2013. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!