Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a vegetáriánus életmódnak?

Figyelt kérdés
Egy hete döntöttem emellett az életmód mellett, úgy döntöttem, képes vagyok lemondani a húsról. Az anyukám évek óta vega, és egy barátnőm szintén. Azon túl, hogy állatok életét mentem meg az erre az életmódra való áttéréssel, számomra milyen pozitív hatásai lesznek? 15/L
2014. jún. 8. 17:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
46%

[link]


Ezt olvasd végig, utána mérlegeld hogy mennyire jó döntés. Mellesleg ha védenéd az állatokat akkor miért eszel tojást?


"előnyben részesítem a minőségi olajokat is (szőlőmagolaj, kukoricacsíraolaj stb.) így a fehérjepótlással azt hiszem nincs gond" És az olajnak mi köze van a fehérjékhez? Semmi az égvilágon.

2014. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%

11: mi köze az állatvédelemnek a tojáshoz?


Az egész cikket, amit linkeltél nem szeretném részletezni, de egy dolognál erősen felröhögtem:


"Szintén súlyos probléma a kalcium- (tejtermékek, hahó?) és D-vitamin-ellátás hiánya. "


A D-vitamin pontosan megközelítőleg 90%-ékát a napfény hatására termeli a szervezetünk (illetve az UV-sugárzás hatására), elsősorban a bőrünk. Soha az emberiség történetében nem volt még szükséges a táplálkozással való pótlása.


Aki ilyen alapvető információkkal nincs tisztában, talán ne írjon cikket táplálkozástudományi, egészségügyi témákban...Arról nem is beszélve, hogy hasonló marhaságokkal van tele sajnos az egész. A hozzád hasonló hiszékeny, műveletlen parasztgyerekek meg sajnos még el is hiszik.

2014. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%

Ez a cikk annyira gáz, hogy olvasása közben végig kedvem volt a fejemet a falba verni.

Valaki jelentse még rajtam kívül légyszi, mert ez iszonyatgáz, remélem leveszik az internetről:D

2014. jún. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

Szigorú vegetáriánus étrendet fogyasztó emberek általában fehérje-, vitamin- és ásványianyag-hiánytól szenvednek, ami az angolkór kifejlődését segíti elő.


NEMHISZEMEL:DDdddddd

najó, csak felidegesítem magam

2014. jún. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
57%

"A D-vitamin pontosan megközelítőleg 90%-ékát a napfény hatására termeli a szervezetünk (illetve az UV-sugárzás hatására), elsősorban a bőrünk. Soha az emberiség történetében nem volt még szükséges a táplálkozással való pótlása."


Ilyen hülyeséget rég hallottam. A D-vitamint nem a semmiből szintetizálja a szervezetünk, valamit be kell vinni hogy termelődhessen. És a napfény nem mindig biztosítja a megfelelő mennyiségű szintézist.

2014. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a cikkíró szerint hogy a rákos fenébe szenvedhet VITAMINHIÁNYBAN???? egy vegetáriánus? :D Amikor az étrendem jó 70%-át gyümölcsök, zöldségek teszik ki?:D


Vagy ezek a marhalábszárból veszik a B vitamint??? :D Vagy miii? :D

2014. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

"Ilyen hülyeséget rég hallottam. A D-vitamint nem a semmiből szintetizálja a szervezetünk, valamit be kell vinni hogy termelődhessen. És a napfény nem mindig biztosítja a megfelelő mennyiségű szintézist."


Az a baj, hogy ha szerinted ez hülyeség, akkor marhára tájékozatlan vagy... Remélem tudsz angolul:

[link]


Kiemelném a kulcsmondatokat:

"the majority of VD3 is produced in the skin from exposure to sunlight (Figure 1), with a small proportion obtained from animal sources such as oily fish and egg yolk.[4] VD2 is predominantly obtained from plant sources"


Magyarán a D vitmain 2 összetevőjének egyikét a BŐRÜNK SZINTETIZÁLJA A NAPFÉNY HATÁSÁRA, a maradék pedig elsősorban pl. hal és TOJÁSSÁRGÁJA által bevihető, a MÁSIK összetevőjének elsődleges táplálkozással bevihető forrásai a NÖVÉNYEK.


7 oldalas a cikk, hajrá, olvasd végig ha szeretnéd, aztán gyere ide nekem ugatni, hogy ezek a szemét doktorok és professzorok szarságokat beszélnek, az nemisúgyvan....

2014. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
66%

Sok előnye van, amint kipróbálod ezt az életmódot, te is észreveszed mik azok, pl. már 1 hét alatt szebb/tisztább lesz a bőröd. Igaz te még csak 15 éves vagy, de idősebb embernél, ha mondjuk térd, derékfájdalmai vannak, azok is pár hét alatt csökkennek vagy megszűnnek, szintén tisztább lesz a bőrük. Meg összességében jobb lesz a közérzet, több lesz az energiájuk. Az ilyesmit sokan megtapasztalják miután átálltak vegetáriánus életmódra.


Annak pedig azt írta: "Elkeserítelek egy nyamvadt csirke életét sem mented meg, azzal, hogy nem eszel húst."

Hát már hogy a fenébe ne mentené meg? Szerinted Magyarország lakosságának hány %-a nem fogyaszt húst? 5-10% körül? Ha van az országban tegyük fel 500.000 vegetáriánus az éves szinten mennyivel kevesebb levágott csirkét jelent? A vágóhidak is annyi húst termelnek amennyire rendelés érkezik. A kereslet határozza meg a kínálatot.

2014. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
45%

"Hát már hogy a fenébe ne mentené meg? Szerinted Magyarország lakosságának hány %-a nem fogyaszt húst? 5-10% körül? Ha van az országban tegyük fel 500.000 vegetáriánus az éves szinten mennyivel kevesebb levágott csirkét jelent? A vágóhidak is annyi húst termelnek amennyire rendelés érkezik. A kereslet határozza meg a kínálatot."


Eladják külföldre ha itthon nem fogy. Ennyi. Vagy megy kutyatápnak.

De azoktól a vegáktól kérdezem akik fogyasztanak tojást meg tejet: Ilyenkor nem sajnáljátok az állatokat? Egy intenzíven tartott tejelő tehénnek, vagy egy ketreces tojótyúknak gyakran rosszabb és sanyarúbb élete van, mint annak a húsállatnak akit hamarabb levágnak. Ők tovább szenvednek.

2014. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Eladják külföldre ha itthon nem fogy. Ennyi. Vagy megy kutyatápnak."


Igen, az első negyedévben így van. Aztán ha a második negyedévben is jelentős felesleget termelnek, csökkentik a termelést, vagy valóban új piac után néznek. Bár tegyük hozzá, hogy a magyar húsnak nem igazán van piaca európában, mert nyugaton nem nyúlnak hozzá, keletre meg drága.


"De azoktól a vegáktól kérdezem akik fogyasztanak tojást meg tejet: Ilyenkor nem sajnáljátok az állatokat?"


Nem sajnálom őket. Sajtot, tejet és egyéb tejtermékeket helyi bio termelőktől vagy piacról veszek. Németországban élünk, és nem egy gazdát ismerek személyesen, aki ezzel foglalkozik. Az állatoknak tágas helyük van és jól tartottak. Lényegében pedig alig pár centtel drágább, mint a bolti szar.

2014. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!