Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok nem esznek...

A vegetáriánusok nem esznek eperjoghurtot?

Figyelt kérdés
Ugye azt többnyire a bíbortetű nevű állattal színeznek. Akkor az is tiltólistás?
2014. jan. 4. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
mintha nem létezne 5millió szintetikus ételfesték, nemkülönben az eper (nem tudom láttál-e már olyat) de piros, így, ha minőségit vesznek, akkor az magától is veres.
2014. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, te ugye feltaláltad az időutazást és az ókori Rómából írtad ki a kérdést? Ott volt ez az egyetlen színezési mód, manapság már százféle E-ből lehet tetszés szerint választani a gyártóknak.
2014. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát, a danone pl azt használ, élelmiszermérnök is mondta, E120-nak hívják, és nem is titkolják (nincs is miért), tehát ez egy létező dolog :D
2014. jan. 4. 16:07
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Itt még azt is leírják, hogy a XV. században kezdték el használni, az meg ugye már nem Ókor, tehát úgy látszik nem én írtam hülyeséget.

2014. jan. 4. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom ki hogy van vele de én nem eszek.De nem azért,mert nem tudnák,mert sokféle gyártó sokféle alapanyagot használ hanem azért,mert egy sima natúr joghurt amibe házi lekvárt meg igazi gyümölcsöt teszel szerintem sokkal finomabb:)

Ajánlom mindenkinek,hogy próbálja ki:)

2014. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ez így igaz. :)
2014. jan. 6. 18:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindennek nézem az összetevőit és többek között kerülöm az állati színezékeket is.Ez alap. Oda kell figyelni arra, hogy mit eszünk.Az élelmiszerekben van egy csomó veszélyes anyag!Manapság már mindent megetetnek velünk! Könyörgöm, egy gyógyhatású készítménybe miért kevernek veszélyes színezékeket?!!!
2014. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Eperjoghurtot senki nem esz, mivel eperből nem szokás joghurtot készíteni.



Joghurtot egyébként csak a lakto-vegetáriánusok fogyasztanak. De olyat, amiben bíbortetű van, olyat ők sem.


Létezik olyan eper ízesítésű joghurt, amiben nincsen bíbortetű, igaz, úgy általánosságban a joghurtokkal nem ez az egyetlen probléma a vegetáriánusok számára.

2014. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 féle csoportja van a vegetarizmusnak. Vannak akik halat, tojást, tejtermékeket is esznek, vannak akik csak a tejterméket (tejföl, joghurt, tej, sajt) engednek meg maguknak és a legszigorúbb csoportja még ezeket sem fogyasztja, csak növényi eredetű táplálékokat esznek. Döntsd el, melyik csoport a legszimpatikusabb neked és aszerint táplálkozz! Viszont ha fogyasztasz, csak bio, vagy házi epres joghurtot fogyassz, mert a bolti joghurtba az eper krémbe kármint tesznek, ami állati eredetű.

Remélem tudtam segíteni!

2014. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy vegetáriánus ehetne joghurtot, hisz a növények evése közben is jut a szervezetbe kukac, vagy más féreg. Nem azért ne egyél joghurtot mert az levéltetű nedvével van színezve. Mint vegetáriánus olvass utána az ember biológiájának, egészséges ételeknek, termesztési módszereknek, azok növényekre majd emberre tett hatására. A GMO-nak, a monokultúrális, bio mezőgazdaságnak. Szénhidrát fogyasztás ártalmainak. Legyél tudatos! Öntudatos.
2014. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!