Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudni szeretném, normális-e...

Tudni szeretném, normális-e az, hogy egyre jobban hajlok a vegetáriánus étrend felé?!

Figyelt kérdés
Kiskoromtól anya mindig azt mondogatta,hogy jó lenne,ha elkezdenék végre 'normálisan' enni.Folyton veszekedtünk,mivel imádom a sajtokat, a halat és a csirkét, de a szalámit és a pástétomot nem szivesen eszem,a disznó és hasonlóktól egyenesen rosszul vagyok.Ők meg persze húsimádók. Ezzel igy el is voltam,de egy ideje néha már a csirkehúst sem kivánom.Zavar,ha a nyers húson van egy kis zsiradék..Anya elkezdett aggódni,hogy nem vagyok százas,hogy találgatok és,hogy ez mind csak az agyam szüleménye. Nem a szegény állatka gondolata miatt nem eszem 4lábúakat,merthogy a csirke is állat,de sokat segitene, ha elmondanátok,hogy mit éreztek,hogy ez normális-e vagy hogy mit gondoltok?

2014. jan. 1. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, a tested jelzi majd ha szükséged lesz húsra, azt mondják mindig azt kell enni amit kívánsz. Tehát valószínű többet ártanál vele, ha magadra erőltetnéd a húsevést. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, sok folyadék, meg olvass utána a neten, hogy milyen vitaminokat, aminosavakat hogyan tudsz pótolni.
2014. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádtam a csirkét, amíg ettem húst.

Szerintem kifejezetten szak fórumokon nézz utána a helyes és teljes vega étrendnek.


El kell hogy keserítselek, de itt a gyk-n sok oltást is kapsz majd húsevőktől, akik meggyőződéssel vallják, hogy a vegák mind hülyék. De te csak hallgass a szívedre...

2014. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sokat segit a válaszotok! Lehet,hogy azért erőlétettem a húsevést,mert a szüleim ezt várták el. De rá fogok ülni a neten és utánanézek a dolgoknak és tényleg csak akkor fogok húst enni,ha megkivánom és nem azért szükség van rá. Az oltós kommentelőkkel pedig egyáltalán nem fogok foglalkozni,még szerencse,hogy szebb,okosabb és inteligensebb vagyok :)
2014. jan. 1. 23:28
 4/8 jdfGabrella ***** válasza:
100%

normális

Egyél azt amit szeretnél!

2014. jan. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális, a tested el tudja dönteni, hogy mire van szüksége.


Az USA hadseregének vegetáriánus tagjai az alábbit fogyasztják egy nap:

1 vega főétel (kb. egy tányér bab, rizs, lecsó, vagy pl. egy vegaburger)

1 kisebb adag étel

1 szelet kenyér

1 adat reszelt sajt, mogyoróvaj vagy lekvár

1 adag ital (gyümölcslé, tea, kávé vagy tejes ital)

1 desszert (csokoládé vagy gyümölcspüré)


Ez így néz ki: [link]


Amint látod, ez kevesebb étel, mint amit egy átlagos magyar felnőtt megesz, mégis elég jól formában vannak. A vegetáriánus vagy vallásos (muszlim, hindu) katonák még húst sem esznek egyáltalán, sőt sokuk semmilyen állati eredetű anyagot sem.


Ha ebből ők formában tudnak maradni harci körülmények között, akkor neked legfeljebb ennyi ételből ki kell jönnöd "normálisan". Tehát anyukád aggodalma nem hogy felesleges, hanem egyenesen butaság. Ne akarja már megmondani neked, hogy mit csinálsz, mit eszel stb. Ehhez nincs is joga.


Amit javasolok, hogy olyat egyél, ami jónak látsz, a szüleid agyament baromságait pedig hagyd figyelmen kívül. Ők minden bizonnyal nem tudnak róla, hogy jelenleg is él legalább félmilliárd vegetáriánus a földön, az emberiség története során pedig több milliárd élt, teljesen egészségesen. Ha ezt a szüleid agya nem tudja befogadni, akkor ők a "nem százasok", nem pedig te.


20/F

2014. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöre bocsájtom, hogy "húsevö" vagyok, ezenkivül 4 majdnem felnött "gyerek" anyja.


Semmi kivetnivalót nem találok abban, ha neked nem ízlik a hús, és nem kell feltétlen enned. Föként ha tejtermékeket, meg tojást is fogyasztasz, akkor semmiféle hiányod sem lesz. Ahogy írod, halat is eszel, és az is hús élettanilag, szóval abszolút semmi gond. De ha azt sem ennéd, akkor sem kell aggódni a szüleidnek, nem leszel beteg.

2014. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Nem mindenki van oda a húsért. Nálunk heti 1-2 alkalommal volt hús, speciel csirke, nem erőltettek, de 17 éves koromban már nem bírtam tovább és vega lettem pár évre. Ha még erőltés is lett volna, tyű...

Manapság is évi egypárszor eszem húst, de iparit vagy csirkét lehetőleg nem.

A szüleid örüljenek, hogy nem én vagyok a gyerekük, én többek között glutént és tejet sem eszem s alapvetően csak alapanyagokat veszek, ilyen adalékanyagos, kész, félkész dolgokat nem :D

Teljesen normális, hogy bizonyos dolgokat szeretsz, másokat nem. Úgy kb. mindenki ilyen. Bizonyára a szüleid sem esznek meg mindent...

2014. jan. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az eredmény az lett,nektek köszönhetően,hogy leültünk beszélgetni.Elmondtam,hogy ez igy nekem teljesen megfelel és hogy ez normális.Mutattam a hadsereges képet is(na ott nagy volt a meglepődés:). Tegnap,amikor hazajöttem anya pedig brokkolis tésztát csinált :)
2014. jan. 5. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!