Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményeek arról a...

Mi a véleményeek arról a szülőről, aki vallása miatt (adventista) az alig 4 éves, illetve totyogó gyermekét is vega kajákkal táplálja?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünk kb.5 éve tért át a vega életmódra és megszállottan így neveli az apró gyermekeit is. Szerintem ebben a korban különösen veszélyes, szerinte viszont, mivel a gyerekek születésük óta nem kaptak húst, nem lehet baj. Még egy védőnőt is talált, aki ebben támogatja. Jó ez?
2009. nov. 5. 19:24
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
20:17: az óvodai moslék ugyanígy tele van a "rágó"répával (nyers répadarabok, amit rágcsálni kapnak), főzelékekkel, köretekkel és kenyérrel. Akkor ezt se adjunk a gyerekeknek?
2009. nov. 5. 20:40
 22/46 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van két ismerősöm. Az egyik 11 éves, a másik 9 éves kislány.

A 11 éves életében nem evett húst, és undorodik tőle, mert a szüleitől ezt látta el. A 9 éves nem vega. Nos, a 11 éves kisebb, mint a 9 éves, pedig testvérek (ez most hosszú, hogy mért nem élnek együtt).

Nekem ez meggyőzőbb volt mindennél.

2009. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim válasza:
63%

az én párom családja vegetáriánus, kb. nagycsoportos korától nem esznek otthon húst. és teljesen egészséges, sőt! amióta már nem figyel erre ennyire, sokkal "könnyebben" megbetegszik, de évente ha egyszer megfázik. a húsban található tápanyagokat máshogyan is be lehet vinni, nade ne feledkezzünk meg arról, hogy ehhez elég nagy tárgyi tudás szükséges, hogy mindezt helyesen tegyük. a hús ráadásul megterhelő is, még egy felnőtt szervezetnek is, nem hogy egy gyerekének.

dehát finom, na:D

én nem vagyok vegetáriánus, de szimpatikus az ötlet. én a gyermekemet úgy szeretném nevelni mint a páromat annó. legalábbis egy ideig biztos. majd ha már el tudja- és akarja dönteni, akkor ő eldönti hogyan szeretne étkezni.

2009. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
41%

Állati fehérje nem csak a húsban van.

Fél India felnő hús nélkül.


Miért tartod olyan fontosnak a húst?

Talán gyerekkorodban azt mondták, hogy muszáj megenni, és ezt szoktad meg.

Hiába vitatkozol egy anyával, nm fog olyat adni a gyerekének, ami szerinte árt neki. Az adventisták egészségi megfontolásból kerülhetik esetleg a húst, semmmi ilyen filozófiai alap miatt nem. A miatt nem eszik disznót, vért meg angolnát, de a többit csak az egészségesség miatt hagyja el.

Nem fog olyat adni a gyerekének, amiz nem tart egészségesnek. Ne vitatkozz vele!


Szerintem titeket átvertek, hogy ahús olyan fontos.

Mi akkor eszünk, ha "apánk" itthon van, mert kívánja, a fizikai munkához. De ha távol volt, esetleg a kislány evett egy pár szelet párizsit, mi inkább krumpit, túrút mittudomén. Nekem nem hiányzik. A kicsik meg amennyit megesznek, a miatt kár összekoszolni a tányért! Nem hinném, hogy havi tíz deka fehér hús oszt vagy szoroz!


De biztos jobban tudjuk, mint az orvos, meg a védőnő!!

2009. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
5%

Nem azért mondtam a moslékot, hogy ne adjuk ezeket, hanem hogy mennyi kerülhet a gyomrába? Szerintem majdnem mindegy mit adunk, csak változatos legyen! Hús nélkül, vagy hússal , ugyan olyan változatos. Amennyit megesznek! A mi éghajlatunkon NEM tud alultáplált lenni a középoztálybeli gyerek.Hús, vagy túró, vagy mák, tökmindegy. Fehérjeforrás. Legalább abban nincs a stresszizé.:) A búzában, pl. Abban is sok a fehérje. A tejben is. A tojásban is.

