Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményeek arról a...

Mi a véleményeek arról a szülőről, aki vallása miatt (adventista) az alig 4 éves, illetve totyogó gyermekét is vega kajákkal táplálja?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünk kb.5 éve tért át a vega életmódra és megszállottan így neveli az apró gyermekeit is. Szerintem ebben a korban különösen veszélyes, szerinte viszont, mivel a gyerekek születésük óta nem kaptak húst, nem lehet baj. Még egy védőnőt is talált, aki ebben támogatja. Jó ez?
2009. nov. 5. 19:24
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
50%
Röviden: BAROM!!!
2009. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
73%
Biztos, hogy nem jó. Az összes vega étrenden tartott gyerek szüleire ráküldeném a gyámhatóságot. Ez konkrét veszélyeztetés.
2009. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
74%

Úgysem eszik meg a húst a húsevő szülők gyerekei sem...

A bátyám sose ette meg, pedig fenyegették eleget! Esetleg EGY! falat mellét,de azt se nagyon. Most se eszik meg egy kiló húst egy évben, esetleg némi halat. Nme vega, csak nem szereti.

Ha jól csinálja az adventista anyuka -valószínű, hogy jól, mert ő nem divat vegetariánus, és van segítsége, akitől tanulhat- szóval, ha jól csinálja, akkor több tápanyaghoz jut a gyereke, mint aki porokkal meg fagyasztott kajákkal eteti.

Én is ismertem több ilyen családot: pirosak voltak, mint az alma, majd kicsattantak az egészségtől.

Én se ettem gyerekkoromban többet, mint hetente-kéthetente egy negyed mellet, esetleg, és havonta egy dobozos májkrémet. Viszont annyi tejet-tojást-babot kaptunk, amennyi belénk fért. Anyám minden levesbe beleborít egy pohár tejfölt.


Milyen veszélyt látsz ebben? Nem hús kell, hanem fehérje, vitamin, ásvány. Ha hozzájut, akkor mindegy, miből kapja meg.

Más szülők meg túladagolják, hússzorosan a húst! Az veszélyesebb, nem? Ráadásul hormonkezelt, stresszben, sötétben, büdösben nevelt, dögön hízlalt, gyógyszerezett, lemészárolt (azért baj, mert akkor benne marad a stresszanyaga az izomban) állatok húsával adagolja túl, miközben nem biztosítja a gyümölcs-zöldség adagját("NEEm eszíí meeg" :(. S azok is egészségesek, mégis.

Nem kémcső a gyerek, tág határok közt egészségesen fejlődik.

Ilyen alapon az egész hindu világot normálatlannak nevezhetnénk.

2009. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
55%
Gyermek orvosok szerint, nem szabad vega étrenddel etetni a gyerekeket, mert a hús olyan fontos tápanyagokat tartalmaz ami szükséges a fejlődéshez. Mondjátok el neki h így veszélyezteti a gyereket. A védőnőt meg moszeroljátok be a gyerek orvosnál, na meg az anyukát is!!!
2009. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
45%
Közöd?
2009. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%
Nincs igazad, mert nektek volt választási lehetőségetek mert anyud eléd rakta. Nekik nincs, anya nem hagya! És szerintem egy igazi vidéki disznótorból származó hús vagy tanyasi csirke többet ér mindennél.
2009. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
58%

Az a véleményem, hogy hülye. Nem tehet ilyet. Az oké, hogy ő felel azért, hogy a gyerek egészségesen egyen, de a vega kaja nem egészségesebb attól amiben minden van normális arányban és minőségben. Persze majd ha nagy lesz akkor választhat... Cö. Addigra már megszokta rég...

Az meg csak a saját véleményem, hogy nem egészséges vegának lenni, de mindenki tegyen magával amit akar.

2009. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
84%

Forrás: © National Geographic 2005. novemberi számából -


"Az Egyesült Államokban 1976 és 1988 között az Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) támogatásával 34 ezer kaliforniai adventistát vizsgáltak annak kiderítésére, hogy egészségközpontú életmódjuk befolyásolja-e a várható élettartamukat, és hogy milyen gyakoriak körükben a szív- és a rákbetegségek.


Bebizonyosodott, hogy babot, szójatejet, paradicsomot és gyümölcsöket tartalmazó étrendjük csökkentette a rák bizonyos fajtáinak kockázatát. Emellett a teljes kiőrlésű búzakenyér, a napi öt pohár víz és (ami a legmeglepőbb) hetenként négymaréknyi dió, mogyoró fogyasztása csökkentette a szívbetegség veszélyét. Az pedig, hogy az adventisták nem esznek vörös húsokat, mindkét betegség megelőzésében üdvösnek bizonyult.


Az egyház nemcsak hirdette az egészséges életvitelt, hanem alkalmazta is. Kerek perec tiltja a dohányzást, az alkohol fogyasztását és a Biblia szerint tisztátalan ételeket, például a disznóhúst. Ellenzi továbbá más húsféleségek, a zsíros ételek, a koffeintartalmú italok, az “izgató fűszerek, ízesítőanyagok fogyasztását. “A gabonafélék, a gyümölcsök, a zöldségek, a mogyoró és a dió alkotják azt az étrendet, amelyet a Teremtőnk nekünk rendelt - írta Ellen White, az adventista egyház egyik korai, jelentős alakja. A szombatot az adventisták gyülekezetük tagjai körében ülik meg, és élvezik a nyugalom idejét, melynek révén enyhülnek lelki feszültségeik.


Amit elveszít a hússal, megnyeri azzal, hogy egész életében nem fog inni, dohányozni, még passzívan sem.


A szüleim adventisták. Nem vegák, csak no diszno, cigi, pia, Mammon.

Én nem tartom, de ma is iszonyodom a részegektől, nem akarok zsírban fuldokolni, olajjal főzök, nem hússal esszük mi sem a húst. Úgy érzem, egészséges gyermekkorral könnyebb egészségemből valamit megőriznem felnőttként is. Bár én már össze-vissza szennyezem.

Az adventistáknál az az étkezés alapja, hogy ne szennyezze a testét mérgekkel, ne gyötörje, csak olyat vigyen be, ami jót tesz a testnek. Ez szerintem nagyon szép alapelv, és be is szokott jönni.

Nagyszüleim, nagybátyáim 90 körüli éveikig egészségesek, szellemileg frissek voltak, egész nap dolgoztak, olvastak.


Gary Fraser, a Loma Linda-i Egyetem kutatója szerint ennek a tanulmánynak meghökkentő a végkövetkeztetése: egy adventista négy-tíz évvel tovább él, mint az átlagkaliforniai."

2009. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
54%
nekem volt vega oszt. társam, és pálcika volt... nem hinném hogy nagyon egészséges, bár nem volt 5 évig pattanása, de tavaly óta nem láttam
2009. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
76%

Nem eszi meg a gyerek a húst. Mindegy honnan veszed. Minden tizedik, ha megeszi. Móricz Zsigmond novelláját olvastam, Svájcban járt, és leírja - dícsérőleg - az ottani gyereknevelési szokásokat. Minden nap kapnak húst, de egész keveset, 5-10 dekát.

ÖT ÉVES KORIG SEMMIT. Semmi húst. A kisdedeknek tej kell!

Nem is kívánják általában a húst, szerintem nem véletlenül.

Persze, van kivétel, de nem sok. Nézd meg az ovis moslékot! A legjobb a kutyáknak!


Mi van a húsban, amit máshonnan nem kaphat meg?

2009. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!