Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egyetértetek ezzel a cikkel...

Bumbi02 kérdése:

Egyetértetek ezzel a cikkel vegák/vegánok?

Figyelt kérdés

Előre le szeretném szögezni, hogy nem vitát szeretnék kelteni, egyszerűen csak olvastam ezt a cikket, és érdekel, hogy a vegák/vegánok ezt hogy látják. :)


[link]


2014. dec. 4. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

A cikkel nagymértékben egyetértek.


Igaz, hogy nem vagyok vega/vegán, de csak kevés húst eszem és hosszabb ideig is megvagyok mindenféle hús nélkül. De SOHA nem jutna eszembe "mühúst" meg "mükolbászt" stb enni, ha rákívánok ilyesmire, akkor abból eszem valamennyit. Általánosságban azonban a kicsit megpirított zöldségfélék tökéletesen kielégítik a "hús-szerü íz" étvágyamat.

2014. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Három éve vega vagyok és teljesen egyetértek a cikkel. Állatvédelmi okokból lettem vega, de addig sem voltam hű de nagy húsevő, nem is nagyon szerettem. Mára már el sem tudok képzelni, hogy húst eszek és valószínűleg le se bírnám már nyelni. Az első hónapokban kipróbáltam ilyen vega virslit, hát nem a legjobb. Pontosabban szörnyű. Ha valaki mindenképpen ilyeneket akar lenni miért lett vega? Én úgy vagyok vele, hogy inkább sütök valami finom zöldséges ételt.
2014. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

"értem, hogy a szalonna, főleg a – szép magyar kifejezéssel – baconszalonna az egyik legfinomabb dolog a világon, és a vegák, vegánok kicsit igazságtalannak érzik, hogy nem ehetnek belőle."


Hát ez néző pont kérdése ki mit tart finomnak, én el nem tudom képzelni hogy lehet a tömény zsírt a világ legfinomabb ételének tekinteni, de ez a cikk írójának ízlését már be is mutatta. Nem hinném hogy a vegák műszalonnára költekeznének bevásárlás során, már csak azért se mert én speciel most hallok ilyenről életemben először, hogy létezik ilyen. Ha létezik is, se lehet nagy kereslet rá, mert kínálat sincs belőle. Vagy látott már valaha valaki ilyen "szalonnát" hogy árulnának valahol? Pedig nagy városban lakok és több üzletben is szoktam vásárolni. A szójatejen, szóján meg tofun kívül más vegás dolgokat nem is lehet kapni és azt se minden bevásárlóközpontban forgalmaznak. Kis boltokban meg végképp nincs.

Szerintem ha valaki mégis talál ilyesmit valahol és netán meg is veszi, nem hiszem hogy azért hogy hagymával-kenyérrel elmajszolgassa, hanem hogy mégis pirítson valami "szalonnát" a sajtos-tejfölös tészta tetejére. Bár a többség aki ilyen speciális feltétre vágyik legfejjebb meglocsolja pirított szezámmaggal, az jobb bármilyen szalonnánál.


"az emberek a maradék méltóságukat is odadobják, és finom dolgok helyett inkább esznek rossz dolgokat, amiknek az egyetlen előnye, hogy halvány utánzatai valami másik - alapvetően finom - ételnek."


Ez megint nézőpont kérdése, kinek mi a finom. A cikk szerzője úgy gondolom a "rossz dolgok" alatt a zöldségeket, gyümölcsöket érti, meg mindazt amit a természet ad, a "finom dolgok" alatt meg a feldolgozott, sült-főtt, zsíros dolgokat. Egészségére.


"ne rontsátok el a csendes többség finom, húsos ételeit."


Ki rontott el mit? Esetleg a cikk szerzőjét - miközben épp egy étteremben vacsorázott - letámadta egy tucatnyi megvadult vegán és kicserélték a sült husiját szójaszeletre és arra kényszerítették őt hogy márpedig ezt kell most megenned? Egész biztos így történhetett, másképp hogy lehetne kivitelezni hogy elrontsuk a csendes többség ételeit?


