Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (progresszív, hosszú)

Figyelt kérdés

Az emberek butaságnak tartják a vegetarianizmust, az evolúcióra hivatkozva, az anyatermészet ilyenre gyártott, így kell viselkednem alapon... De ha ezt az elvet vallom nem pucéran kéne mászkálnunk, meg akkor már a húst is nyersen ennünk? hiszen a természet nem süti elő nekünk.... Az ember nem a döntései alakítják, hogy formálja a világot jobbá maga körül? Ahogy tudatosodik, lesz egyre kevésbé pusztító a környezetével?

Ami kicsit megijesztett, az az hogy olvastam egy cikket tegnap a neten, ami szerint 100 év múlva a föld lakossága eléri azt a szintet (az exponenciális népességnövekedés miatt) ami miatt kipusztulhat táplálékhiány miatt az emberiség. Ha nem is empátiából, és/vagy a nagyobb harmóniára törekvés végett, de ilyenkor nem fut át a húsevők fején hogy a fajfenttartás végett mégis vegák legyenek? Bizonyított tény, hogy az állattartásból jóval kevesebb mennyiségű táplálék származik mint a ráfordított és /vagy helyette folytatható növénygazdálkodásból.

A kérdésem kiírása inkább történt ijedtségből mint agresszióból... A sok fiatalt elnézve ilyenkor biztos előbb nyúlnak a háborúhoz mint az életmódváltáshoz......

Lehet rossz a kategória és inkább társadalmi vonatkoztatású a kérdés, de Ti mit gondoltok erről?



2014. szept. 11. 10:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%
nem akarok filozófikus kérdésekbe belebonyolódni,de az ember alapjában véve ragadozó,mert minden más élőlénynél nagyobb az élethez való ragaszkodása és az életösztöne,ez által vált olyanná,amilyen.aki annak idején nem tudott vadászni,az gyüjtögetett,aki ma nem tud megpucolni egy tyúkot,az meg vega és szójázik vagy gombát szed.most nagyon sarkosítottam,de nem olyan bonyolult ez az az egész vega-húsevő kérdés,csak mi emberek tesszük azzá.Az emberi szervezetnek szüksége van húsra,ezen nincs mit filózni.(hacsak nem akar idő előtt a 'paradicsom'-ba kerülni,vegetáriánus lévén.
2014. szept. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%
Előző, leírnád mégis mik azok a tápanyagok, amikhez nem jut hozzá egy vegetáriánus? Van olyan a húsban, amihez nem jut hozzá tejtermékekből, tojásból és növényi táplálékból?
2014. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

Újabb és újabb "táplálkozási szakértők" érkeznek az előző kérdésekben már rég megcáfolt "alapigazságaikkal", hogy a hús alapvető lenne a túléléshez.


Mielőtt valaki beír ide olyasmit, hogy "magától értetődő" és "nincs mit rajta filozófálni", könyörgöm, az legalább vegye a fáradságot, és olvassa vissza a több tucat hasonló témájú kérdésre írt egyenként több tucat hozzászólást. Ott kifejtik, hogy a húsból nyerhető állati fehérje szükségtelen, mert a szervezetnek úgyis aminosavakra kell bontania, hogy abból EMBERI fehérjét építsen (nem közvetlenül az állati fehérjét használja,) az aminosavak (az esszenciálisak is!!!) megtalálhatóak növényekben, külön-külön, tehát egy gondosan összeválogatott(!), tudatosan tervezett(!), választékos(!) vegetariánus étrend, vagyis ami a TÉNYLEG VEGETARIÁNUS étrend, az MINDEN összetevőt tartalmaz, amit a hús is.



És még egyszer a gyengébbek kedvéért:

A kizárólag párolt répából és sült krumpliból álló étel NEM SZÁMÍT vegetariánus tápláléknak, -- ezt csak azok képzelik így, akik kb ennyit esznek köretként A HÚSHOZ.



Egy időben mindig belinkeltem a régi válaszokat az új hozzászólók kedvéért, de ikszedszer már ez is unalmas.

2014. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
87%

Ja, meg olyan baromság sincs, hogy kizárólag állati zsírban (de növényi olajban nem) oldódó, meg felszívódó vitaminok.

Ennek is olvassatok már utána.

2014. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

És sajnálom, de nem tudok megpucolni egy tyúkot. Nem azért, mert lusta vagyok, vagy finnyás, hanem azért, mert érzelmileg megvisel a látványa, ahogy az elvágott torkú tyúk vergődik, miután pedig előfordult, hogy nem tudtam elkerülni az élményt, azóta nem tudok a már halottan vásárolt tyúknál sem elvonatkoztatni ettől.


