Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (progresszív, hosszú)

Figyelt kérdés

Az emberek butaságnak tartják a vegetarianizmust, az evolúcióra hivatkozva, az anyatermészet ilyenre gyártott, így kell viselkednem alapon... De ha ezt az elvet vallom nem pucéran kéne mászkálnunk, meg akkor már a húst is nyersen ennünk? hiszen a természet nem süti elő nekünk.... Az ember nem a döntései alakítják, hogy formálja a világot jobbá maga körül? Ahogy tudatosodik, lesz egyre kevésbé pusztító a környezetével?

Ami kicsit megijesztett, az az hogy olvastam egy cikket tegnap a neten, ami szerint 100 év múlva a föld lakossága eléri azt a szintet (az exponenciális népességnövekedés miatt) ami miatt kipusztulhat táplálékhiány miatt az emberiség. Ha nem is empátiából, és/vagy a nagyobb harmóniára törekvés végett, de ilyenkor nem fut át a húsevők fején hogy a fajfenttartás végett mégis vegák legyenek? Bizonyított tény, hogy az állattartásból jóval kevesebb mennyiségű táplálék származik mint a ráfordított és /vagy helyette folytatható növénygazdálkodásból.

A kérdésem kiírása inkább történt ijedtségből mint agresszióból... A sok fiatalt elnézve ilyenkor biztos előbb nyúlnak a háborúhoz mint az életmódváltáshoz......

Lehet rossz a kategória és inkább társadalmi vonatkoztatású a kérdés, de Ti mit gondoltok erről?



2014. szept. 11. 10:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellene egy vegának szóját enni. Azt én sem tartom jónak. Nem vagyok szakértő, de túl sok helyen olvastam, hogy maximum az erjesztettek vannak rendben, s mivel én sosem szerettem a szóját, könnyű szívvel kihagyom :). Annyi más növény van, oké, alacsonyabb fehérjetartalommal, de azért simán megoldható a szükséges fehérjebevitel velük is. Speciel én nem vagyok vegán, így még könnyebb nekem... Ami kell is, mert hüvelyeseket viszont szinte sosem eszem, az is csak egy pici zöldborsó... Ami vajmi kevés fehérjét jelent.
2014. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Hármas, az én szervezetem sose kívánta a húst.
2014. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
55%

Az emberek úgy általában, szeretnek állat módjára viselkedni. Ezért is valószínűleg az evolúció lehet a ludas. :) Aki ezt elhagyja, azt rossz szemmel nézik, és vagy megpróbálják visszarángatni a hordába, vagy elpusztítani. Senki sem szereti azt nézni, ha valaki különb, mint ő.

Ne foglalkozz vele. Megérdemlik.

2014. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

a Vegetariánus egy ősi indián szó jelentése béna vadász.

Nos tegyük fel hogy midnenki vega lenne nagyon sok hely kellene a kaja számára, termesztésekre stb. második a földet kiszipolyozná a sok zöldség gyümölcs termesztés ugyh. vesztene a tápértékén ezeket kellene pótolni műtrágyával stb. ne is beszélve a permetezésről vegyi kezelésekről, génkezelés hogy az élősködők ne támadják meg.Ugyh. a zöldség amit megvennél már kémiai anyagokkal lenne tele (nem mintha most nem avval lenne tele)Továbbá a gyenge termést nagyon megsinlené az emberiség. Több lenne az éhezés mint eddig. Már igy is politika az egész de ugy még nagyobb politika lenne mivel azt mondanának hogy gyenge termés miatt az árakat felemeljük.

Csak zöldségen nem lehet élni. Van egy kollégám vega, szegény ugy nézett ki mint egy kifacsart répa szó szerint, a felesége rákényszeritette ő meg h. béke legyen elfogadta de nem birt dolgozni folyton cseszegettem emiatt. Szó szerint zöldség lett.

Ha nem vmi Indiai hülye vallási csoport tag vagy, vagy ha nem megygőződésből vagy vega akkor nem birod ki hús nélkül.

Vegyél pld egy huslevest abba beleteszed a döglöt csirkét, sok zöldségel és az az igazi. ugyh. kiegészités. vmikor a hus dominál vmikor a zöldség. Pld ettem grillezet zöldséget de dobják a csirkéknek inkább.

Pld ved azt hogy régen az emberek a faluban levágtak egy disznót és szétosztották egy részét, midnenki igy tett ugyh. logisztika mert mindig volt hus a háznál nem kellett hűtő és mindenki mindenkinek vit kóstolót nem kellett hűtő fagyasztó.

Ezt zöldséggel nemcsinálod meg.

Húst könnyebben elkraktározod mint a zöldséget.

2014. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
63%

utolsó, azért ennyi sok marhaságot összehordani egy posztban...


csak egy kérdés, így estére: szerinted az állatok, amelyeknek megeszed a húsát, levegővel táplálkoznak?

2014. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Tudod mi jo pld egy bikaban? Hogy siman felneveled füvön, ha kihereled meg nagyobb lessz a sulya, es szintiszta hust kapsz, nem is zoldsegen nevelik fel az allatokat ...
2014. okt. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
85%

"...a Vegetariánus egy ősi indián szó jelentése béna vadász...."


Komolyan azt gondolod, hogy ez az ezer éves szöveg vicces? Inkább már szánalmas.


