Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ti hogy...

Vegetáriánusok, ti hogy oldjátok meg a nagyszülő kérdést ha totál elutasítóak illetve direkt ellenetek hangolja a gyereket?

Figyelt kérdés
a helyzet a köv. a gyerek itthon nem kap húst. tudja hogy mi nem eszünk oviban megeheti nincs tiltva, ha hot dogot bolognai spagettit akar épp, megveszem. szóval sztem elég választási lehetősége van. de a nagyszülei direkt a gyerek előtt arról beszélnek hogy megdöglesz! szó szerint, ha nem eszel húst. plusz engem a sírásig aláznak porig minden alkalommal, ami nem gyakori, de sajna senki segítségem nincs a gyerek apja ausztriában dolgozik, én dolgozom, és most nyáriszünet van. egyszerűen senki nincs aki vigyázzon rá, amit amúgy csak 12.ig kellene megoldanom. bébiszittert nem fogad el. lelkizős nagyon szegény. tudom egyik verzió sem jó. még a gyámüggyel is fenyegettek...nyomoznak utánam... a gyerekt viszont imádják, de csak úgy ha én nem vagyok ott... mit tegyek? hagyjam náluk és én tűnjek el? vagy totál szakítsam meg a kapcsolatot velük? a gyerek amúgy megeszi a húst de nem követeli sehol viszont ha nem kér azt megmondja bárhol nagyszülőknél viszont fél és bármit megeszik amit elétesznek. sajnos, plusz az ő véleményük szerint minden nap minimum! egyszer csokit KELL ennie egy gyereknek.totál tévképzeteik vannak hogy a gyerek satnya és pici, hozzáteszem anyám 154cm. az orvosa védőnője szerint sem sovány pont jó. nem vashiányos stb. vettek vért tudják is hogy nem eszik itthon húst. semmi kifogásuk nincs...
2014. júl. 20. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"hagyjam náluk és én tűnjek el?"

Ez komolyan felmerült benned, mint lehetőség?

2014. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem vinném a nagyszülőkhöz, amíg így beszélnek és ilyen butaságokat.


Ilyet hogy "megdöglesz" ne mondjon. Kifejtheti a véleményét - még ha téves is, ugyanis lakto-ovo vegetáriánusként teljesen egészséges életet él a gyermek valószínűleg - de így ne beszéljen.


A gyámügy miatt ne aggódj, ilyen miatt, hogy hogyan eteted a gyermeked, nem fognak kijönni.

2014. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz függetlenedni a nagyszülőktől szerintem sajnos nincs itt semmilyen megoldás a számodra. Te csak tudatosítsd a gyerekbe, hogy a nagyszülők régimódi emberek, a gondolkodásuk is régimódi, csak udvariasan hallgassa meg őket, ne feleseljen, tegyen úgy mintha egyetértene. Aztán a gyereked úgyis felnő és lesz saját véleménye és általában a fiatalságra sosem a nagyszülők látásmódja a jellemző. Addig kitartás:)
2014. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Na óvatossabban már!

A régimódi nagyszüleitek felnevelték a szüleiteket, azok pedig titeket régimódon. Ti most ezt tiporjátok?! Az a régimód ha hejtelen lenne és ha csak a ti mostani felfogásaitok lennének életfontoságuak, akkor ti nem is léteznétek.

A csokit se ne bántsátok az egészséges és még gyogyhatása is van. Amikor a csokit kitalálták csak gyogyszertárban lehetet kapni és az orvos irta ki.

2014. júl. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
"Amikor a csokit kitalálták csak gyogyszertárban lehetet kapni és az orvos irta ki." Azték patikákra gondolsz, vagy mi a rákról beszélsz mégis?
2014. júl. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hagyd, aki a helytelent j-vel írja... no comment
2014. júl. 27. 11:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem Azték, hanem egyszerü gyogyszertár. Magyar is!
2014. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Aha, de amikor a csokit "feltalálták", akkor az csak Dél-Amerikában létezett, és még patika sem igazán volt a világon. Téged nem zavar, hogy kevered a szezont a fazonnal, és totális marhaságokat írsz?


Visszatérve a kérdésre akkor már még egyszer: nagyszülőket el kell tiltani a kölköktől, és kész. Én ugyan adnék a gyerekeknek húst, de ha te a gyerekorvossal és a védőnővel egyeztettél a kajájukról, és ők elégedettek, akkor ehhez senki másnak nincs köze. Tanácsot adhatnak, ha nagyon akarnak, de egy idő után abból is elég...

2014. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

#8-, hogy te is tanulj valamit.

Az Aztékok még nem ismerték a csokit. Amit ök ittak, mint ma a kávé,- az kakaóvíz volt. Ügyelj nagyon, nehogy te keverd a szezont a fazonnal. Ami kakaóbol van az még nem csokis tej vagy víz. A kakaó a csokoládé nyersanyaga. Nem kell gerjedned, hogy az egy. A disznó se nem sonka.

A csokoládét még a 19 században is a gyogyszertárakban lehetet kapni erösítöként.

2014. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
eh, nincs kedvem vitatkozni veled, mert lusta vagyok hozzá. Olvass utána, ha gondolod, de csokoládé alatt nem csak a szilárd táblát értjük, hanem az italt is. Mindegy. Semmit nem találtam, ami alátámasztaná azt, hogy patikákban árulták a csokit, de ha így is lett volna, az sem jelent sokat, sok marhaságot árultak, amiről azt hitték, hogy gyógyít. Ettől függetlenül az étcsokinak, illetve a kakaónak vannak jótékony hatásai, de ez nem jelenti azt, hogy a gyereket naponta kell tömni csokival (feltételezhetően valami vacak tejcsokival ráadásul).
2014. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!