Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményeek arról a...

Mi a véleményeek arról a szülőről, aki vallása miatt (adventista) az alig 4 éves, illetve totyogó gyermekét is vega kajákkal táplálja?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünk kb.5 éve tért át a vega életmódra és megszállottan így neveli az apró gyermekeit is. Szerintem ebben a korban különösen veszélyes, szerinte viszont, mivel a gyerekek születésük óta nem kaptak húst, nem lehet baj. Még egy védőnőt is talált, aki ebben támogatja. Jó ez?
2009. nov. 5. 19:24
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Nos, véleményem szerint mindenki maga döntse el, hogy milyen életmódot szeretne élni! DE!

Egy gyereknek szüksége van a változatos étrendre emellett a húsra is... Ha maga a gyerek azt mondta volna, hogy Ő dönt úgy, hogy nem eszik húst, mert nem érzi szükségét (nem kívánja) akkor azt mondom rendben, de nem így, hogy a szülő eldönti, hogy na márpedig te nem eszel húst mert én azt mondtam...

Ez olyan mintha azt mondanák a hetero gyereknek, hogy na márpedig te meleg leszel mert én azt mondtam!!

Egy pszichológus ráférne a szülőkre, no és a nevelőnőről már nem is beszélek... ez az országunk hibája, szakképzetlen, hozzá nem értő emberek vesznek minket körül..

2010. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
51%
Egy fejlödő szervezetől megtagadi egy alap tápanyagot felelötlenség. Most alakul ki az idegrendszer, az izmok. Lehet hogy gyerekként nem lesz baja de 20-30 évesen jellentkezik nála egy komoly betegsség mert rosszul "megalapozott" szervezet korán lerobban a stressztől.
2010. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy még mindig érkeznek vélemények.

Most nem olvastam vissza, nem emlékszem írtam-e korábban, ezért előre is elnézést kérek, ha tudjátok már: mindkét kisgyereknek gyakorlatilag rothadnak a fogai, ha benézel a szájukba, csak a fekete kis csonkok virítanak, fehér fogacska szinte sehol! Szerintem ezt már nem lehet a "szerencsétlen" génekkel magyarázni, ez igenis a nem kielégítő táplálkozás egyik jele!

2010. jan. 14. 06:56
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

szia,

ez nem feltélenül a vega táplálás miatt lehet.

hanem sokkal inkább a túlzott cukor- és szénhidrátfogyasztás jele,ami valószinüleg elégtelen szájhigiéniával is párosul.

kevesebb cukor,fehérkenyér,péksütemények és rendszeres fogmosás-csak ennyi kellene,hogy ne rothadjonak szegény kicsik fogai.

2010. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Igazad lehet.

Csak nekem a rossz fogakról azonnal a régi mondás jutott eszembe: egy gyerek, egy fog. Nem tudom, hány éves vagy, amikor én kicsi voltam, úgy tartották, természetes(!), hogy a terhes anyukának romlásnak indulnak a fogai, sőt, akár 1-1 darabot el is veszít, mert a baba "eleszi" tőle az ásványi anyagokat. Arra később jöttek rá, hogy ha ésszel táplálkozik a kismama, vagy más módon pótolja a hiányzó anyagokat, nem kell lemondania a szép fogairól.

Talán tényleg túl hamar ítélkeztem, ami a fogaikat illeti, csak ha rossz fogú kicsit látok, mindig eszembe jut ez is, mert sajnos egyre nagyobb divat a készétel, gyorsétterem, sültkrumpli, ami minden, csak nem kiegyensúlyozott, egészséges étrend.

2010. jan. 20. 13:08
 46/46 anonim válasza:

ELŐÍTÉLET - az emberek egész csoportjaira érvényesnek vélt ítélet, mely rosszat, vagy jót feltételez másokról elegendő tapasztalati bizonyítékok nélkül.
Az előítélet a másokról szóló hiányos tényeken alapul. 
Az előítélet sztereotípiákon alapuló, személyes viszonyulást kifejező magatartás. Azaz az előítélet egy másik személyt érintő sajátos elfogadó vagy tagadó attitűdként írhatjuk le, melyet az határoz meg, hogy az adott személy emberek egy meghatározott csoportjához tartozik. Az előítélet lehet pozitív vagy negatív. Leggyakrabban etnikai, kisebbségi csoportokkal szembeni negatív megítéléssel kapcsolatban használják a fogalmat. 



Theodor Adorno: az előítélet azoknak az embereknek a belső konfliktusában gyökerezik, akiknek autoriter személyiségük van, tehát akik nem tudják elfogadni saját rosszindulatukat, feltétel nélkül hisznek a tekintély legitimitásában és saját hiányosságaikat másokban vélik felfedezni.


Az előítélet marhatározását ezesetben árnyalhatjuk: húsfogyasztást kerülő vallási csoporthoz tartozókkal szembeni negatív megítélés kellő bizonyíték nélkül


Nem vallási alapon vegetáriánus szülő (úgynevezett "barom")vegetáriánus gyermeke: tökéletes vérkép, korának megfelelő testi arányok, "osztályelső", különleges értelmiképességekkel, aktív sportoló, zeneiskolás, két nyelvet tanul, egyiken folyékonyan beszél, alsó tagozatos

2010. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!