Igen, ilyen érzékeny széplelkek vagyunk, sajnos ez van, kedves Macsó Alfák, meg Fővadászok.

2014. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D Zolly, szerintem az emberek többségét megviselné, csakhát nem nekik kell megtenni.. Meg van az a mondás hogy "ignorance is bliss" ...:D
2014. szept. 12. 21:07
 17/32 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem macho-ság kérdése,hanem talpraesettség.én a régebbi időket vettem alapul,amikor még meg sem fordult az emberek fejében hogy vegetáriánusok legyenek.minden ember hozzáállása más és más,nem akartam senkit megbántani.Azzal azonban érdemes tisztában lenni,hogy az ember alapjában véve mindenevő,és aki teljes mértékben megvonja magától a húst,annak komoly egészségügyi következményei leszneek hosszú távon.nem is olyan rég néztem végig egy dok. filmet amelyben egy amerikai kutató prof. hosszasan kifejtette,hogyan megy tönkre, illetve semmisül meg szinte teljesen a vegetáriánusok immunrendszere,akár 10 év alatt is.minden ember más , így mindenkinél más lehet ez az időintervallum.a vegetarianizmus már amúgy is 'kiment a divatból' , a nem szintetikus vitaminbevitellel sokkal komolyabb eredményeket lehet elérni az egészség és a kondíció megörzése érdekében.de még ez sem ér semmit,ha nincs elég testmozgás.ez egy 'macho vadász' véleménye aki még látta élve az ükknagyapját,pedig az ő korában még az olajat sem nagyon ismerték,nemhogy az olajos magvakat..
2014. szept. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

#17: Vannak vega vagy szinte vega népcsoportok. Ők se gondolkodtak rajta, egyszerűen számukra így alakult.

Semmi nincs a húsban, amit ne lehetne könnyen pótolni másból, de ha tudsz valami tápanyagot, ami szerinted ilyen, csak mondd.

Rengeteg ember van, aki sok évtizedet nyomott le vegaként vagy vegánként, egy részük komolyan sportol, nem hinném, hogy roncs lenne valamennyi. Egy részük nyilván nem egészséges, s az étrendje miatt nem az, hisz a vegasághoz nem adnak automatikus észt, simán lehet kiegyensúlyozatlan s akár kalóriában is túl szegény vagy gazdag táplálkozást folytatni vegaként.


Engem mondjuk nem érdekel, ki mit mond, én nem fogok erőszakkal húst lenyomni a torkomon akár minden héten. Gyerekkoromban az volt, meg is utáltam. Most már élvezem, hogy akkor eszem húst, amikor akarok s ha ez évi 12 vagy 2 alkalom (jó házit szinte sose találok, vad még akad, üzemit nem veszek), akkor sincs hozzá köze senkinek, legfeljebb a bigott vegák azért szólnak be (többek között), hogy sok dögöt eszem, a nagy húsevők pedig azért, mert szánalmasan keveset. De ez nekem nem fáj.


Azt nem veszem észre, hogy a vegetariánizmus "kiment volna a divatból", rengeteg vega van, blog, étterem, még egy kupac nyersvegán étterem is van a világban, wow :)

2014. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
csak hogy az eredendő kérdésnél maradjunk,nem, nem 'fut át' a húsevők fején hogy 'vegák' legyenek.ahogy a vegetáriánusok fején se 'fut át' hogy húsevők legyenek.ez eleve egy provokatívan feltett kérdés,hiába is próbáltok tudományos alapot adni.senkit sem kell térítgetni,sem egyik,sem másik oldalról.és nem kell embereket lenézni vagy'szétcincálni' csak azért,mert különbözik a véleményük.aki nehéz fizikai munkát végez,annak aligha jutna eszébe hogy vegetáriánus legyen,erről ennyit.vehetitek nyugodtan provokációnak,vagy aminek akarjátok.nem itt ér véget az általános műveltségi szintemm,de veletek vitázni felesleges tudományosan,mert nem akarok senkit meggyőzni semmiről.valaki viszont még tanúlhatna arról,hogy tisztelni kell mások véleményét , és szabad akaratának megnyílvánulását.
2014. szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"A szója,amivel pótolják a húst, rákkeltő. "

A húst, amit eszel, az egész életében csak szóját evett...:D lel. Ráadásul a beléjük tunkolt antibiotikum, növekedési hormonok több rákkeltő anyagot tartalmaznak, mint a bio szója.

Pusziiiiiii

2014. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!