Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért leszünk gyakran gyengék...

Miért leszünk gyakran gyengék és éhesek, normális étrend mellett?

Figyelt kérdés

Nálam már pár éve ez megy...Normális étrenden vagyok, igaz, nem vagyok zabálós.az étkezésem kb a menzáshoz hasonló.Hideg, de vegyes reggeli, normál adag főtt ebéd, szintén változatos, általában hideg vacsi, de abban is van zöldség, hús, szénhidrát, szóval vegyes.Étkezések között néha egy kis nasi, ami szintén váltózó.Kis csoki, gyümölcs, ilyesmi.Lányom ugyan úgy étkezik, és egyformát eszünk.Nos, velem már régóta az van, hogy hirtelen megéhezek, aztán gyorsan teljesen legyengülök, muszáj ennem mert úgy érzem, összeesek.Most az utóbbi napokban pláne.Most is, nemrég vacsiztam, két nagy szelet kenyér, sonkával, salátával, majonézzel, de olyan, mintha semmit sem ettem volna!

Most 1-2 hete lányom is ugyan erre kezdett panaszkodni!Hirtelen megéhezik és rosszullét kerülgeti, gyakran fáradt, álmos, ideges(én szintén).Vérvételen voltunk, semmi bajt nem találtak.

Mi a franc lehet velünk??Nagyon idegesítő!Még ha egyoldalúan táplálkoznánk, érthető lenne, de szerintem eléggé vegyes az étrendünk, mi lehet a baj?


2013. febr. 22. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert azok a csúnya szénhidrátok hirtelen megemelik a vércukor szintet, ami ugyanúgy le is esik, és megint éhesek leszünk, vagyis te, én nem eszem szénhidrátot (kivéve a zöldségekben lévőt).

Túl sok a szénhidrát bevitel, le kellene cserélni a fehér kenyeret teljes kiőrlésű magvas kenyérre és még jobb lenne ha már vacsorára nem is ennétek kenyér féléket, gabonákat, keményítőket, cukrokat.

Én vacsorára egy nagy vegyes saláta mixet készítek (jégsaláta, fejes saláta, koktél paradicsom, csíkozott sárgarépa, paraj, paprika, lenmag) mehet rá egy két főtt tojás vagy akár egy tonhal konzerv vagy akár sült csirkemell csíkok. Lényég, hogy fehérje dús, könnyen emészthető legyen. Mert a fehérjék eltelítik a gyomrot.

2013. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerlek titeket, és nem is írtad le (vagy nekem maradt ki), rossz ételt esztek. Gondolom (a leírtak alapján) a kenyér fehér kenyér, vagy valamilyen malátával színezett vacak. Sajnos egyre több ilyen figyelhető meg. A gyártók az alapanyagokat minél olcsóbb egészségtelen adalékokkal bővítik ki, még végül csak egy műanyag valamit kapunk. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de szerintem ijesztő, hogy egyre több a laktóz, és fruktóz érzékeny ember.

Ha teheted, próbáld meg a kenyeret saját magad elkészíteni, ez hátha segít.

2013. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Hú, hát nem tudom, mit tehetnék még...

A kenyeret már pár hete lecseréltük sok magvas kenyérre, szóval fehér kenyeret már nem eszünk.Tudom, hogy ehetnénk még egészségesebben, de elég nehéz teljesen megváltoztatni az étrendet, meg a beidegződéseket...

Bár nem vagyunk vegetariánusok, minden étkezéshez van zöldség is, vagy gyümölcs.Húsfélét is eszünk, kb 2 naponta, de csak a szárnyasokat szeretjük, legalábbis az van legtöbbször.Állati zsiradékot nagyon keveset eszünk, mindenhez olajat vagy vajat használok.Kenyeret nem merek otthon sütni, mert a sütő nem valami jó, elég laposra sül benne minden, szóval a kenyérből valószínű, palacsinta lenne.

Malátával színezett kenyér?Rohadna meg a sok csaló!De honnan tudhatom, hogy jó-e a barna kenyér vagy sem ?

Viszont így belegondolva, egy ideje alig eszünk tojást meg tejterméket...Talán ez a baj?

