Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mikor törődnek már bele az...

Mikor törődnek már bele az emberek abba, hogy igenis vannak vegák?

Figyelt kérdés
Én is eszek húsz és nem tudnék meglenni nélküle. De számos ismerősöm, ha szóba jön a vegetarianizmus elkezd hőbörögni, mintha neki valami köze is volna hozzá. Ezzzel nem okoznak kárt nekünk, nem vegáknak, mégis sokszor annyira le vannak nézve. Ő választásuk, nem esznek húst mert pl családi hagyomány, vagy sajnálják az állatokat. Ez legyen az emberiség legnagyobb hibája, hogy van néhány vega. Mi váltja vajon ki ellenük ezt az ellenszenvet? Pl nekem sok olyan ismerősöm van aki egyáltalán nem iszik alkoholt, nem fogom most kiközösíteni vagy ilyesmik, ő választása kész.
2014. okt. 28. 12:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudtam, hogy ilyen üldöztetésnek vagytok kitéve.
2014. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát mondom, én nem vagyok az, de ha pl egy társaságba beállít egy vega (munkahely, párkapcsolat, baráti kör, osztály, akármi) akkor az a tapasztalatom, hogy mindenki rászáll, hogy miért vega és hogy hogy tud így élni és hogy milyen hülye.
2014. okt. 28. 13:04
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ismereteim szerint CSAK AKKOR van ilyen, hogy rászállnak, ha nem "csöndesen" vega, hanem mindenkit téríteni akar, a többieket, azaz a "húsevöket" piszkálja, hogy hulladarabokat esznek, meg "meggyilkolják" az álatokat, stb.


Aki nem akar húst enni, azzal a legtöbben nem foglalkoznak, egyszerüen tudomásul veszik, hogy neki ez a jó.

2014. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Vannak intoleráns emberek, ezt tapasztalhatjuk...

Viszont nekem soha semmi bajom nem volt, amikor vega voltam évekig, majd majdnem vega évtizedekig (ez nálam többnyire pont olyan viselkedést jelent, mintha vega lennék, mert a lehető legritkábban vagyok hajlandó húst enni, akkor sem iparit)... Jó, néha nem értették, hogy miért nem eszek csirkét (miért enne csirkét egy vega? :O) s egyetlenegyszer beszólt egy büfés, akinek az egyetlen vega étele némi saláta volt (nem vagyok salátás, de amúgysem lakom jól 34 kalóriával, bocs), hogy akkor mi a fenének lettem vega? Pedig mindenütt másutt tudtam mit enni. Szóval ilyen értetlenkedés volt, de senki nem tartott hülyének, de még furának sem.

Pedig én szeretek polgárpukkasztani. Talán a jövőben sikerül meglepni valakit, most már vega paleo keto vonalon mozgok (jelentős hangsúllyal a nyersvegán ételeken), picike eltérések akadnak csak ettől :)


A Neten persze támadtak már, ja, ezt elfelejtettem, mert egészen máshogy kezelem a netes vadidegenek hőbörgését. A táplálkozás vallás, ezt már rég leszűrtem, hatalmas bigottak vannak, vallásháborúk és térítés.


Itt a gyk-n tudtam meg, hogy sokan komolyan azt hiszik, hogy húst kell enni az egészséghez. Nekem fura, ha valaki úgy harcol, vitázik, hogy nincs meg a tudása s nincsenek érvei... De azokat sem szeretem, akik kijelentik, hogy a hús (s a tojás) betegítő, mérgező anyag...

2014. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem sok vega ismerősöm van, azokat cseszegetik, akik kb. csak arról beszélnek, hogy jaj szegény állatok, meg eszek salátát, meg füvet... akik csak simán vegák, de csak akkor beszélnek róla, ha kérdezik, sose "üldözik"
2014. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 bumbi02 ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, ha valaki vegetáriánus, vagy vegán, mert nem az én dolgom. Attól viszont a falra mászok, ha hirdeti ezt lépten-nyomon. Ez ugyanaz, mintha valaki meleg. Az ő dolga, ha szóba kerül a téma, ne tagadja, és nyugodtan beszélgessünk el róla, de ne ezt tolja az arcomba minden beszélgetés során.
2014. okt. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az olyan fajtákkal van bajom, mint a lakótársam volt nője. Ő volt az a "drága" ember, aki kitalálta, hogy költözés estéjén (1500 km repülővel, kb. 500 autópályán) majd ő eljön hozzánk vacsorázni, de hulla fáradtan majd főzzünk neki vegetáriánus kaját. De csak azt, mert ő hányni fog, ha van egy külön tálon pár szelet hús nekünk. Aztán meg elkezdett hisztériázni, hogy de ugye nekünk van külön olyan vágódeszkánk, késünk, edényünk, amihez soha nem ért hús, mert ő nem eszik olyan vegetáriánus kaját, ami olyan eszközökkel készült, amivel (természetesen mosogatás előtt) már húst is készítettünk.

A másik kedvencem a döghúsozó, gyilkosozó idióta. "Azt ugye tudod, hogy ez halott állat, igaz?" IGEN! Teljesen világos és nem zavar. Ettől nem vagyok Hitler, de ha tovább fujjogz a kajámra, akkor barátok sem vagyunk. Ennyi.

A harmadik baromság pedig az, mikor elkezdenek nyeríteni, hogy de hogy van az, hogy a cocát megesszük, a kutyákat meg nem. Ha lenne kedvencként tartott malacom, azt a konkrét állatot sem enném meg. Másrészt mennyi hús lehet egy 10-15 kilós kutyán? Viszont ha az éhenhalás szélén állnék, tuti hogy ennék kutyát.

2014. okt. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem nincsenek ilyen vega ismerőseim. Lehet akkor az én környezetemmel van a baj, mert nálunk a vegákat támadják le.
2014. okt. 30. 07:27
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, ha valakinek volt mar szerencséje 8-10 harcias vegához, akkor utána mindet eléggé negatívan fogadja.
2014. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Még csak harciasnak sem kell lenni. Nekem már az b*ssza a csőrömet, ha valamit eszek (nem is vegetáriánus és húsevő kontextusban) és a másik ember fintorog az ételemre, meg kis megjegyzéseket tesz, hogy fúj. Ő nem enné meg. Ránézni is alig bír, de még az illatától is rosszul van. Ez baromi bunkó hozzáállás, ilyen "barátok" nekem nem kellenek.

Meg az is baromi vicces, mikor a (legtöbbször) tizenéves kislányok minden második mondaténak lényege az, hogy ők vegetáriánusok/vegánok. Itt egy példa.

-Szia, Zsuzsi, na hogy telt a hétvége.

-Jól, jól, vasárnap főztem a családnak egy VEGETÁRIÁNUS levest. De a szombat mégjobb volt, a lányokkal elmentünk vásárolgatni, én meg ittam egy VEGÁN turmixot.

Ez olyan, mintha egy pl. cuorbeteg minden egyes elfogyasztott étel, vagy ital megemlítésekor elmondaná, hogy de DIABETIKUS VOLT ÁÁÁÁÁÁM. Mert nyilván egy ember legmeghatározóbb és leginkább említésre méltó tulajdonsága sz, hogy mit eszik, ugyi? Ez tipikusan a dög unalmas emberek szokása, akiknek van 1 darab tulajdonságuk, azon kívül a világon semmi más.

2014. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!