Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok hogy böjtölnek?

A vegetáriánusok hogy böjtölnek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vallási böjtre gondolsz, nem az egészségügyire, akkor elárulom, hogy a böjt lényege nem konkrétan a hús elhagyása, hanem valami hasznontalan dologról való leszokás, amihez ragaszkodsz. Én pl. az édességekről mondok le, mert nekem az nagyobb áldozat, mint a húsról való lemondás. De a többi étel fogyasztását is próbálom korlátozni.
2014. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jdfGabrella ***** válasza:
Én a szénsavas üditőkről mondok le.
2014. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sowilo ***** válasza:
60%

A vallási böjt lényege hasonló az egészségügyihez. Ezt az ősi pogány kultúrák nagyon jól tudták, és alkalmazták is. Sőt, az indiai jógiknál még a mai napig is bevett szokás a böjt, ami egyben vallásos és egészségügyi. Ilyenkor csak folyadékkal táplálkoznak. A zsidó-keresztény kultúra elterjedésével vált ketté a két dolog, teljesen átértelmezték a böjt lényegét. Ezt nem árt tudni.


Tehát a vegetáriánus böjt úgy néz ki, mint a többi: folyadékkal táplálkozol.

2014. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem van keresztény vegetáriánus ismerősöm, ő böjti napokon (tehát pl. a nagyböjt péntekein) nem eszik tejet és tojást sem.
2014. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
A sarki zöldségest eszik meg.
2014. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A definiciótól és előírástól függ.


Ha veszünk egy egyszerű judeokeresztény böjti időszakot, akkor a vegáknak fel sem tűnik hogy bármi különleges van, mert nem kell változtatniuk semmit.


Ha a böjt az étkezés teljes elhagyását jelenti a kérdésben, akkor meg egyértelmű.


Azátn persze vannak olyan irányzatok amik kimondták hogy "a nyúl az hal", a vegetariánusok meg ugye eredetileg csak "húst" nem esznek, de eza definició abbóla korból ered, ahol a tejtermékek, a tojás, és a hal nem számítottak húsnak!

2014. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
11%
mert ember legyen a talpán aki teljes életet tud megfelelő étkezés nélkül élni
2014. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!