2013. febr. 22. 22:22
 4/12 anonim ***** válasza:
#2: Mi saját sütésű kenyeret eszünk jó sok éve. Csak részben teljes őrlésűt, mert nem szeretjük máshogy. Bár ami engem illet, nem vagyok kenyeres (a párom az volt eddig), nem is lakom tőle jól, nem is élvezetes a kalóriatartalmához képest... De kényelmes és azért egész finom, ha eszünk hozzá mindenfélét... Pirítósként még be is jött nekem nagyon, így volt egy kenyeres időszakom nekem is mostanában. Úgy éreztem magam tőle a végén, hogy most életmódot váltottam és nem eszem kenyeret egyáltalán. A párom meg szolidabban, de követ, mert neki sem jó. Hiába eszünk rengeteg zöldséget, csírákat, mindennap valamennyi gyümölcsöt, kis mennyiségben diót s egyéb olajos magvakat, a normálnál sokkal kisebb mennyiségű cukrot (nádcukrot, ja, most már azt sem eszem), a kenyér valahogy elrontotta a dolgot. Persze nem tudom pontosan levezetni, hogy az a hibás, de a múltkori kenyérevésem után érzem, hogy a napi táplálkozásomból mennie kell. Nem vagyunk egyformák s mi amúgyis majdnem vegetáriánusok vagyunk, így nem összehasonlítható az esetünk, de hátha nem volt értelmetlen leírnom.
2013. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mióta elkezdtem írni, megjelent az új üzeneted, kedves kérdező. Bizony, csalnak a kenyérrel, ahogy mindennel, amivel tudnak... Ahogy van barna színű, melasszal leöntött fehér cukor, a kenyér sem mind az, aminek hiszed. Én egyre szkeptikusabb vagyok, szinte csak alapanyagokat veszek...


A táplálkozás bonyolult dolog, lehet, hogy valahogy mégis hiányzik valami vagy túl sok, testetek pedig megpróbál jobb útra terelni benneteket (nem tudom, ez vadul hangzik-e, nekem természetes, hogy figyelek rá. az enyém is elvolt a szokványos táplálékkal, aztán elkezdett változni a reakciója)? Sajnos nem tudom.

A tojást én már nem hagyom el, mert nem vagyok olyan tudós, hogy szinte teljesen vegán táplálkozással biztosan megkapjak mindent, ami kell, a tojást tojó tyúkokat pedig ismerem :) Értékes házi tojások az esszenciális aminosavakkal, finomak, táplálóak :)

2013. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos leírták már a választ..


Azért, mert amit Te normálisnak nevezel.. áááh, az tömegétkeztetés, nem ideális vagy egészséges táplálkozás. Alapvetően, ha az ember hagyományos/természetes életmódját megnézed, vannak még ma is így élő 'primitív' népcsoportok, hát alacsony ch tartalmú növényekhez és állati táplálékhoz (húsok) jutnak hozzá. Na ők nem fáradékonyak.

[link]

2013. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Növényi olajat cseréld le állati zsiradékra. Ne fogyassz gabonaféléket/tejterméket. Egyél tojást, napi 2-3-4db-ot nyugodtan. Egyél sok zöldséget, húst (zsírosat is! nincs jobb mint egy jó sertés oldalas, vagy tarja), gyümölcsöt.
2013. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ez úgy hangzik mint a paleolitikus étrend, attól, hogy az ősemberek úgy éltek, ahogy, nekünk kell, sőt, nem is egészséges, nem véletlenül volt alacsony akkor a halandóság...
2013. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
és még annyit, hogy gabonákra és tejtermékekre a szervezetnek igenis szüksége van
2013. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"attól, hogy az ősemberek úgy éltek, ahogy, nekünk kell, sőt, nem is egészséges, nem véletlenül volt alacsony akkor a halandóság..."


Öngól? :D Igen, nem véletlenül volt alacsony a halandóság.. ugyan úgy 100% volt, mindenki meghalt de civilizációs betegségek nélkül. Ezt te nem ismerheted, de volt olyan kor, hogy ha a gyermekkorban nem végzett az emberekkel fertőzés akkor addig éltek mint MA a magyar, gyógyszerekkel, csontritkulással, betegségekkel, orvosokkal.. szép kis fejlődésben vagyunk, mi?


"és még annyit, hogy gabonákra és tejtermékekre a szervezetnek igenis szüksége van"


Hideg vízre lenne szüksége annak a forrófejű embernek, aki ilyet leír. Emberek ezreinek, millióinak életét keserítik meg a fogyasztásra alkalmatlan táplálékok és az emiatt kialakult betegségek. Hogy mered azt írni, hogy szükség van rájuk? Kényelmesek, megszokottak, finomak, de nem szükségesek. A következő szükséges valami drog lesz, vagy alkohol?

2013. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!