Vagy talán soványak? Betegek? Viselkedészavarosak?

Nem hinném.

Azt taglaltam feljebb, hogy lehet, hogy jobbat tesz, mert a gyári csirkében lehet vannak káros anyagok, attól megkíméli. És ha íg yfőz, akkor biztos sok friss egészséges tápanyagot kapnak cserébe, és kevés mérget. Jó bolt, szerintem! Hát, ha nőnek? Akkor minden o. k.! Nem?

2009. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
28%
naívak! a tej még tehenet se látott, vagy "nyomokban" tartalmazza... nem, ez a baj, hogy a vegák "meggyőzhetetlenek". Amíg kicsi egy gyerek , igen is egyen húst. Ha annak idején az ősemberek is csak bogyókon tengődtek volna, talán nem ülnénk itt és erről írnánk. Ha valaki önszántából, vagy a a vallása miatt akar vega lenni felnőttkorában, tegye!
2009. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, hogy ez az édesanya otthon friss élelmiszerekből készít tápláló ételeket a gyermekeinek, a szívét is belefőzve. Miközben én etetem az enyéimmel a tartós fagyasztott szójakészítményt némi hús KÉSZÍTMÉNNYEL, a fölözött tejet, a szárított festett tartósított halott kaját. Így aztán lehet, hogy az ő gyerekeit az enyéimmel hasonlítva kiderülne, hogy azok el vannak látva mindennel, míg az enyémek tele hassal is éheznek.

Nem lesznek legalább allergiásak, asztmásak(mivel biztos sok friss, egészséges kaját esznek)


Mivel adventista, biztos hogy fontos neki, hogy friss tejet, tojást, egészséges zöldséget, teljes gabonát, frissen főzött ételeket adjon.

Lehet, hogy a tanyasi csirkét ő is odaadná, de ki jut ma ilyenhez?


Miért vélitek a húst pótolhatatlannak? Mert a napközis néni anno azt mondta, hogy meg kell enni?

Minden élelmiszert fel lehet mással cserélni!

Aki tejérzékeny, egész életében nem kap tejet. Ha húsallergiája lenne a gyereknek, helyeselnétek, hogy anélkül nő fel!


Régen, ha túljutott a gyerek a torokgyíkon, már a spanyolnátháig nem igen látta orvos. S csak egy héten egyszer ettek húst régen falun, s tejet, ha jutott, mert kellett a piacra is, meg vajnak, túrónak. Régen se volt a kolbászból a kerítés mindenütt.

De csak friss egészséges ételeket ettek. S nem volt ennyi allergiás, rákos, asztmás mint most.

És megnőttek akkor is a gyerekek, nem halt ki az emberiség.

Ez a naponta húsevés csak azóta van, mióta ezzel demonstráljuk, hogy felszámoltuk a szegénységet.


A világon 25 millió ember része az adventista egyháznak.

A Hetednapi Adventista Egyház működteti a világ legnagyobb protestáns egyházi iskolarendszerét a világon.

Gondolom, ennyi között van egypár orvos és dietetikus, aki már utánajárt ennek a táplálkozásdolognak.

És tudnak egymással tapasztalatot, receptet cserélni.


25 millió adventistából ha 5 millió vega, akkor az nevel egy generációban mondjuk 5-6 millió gyereket. 100 év alatt 30 millió gyereket. S ha nem lenne jó ez a táplálkozás, ennyi gyerek szülei közül már lenne egy, aki szólt volna a többinek, hogy hagyják abba!

2009. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
28%
Jó!
2009. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
60%
ez tiszta gáz! Kb. mint egy jehova tanúját meggyőzni arról, hogy miért menthet életet a vérátömlesztés....á, ez tényleg agymosás...
2009. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
32%
Minden tiszteletem az övé!
2009. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!