Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményeek arról a...

Mi a véleményeek arról a szülőről, aki vallása miatt (adventista) az alig 4 éves, illetve totyogó gyermekét is vega kajákkal táplálja?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünk kb.5 éve tért át a vega életmódra és megszállottan így neveli az apró gyermekeit is. Szerintem ebben a korban különösen veszélyes, szerinte viszont, mivel a gyerekek születésük óta nem kaptak húst, nem lehet baj. Még egy védőnőt is talált, aki ebben támogatja. Jó ez?
2009. nov. 5. 19:24
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

", de tavaly óta nem láttam


" :)


LOL

2009. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

19:58 elgondolkoztató, amit írsz és részben igazad van, DE az átlaggyerek tányérjában ott a hús és vagy megeszi, vagy nem. Ahogy magad is írtad, azért néha-néha ti is megettétek a húst gyerekként. Én úgy gondolom, hogy a kisgyerek még nem ésszel dönt arról, hogy mit eszik meg, hanem ösztönösen érzi, hogy mire van szüksége a szervezetének. Amikor a gyerek nem kér húst vagy pl. főzeléket vagy rizst, sosem erőltetem, mert tudom, hogy legközelebb meg éppen azt fogja enni és mást nem. A vega étrenden nevelt kicsik nem választhatnak, nekik ez van és pont. Igazad van, hogy sajnos egyre többen műkajákkal tömik a gyereküket, de mégis, a műkajákban is ott a hús lehetősége. Még mindig bizonytalan vagyok...


20:03 Tőlem kérdezed? Nem derült ki. De válaszolhatok: nem sok. Mégis, mint értelmes felnőtt, mi több, szülő, ha ilyesmit látok, hallok, elgondolkozom, mi jó egy kicsinek és mi nem. Valószínűleg nem fogok beleszólni az életükbe, ahogy eddig sem tettem, bár elég gyakran találkozunk. Azt remélem, itt többféle érvet fogtok felsorakoztatni pro és kontra, azaz értelmes vitát folytathatunk a témában.

Mindenkinek: nem tudom ki kezdte lepontozni a válaszokat, mindenesetre gyorsan nyomtam mindenkinek egy 100%-ot! Köszönöm az eddigi véleményeket, ha van még, szívesen fogadom!

2009. nov. 5. 20:20
 13/46 anonim ***** válasza:
77%
Háziorvosom mindig mondja, ha beteg vagyok, jó kis tyúk hús levest. Igaza van, mert megeszek két tányérral és kicsattannák az erőtől :D
2009. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Tudod utolsó, lehet a gyerekekhez értesz de a kutya ragadozó, nem mindeevő, és nem moslékkal kell etetni. Kicsit elavult vagy. A nem vega étrend nem azt jelenti, hogy iszunk, cigizünk, zsírban fürdünk. Én szerintem a legegészségesebb mindenből enni (na nem a kólára meg a hamburgerre gondolok) amennyit kell.
2009. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
75%

a vega étrend nem azt jelenti, hogy füvet eszik, mint a nyulak.

Kap diót, mákot, babot, rizst-ezeknek nagy a fehérjetartalmuk. Valószínűleg túrót, tojást, tejet, sajtot is esznek.

Gombát, szóját, tofut, kitudja még miket.

Búzát! Olyan jó tölteléket ettem egész búzával, finomabb volt mint hússal. A teljes búzának pl. nagyon magas a fehérjetartalma. És miért esznek a testépítők rizst?

2009. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
58%
ez már megint egy nagy butaság. aki adventista vagy vega az felnőttként teljes joggal tömheti a salátákat meg a zöldségeket magába. DE egy gyerek-szervezetnek igen is KELL állati fehérje. Ez nincs benne egyetlen növényben sem, nevéből adódóan.Az állati eredetű fehérje segít az immunrendszer rendes fejlődésében, és az agy funkcióinak erősítésében.
2009. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
43%
Vannak olyan vegák is, akik még az állati származékokat se eszik meg. Az tényleg csak zöldséget eszik. Nagyon egészségesek lehetnek...
2009. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
45%
Idióta akik ilyen vallási okokból éheztetik a gyereket mind sötét barmok.
2009. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
47%

Ja bocs, nem utolsó, hanem 20:17

Amúgy én meg utálom a zöldséget, gyümölcsöt, tejet csak melegen és édesen, no kefír, tejföl (csak kajába keverve), joghurt is csak gyümis! :D Persze megeszem, leginkább nyersen. Levesből még a répát is kiválogatom. Pedig anyám mindig figyelt mit ad nekem. Ja és láttam hogy tartják szerencsétlen állatokat, de én egész életemben otthon nevelt állatok húsát ettem (a boltinak nem is érzem az ízét). És láss csodát! :D Orvos csak akkor látott amikor lógtam és igszolásra volt szükségem. Még egy nyavalyás megfázást is alig kapok el, tiszta uncsi. :D Mások meg kéthetente betegek körülöttem. Na de mindenki azt csinál amit akar. Csak nem kell egészségtelen méregzabálásnak beállítani azt amit elég régóta eszik az ember.

2009. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Ami engem meglepett és elgondolkoztatott, hogy van olyan gyerekorvos és védőnő, aki nemcsak hogy nem beszéli le őket erről, hanem egyenesen támogatja, tanácsokkal segíti! Ugye, legtöbben - én is - azon a véleményen vagyunk, hogy kell az állati fehérje, mi több a hús a kicsiknek. És erre, puff neki, van olyan gyerekorvos és védőnő, aki szerint nem feltétlenül kell!
2009. nov. 5. 20:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!