"..Nos tegyük fel hogy midnenki vega lenne nagyon sok hely kellene a kaja számára, termesztésekre stb. Több lenne az éhezés mint eddig....."


A haszonállatokkal sokkal több növényt feletetnek, mint amennyit egy ember enne meg. Egyetlen kg hús "létrejöttéhez" 7-15 kg. takarmányt is elfogyaszt egy állat, állatfajtól függően. Egy kg. hússal 2-3 ember lakik jól, de az a földterület, ahol a takarmányt megtermelték, több családot is elláthat. Ha nem lenne (legalább) nagyüzemi állattartás, hatalmas területek szabadulnának fel.


"...Csak zöldségen nem lehet élni...."


Pont hogy igen. Csak húson nem vagyunk képesek egészségesek maradni, de növényi táplálékon vígan elélünk. Persze a változatos táplálkozás fontos, de ez a mindent evőkre is igaz. A Földön egyébként 600 millióra teszik a vegetáriánusok számát, közülük egyre több a vegán, és érdekes módon nem velük van tele az orvosi rendelő.


"...Van egy kollégám vega, szegény ugy nézett ki mint egy kifacsart répa szó szerint.....folyton cseszegettem emiatt....."


Ha valaki egyoldalúan táplálkozik, akkor beteg lesz. Ez a vegyes táplálkozásra is igaz, és nem a vegaságtól van. Hogy cseszegetted, ahhoz gratulálok. és még csodálkoztok, ha aztán kiakadunk, akkor persze azt állítjátok, hogy mi nem hagytunk titeket békén.


"...Ha nem vmi Indiai hülye vallási csoport tag vagy, vagy ha nem megygőződésből vagy vega akkor nem birod ki hús nélkül....."


Először is nagyon intelligens lehetsz, hogy egy számodra nyilvánvalóan bővebben nem ismert vallást egyszerűen lehülyézel. Másrészt Teljesen összefüggéstelen dolgokat állítasz. Egy hindu, vagy pl buddhista ember, vagy egy meggyőződéses vegetáriánus/vegán teste nem működik másként, mint a többi emberé. tehát nincs olyan, hogy valaki nem bírja hús nélkül, valaki meg igen. Nem biológiailag van különbség, egyszerűen csak akaraterő az egész. Ha etikai, vallási, spirituális okokból lesz valaki vega, annak a motiváció miatt könnyebb elhagyni ezt a "szokást", aki pl. egészségügyi problémák miatt rákényszerül, annak ez kényszer, és nehezen megy. Komprende?


"....Húst könnyebben elkraktározod mint a zöldséget...."


Kár, hogy ezzel az okos tanáccsal az ősember még nem volt tisztában. Akkor mindig ehetett volna húst, nem csak hébe-hóba, amikor pedig az elejtett állatot gyorsan fel kellett zabálni, nehogy megromoljon, aztán megint két hónapig semmi.

A befőzésről, eltevésről, szárításról, aszalásról hallottál-e? És a helytelenül tárolt hússal, tejjel, tojással összefüggő gyakran halálos kimenetelű betegségekről? Érdemes utánaolvasni. Még ükanyáink is nagyon jól elvoltak hűtő nélkül. Igaz nem ettek nyáron banánt, és télen friss paradicsomot, hanem az évszaknak megfelelő zöldségeket, gyümölcsöket, télen pedig amit eltettek, és a veremben, picében is sok zöldség és gyümölcs áttelel.

2014. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"...Tudod mi jo pld egy bikaban? Hogy siman felneveled füvön, ha kihereled meg nagyobb lessz a sulya, es szintiszta hust kapsz, nem is zoldsegen nevelik fel az allatokat..."


Arkusz. Az mind szép és jó, hogy a szarvasmarhák fűevők. De sajnos a mai iparszerű állattartásra nem ez a jellemző. A takarmány jó részét gabonák teszik ki, amit bár nem tud megemészteni, különféle enzimekkel és más hozzáadott anyagokkal csak sikerül szerencsétlennek. Azt nem is győznék kivárni, amíg csak füvön meghízik egy bika, és csak fűevéssel egy tehén sem adna több tejet, mint amennyit a borja meginna, az kb. 8-10 liter. Sajnos az általad elképzelt zöld legelő egy gazdának sem érné meg. Még a tavasztól őszig kint legelésző húsmarhatartásnál is télire a tömegtakarmány adása a jellemző, tehát ott sem csak fűvel etetnek.

És nem arról van szó, hogy azt a takarmányt mi akarjuk megenni, hanem hogy azon a földterületen akkor már termelhetnénk emberek számára is, vagy visszaadhatnánk a természetnek is.

2014. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Okos vegak gondolom nem otthon termesztitek a zoldseget hanem boltba veszitek ha majd megtudjatok mi a kulombseg az otthon termesztett es a bolta vasarolt zoldseg kozott akkor pofazzatok, az az okos aki meg az osemberrel jott honnan tudod hogy hibe hoba evett hust ? Netan ottvoltal ? Ah az ipari tenyeszetnek nincs koze a hushoz ugy az ipari termesztesnek sincs koze a zoldsegekhez.
2014. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
85%

Mert te meg magad ejted el a húst, amit megeszel, mi? itt te vagy a legbutább, már leírták, miért.


Én pl azért nem eszem húst, mert undorodom tőle, egész pici koromtól, ns ehhez mit szólsz? S nem vagyok se beteg, se csoffadt, se gyenge.

2014. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!