Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetarianizmus elkezdése....

Vegetarianizmus elkezdése. Hogyan?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasom, hogy szükség van húsra(ha nem eszünk nyilván nem halunk meg) de szükség van rá. Viszont kíváncsi lennék milyen teljesítményt nyújtok sportban és úgy az életben összeségében, hús nélkül.Kíváncsi vagyok rá,hogy esetleg a közérzetem mennyire javul? A kedély állapotom javul-e? Nem célom totál vega lenni de kíváncsi lennék receptekre melyeket könnyű elkészíteni és a legnagyobb húsevők is szeretnék enni. Jöhetnek szakirodalmak receptek linkek tapasztalatok!

2014. ápr. 16. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs szükség húsra, sokak tapasztalata is ezt mutatja, de a húsban nincs is olyan tápanyag, amit ne lehetne könnyen másból bevinni. A legelszántabb húsevők sem mondtak ilyen tápanyagot, pedig olvastam már tőlük elég sok hozzászólást itt. Tud segíteni a húsfogyasztás, sokkal könnyebb sok fehérjét bevinni vele, de ha még vegánként is lehet sportolni, csak odafigyeléssel, akkor nem tudom, miért kellene aggódni egy sima vega esetében, aki sok állati fehérjét is ehet a jelentékeny növényi források mellett.


Sokan számolnak be pozitív változásról. Nálam nem változott az égvilágon semmi. Egypár évig voltam vega, nagyon sok húst pedig sosem ettem, de gyerekkoromban úgy heti 2-szer, manapság havi egyszer. De én nem vagyok mérvadó, a hús elhagyásánál sokkal durvább lépéseket is tettem már, akkor is ugyanúgy egészséges maradtam, mint addig voltam.


S ugye... Nagyon nem mindegy, hogyan táplálkozik egy vega. Hihetetlenül kiegyensúlyozatlanul és egészségtelenül is lehet enni, ész nem jár a hús elhagyásához... Pont egy fontos fehérjeforrás esik ki, amit ha valaki mondjuk tésztával pótol, az nem jó. De a szóját sem tudom értelmes iránynak tekinteni.

Nem árt, ha az embernek van némi tudása a táplálkozásról, bár manapság hihetetlenül ellentmondó vélemények vannak mindenfelé.

2014. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen gyűjts össze néhány fehérjedús vega receptet babfélékből, olajos magvakból. Persze ha a tejet, tojást nem hagyod el, akkor különösebb problémát ez nem jelenthet. Szóját tényleg fölösleges "hozzápótlásra" használni, de persze a változatosság kedvéért kipróbálhatod, csak eredeti ázsiai forrásból.


Annál inkább készülj fel arra, hogy amint a környezeted meghallja, micsoda "őrültséget" tervezel, teljes mellbedobással megpróbálnak meggyőzni téged, hogy ezzel tönkreteszed magadat, és egészségtelen, meg káros, stb., hogy a "normális" ember eszik húst, mindig is evett,...

Szóval jobb, ha autentikus forrásokból már jó előre utánanézel a tényleges igazságnak.

2014. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És megerősítem:

A tészta NEM fehérje, hanem szénhidrát. A húst azzal NE pótold, mert akkor csak elhízni tudsz.

2014. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tejtermékeket nem eszem laktóz érzékenység miatt. Hús helyett milyen vega ételt érdemes elkészíteni amibe sok a fehérje?
2014. ápr. 18. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehérje? Tojásétel, esetleg valami hüvelyes... A száraz hüvelyesekben több a fehérje, mint a zölborsóban és a zöldbabban, nehezebb ételek és kalóriadúsabbak.

Én csak néha eszem egy kis sajtot, más tejterméket nem, száraz hüvelyeseket sem szoktam, de a normál táplálkozásomból simán beviszem a nekem szükséges fehérjemennyiséget. Igaz, én kissé speciálisan táplálkozom, gabonát pl. nem szoktam enni, glutént pedig semmiképp. Az olajos magvakban pedig van fehérje, ha nem is olyan sok, bár ez változó... De a zöldségekben is jócskán akad, ha kilószámra eszi őket az ember, amit szolid kalóriatartalmuk és sok esetében áruk miatt lazán meg tudok tenni (ha nem is mindennap :)). Kissé időigényes, de ez van.

2014. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Nekem javult a sportteljesítményem, mióta vega vagyok. Lubics Szilvia pl. 2x is megnyerte a Spartathlont (ez egy 246 km-es futóverseny), mindezt vegetáriánusként:

http://www.youtube.com/watch?v=mrqZts729Aw

[link]

2014. ápr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!