"Vegán csokoládé tej nélkül."


Szörnyű. Betiltani minden magas kakaótartalmú csokoládét! Főleg a 99%-ost, az az élelmiszeripar legalja. Le velük a polcról. Sztrájkoljunk, hogy ezentúl csak és kizárólag olcsó 120 Ft-os kakaós tejtáblákat forgalmazzanak az üzletek. És ha netalán rajtakapnának egy boltost hogy (pörkölt) kakaóbabot mer forgalmazni, méressen rá akkor pénzbírság, hogy egy életre elmenjen a kedve attól, hogy ilyesmi forgalmazásával rossz fényt vessen a tejtáblák hírnevére. Ámen.

2014. dec. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Vega vagyok és egyetértek a cikkel. Ahogy a húsra, úgy a hús illúziójára sincs szükségem. A kolbászt kell fűszerezni és nem a fűszert kolbászozni!
2014. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg idióta cikk, délután gépről kifejtem majd rendesen.
2014. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

na. utolsó vagyok. hármassal teljesen egyetértek.


én mindig is utáltam a húst, kevés szalámit, meg sonkát ettem (mert kényszerítettek), aztán kész. mikor anyukám áttért a vegetáriánus életmódra, szóját csinált, én nem kértem abból sem, mert nekem nem kellett pótlék. ízre pótlék.


ugyanez a műhúsokkal, próbálkozom néha velük, de egy se ízlik, mivel ugye, mindig is utáltam a húst. csak kísérletezésképp próbálkoztam néha.


de. ettől függetlenül, aki szereti a húst, de nem akar bármilyen okból enni, hadd egyen már azt, amit akar! és hogy vegán kolbásznak hívják, meg magtejfölnek, szójatejnek, na és?

ha utánzatot akar, legyen utánzat. de pl. a szójatejnek egy csöppet sincs olyan íze, mint a tehéntejnek, a mandula, stb. tejről nem is beszélve. azért hívják tejnek, mert olyan az állaga, arra használhatod, amire a tehéntejet, ennyi. szójakolbász ugyanígy. ugyanazt csinálod vele, mint a húsból készülttel, ennyi. zöldségfasírt: finomra vágott zöldségekből készül, miért ne szerepelhetne benne a "fasírt" szócska?


valahogy az ellen sose tiltakozik senki, hogy mondjuk kólásüveg, holott műanyagból van. vagy hogy jégkorcsolyának hívják a műjégen való korizást...


egyébként meg, az idióta cikkíró ötletet nem adott,hogy ugyan már, akkor hogyan is kéne hívni az egyes dolgokat...

2014. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki több évtizedig húsos ételeket evett, az nem feltétlenül fogja utálni azokat, miután vegetáriánus vagy vegán lesz. Én pl. ahol csak lehet el szeretném kerülni, hogy állatok halálát okozzam. Ezért nem hordok szőrmét, vagy bőrt, stb. És ezért nem eszem húst, tejet, tojást. És ennyi idő után már nem tudnám elképzelni, hogy újra egyek ilyesmit, de az ízüket nem utálom, tehát attól még miért ne lehetne valami füstöl ízű, vagy paprikás, vagy akármi? És teljesen mindegy nekem, hogy fasírtnak hívják a zöldségfasírtot vagy tejnek a rizstejet. A lényeg nekem, hogy nem igazi, az ízük ettől még szerethetem. Egyébként a név inkább amiatt hasonló, hogy az ember előre sejthesse, mi az amit vesz. Ha azt mondják növényi tej, akkor előre tudom, hogy a dobozban mihez hasonló állagú cucc van, pedig az íze nem ugyanolyan.
2014. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

pontosan, ezt is akartam még írni.

minek kéne hívni pl. a szójatejet akkor? csak mert nem tehéntej? arra nem ad ötletet a nagyon okos cikkíró...

2014. dec. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!