Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega krónikus vashiánnyal,...

Vega krónikus vashiánnyal, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok és semmilyen állati származékot sem eszek. Nemrég szültem, és azóta krónikus vashiányom van. Most felírtak gyógyszert, de érdekelne, hogy miket egyek , hogy valamilyen szinten helyrerázzam magam? ( a doki javasolta, hogy pisztáciát, diót, mákot, spenótot ) Egyéb ötletek, tapasztalatok? Húsevők rosszindulatú véleményére köszönöm nem vagyok kíváncsi! Előre is köszönöm a segítségeteket!
2013. szept. 5. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Én is vega vagyok már nagyon régóta, nem figyelek rá különösebben hogy vastartalmút egyek mégis normális a vas értékem. De ami vasban gazdag és te is írtad az a spenót, én nyersen fogyasztom, imádom mert nyersen nincs különösebb íze. Turmixokat imádok csinálni, azok alapja pedig két-három maréknyi spenótlevél, ahhoz adok gyümölcsöket, és ami a legfontosabb hogy citromlevet is facsarok hozzá, mivel csak akkor tud felszívódni a vas, ha C vitaminnal párosul!!! Ez fontos. :) Nyugi nem kell húst enni hogy ez helyreálljon...
2013. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: az algát javasolnám még!
2013. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ferro-Folgamma kapszulát.


A vashiány a nem-vegáknál is gyakori szülés után, hacsak nem vödörszámra akarod lapátolni a spenótot, jobban teszed, ha így veszed magadhoz.

2013. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nahát, az algáról még nem is hallottam! Mindenképpen kipróbálom. A spenótot én is imádom :) És köszi szépen, hogy felhívtad a figyelmemet a C vitaminra. Olvasgatok neten és több helyen írták ezt. A doki nem említette...
2013. szept. 5. 14:29
 5/12 A kérdező kommentje:
holnap megyek a receptért, lehet, hogy pont azt a gyógyszert írta fel, amit a 3-as hozzászóló írt. Majd kiderül, mindenesetre jobban örülnék ha nem kéne gyógyszert szednem, de ha ezt mondja a doktor, akkor kénytelen leszek rá :)
2013. szept. 5. 14:34
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Én ezt ajánlom neked :) Teljesen rendbe hozta a vasamat


[link]


Drága, de megéri

2013. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom minden piros és sötét színű gyümölcs is tartalmaz vasat. Dinnye, piros alma, szilva, ... szezon van. :)
2013. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
51%
Rendszeres mozgást!. Szvsz minden sokkal könnyebben beépül ha karban van tartva a test rendszeres sporttal, többek között a vas is. Én is gyakorlatilag vegán életet élek de nincs vashiányom, viszot ha nem mozgok rendszeresen afféle izzasztó sportokat, mozgásokat, azonnal elkezdek gyengülni.
2013. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Makoscsiga ***** válasza:

Spenótban nincs sok vas. Ez sajnos egy városi legenda, ami egy 1oo évvel ezelőtti félregépelés okozott. Dinnyében és más színes gyömülcsökben sincs sok vas, teljesen más miatt pirosak. Mivel vashiány nem túl szerencsés én is inkább a táplálékkiegészítőket ajánlanám.


(Gyerekkoromban a vérszegény gyerekeket etettek olyan almával, amibe előzőleg vasszögeket szúrtak. Az alma savai kioldották a vasat a szögből, és komplexet képezve segítették a felszívódását.)

2013. szept. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Magam is növényi életmódot követek (vegán) és voltam vashiányos is egy időben, a csalán ivása segített nekem. Linkelek egy videót egy nagyon kedves asszony osztja meg velünk az intelmeit, érdemes megnézni.

[link]

Ezen kívül pótolhatod a mákból, a babból, a dióból, a zabpehelyből és úgy hallottam, hogy a most szezonális gyümölcs, az őszibarack is bővelkedik benne.

Arra még figyelj, hogy fogyassz sok C-vitamin tartalmú ételt, mert az segíti a vas felszívódását.

Remélem segítettem.

2013. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!