Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok ehetnek...

IfYouKnowWhatIMean kérdése:

A vegetáriánusok ehetnek pizza krémet?

Figyelt kérdés
És a vegánok?:)

2014. jún. 2. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Paradicsom, hagyma és fűszerek, miért ne ehetnék?
2014. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Emlékeim szerint az összetevők között szerepel a szalonna is néhány százalékban.
2014. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, milyen pizzakrém... van, amelyikben van hús(származék) és van, amelyikben nincs. De egyébként azt esznek, amit akarnak, nem szabályozza semmilyen törvény. :D Ismerek olyat, aki még a sonkás ízesítésű csipszet sem eszi meg, meg olyat is, aki kitúrja a pörköltből a húskockákat, és már jó is neki. :D Sokat számít, hogy ki mennyire "elvetemült" vega, meg hogy elvből az-e, vagy divatból, vagy csak mert nem szereti a húst... De őszintén szólva, ha valaki semmiféle pizzát vagy pizzás ízesítésű kaját nem eszik meg, mert már annyira durván vega, az már nagyon nem normális, és valószínűleg rövid úton ki fog múlni alultápláltság miatt, mert ennyi erővel kb. semmit nem ehet meg. :D
2014. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

ez nem allergia vagy betegség h ehet-e vagy nem

önként dönt h nem eszik...

amúgy szerintem megeszik...

2014. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

#3: Én ugyan nem vagyok vega, de vega koromban természetesen alap volt, hogy nem eszem húsos ételt, a csudába is, pont ez a lényege, akár kivesszük belőle a húst, akár nem, akármennyire icipici is van benne... Semmi elvetemültség nincs ebben és lazán lehet hízni húsos vagy akármilyen pizza nélkül.

A hústartalmú ételek kikerülése is elég egyszerű. Manapság jobbára vega paleo módon táplálkozom (ráadásul a bolti húst ugyanannyira kerülöm, mint vega koromban, a hal esetleg kivétel, de lehet bármilyen, havi egyszer pár deka a max), ez se nehéz :D A boltokban szinte csak zöldséget, gyümölcsöt és olajos magot tudok venni :D A dijoni mustár még belefér ;) Már a rendes, amiben nincs cukor. Nekem jó így, bár fogyni még mindig átkozottul nehéz... :D

2014. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szalonna aroma van benne, szerintem az nem egyenlőa szalonnával.
2014. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha állati eredetű a szalonnaaroma, akkor a következetes vegánoknak tabu. A vegetáriánusok többsége viszont szerintem nem nagyon kerüli az ilyen összetevőket. Ők általában csak közvetlenül a húst (halat is) és pl. belsőségeket iktatják ki teljesen az életükből.
2014. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Univer által forgalmazottban szalonna aroma van, azt nem szeretem, már a szagától is rosszul vagyok.

Én magam szoktam készíteni pizzakrémet.


(olíva olaj, vöröshagyma, sűrített paradicsom, bazsalikom, oregánó, 1 pici kakukkfű, 1 pici chili, mert csípősen szeretem, só, bors)


ebben legalább tudom, hogy nincs tartósítőszer, se semmi idegen kemikália :D

2014. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hű, utolsó, most kedvet csináltál egy hétvégi házi pizza sütéshez. :)
2014. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hármas, nem is tudtam, hogy a pizza létfontosságú kaja. Kimúlok, ha nem eszem azt, vagy pizzakrémet? Kétlem...
2014. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!