Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nálatok ez milyen...

Vegánok, nálatok ez milyen logika alapján is megy?

Figyelt kérdés

Értem én, sőt teljesen elfogadom hogy semmi olyan dolgot nem esztek meg, ami egy állat "kihasználásával" készült, vagy meg kellett hozzá ölni valamit.

De.

Sose értettem, mi ez a dolog azzal, hogy nem vesztek bőrcsizmát, vagy cipőt? Akkor inkább vesztek műanyagot? Ami utána, ha elszakad vagy megunjátok, 5000 évig szennyezi a környezetet, és könnyedén okozhatja állatok vesztét? Aminek az előállítása illetve megsemmisítése során több állat sérül meg, mintha egy már amúgy is felhasznált marha bőrét is felhasználják még, mert nem kell pazarolni? Ha ezt elfogadjátok, akkor ezzel a műanyagipart támogatjátok, ami sokkal súlyosabb gondokat jelent az élővilág számára, mint a könnyen lebomló, és mellesleg az egynyári műanyag cipőkkel szemben 40 évig is strapabíró csizma? A csizma helyett lehet bármit berakni, amelynek van műanyag változata is a bőr helyett :)

Nem kötekedés, tényleg érdekel. vagy titeket nem izgat a környezet, csak egy szűkebb réteg sorsa?

Köszi :)



2014. júl. 16. 15:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Az állatok bőrét, prémjét is kezelni kell, különben egyből elrohadna, lebomlana. A tartósításhoz rengeteg sót, a cserzéshez rengeteg vizet, és mérgező vegyi anyagot használnak. A kikészített, festett bőr, szőrme is lassan bomlik le. Még ha elásod, akkor is meglesz még 100 év múlva is. A legtöbb bőrfeldolgozó elmaradott országokban van, ahol a szennyvíz tisztítás nélkül ömlik a folyókba. Az emberek néhány év után rákosak lesznek a krómtól, és más anyagoktól. A talajvíz beszennyeződik. Egyébként nem csak műanyag létezik a bőr pótlására. Ma már rengeteg jó anyag van. És a kínai műanyag cipőnél van sokkal jobb is, olyan ami lélegzik, kényelmes, és sok évig használható. És ami a legfontosabb érv, a bőrért, szőrméért állatok élnek bezárva, és halnak borzalmas halált.
2014. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
A vegánok nem feltétlenül azonosak az állatvédőkkel, a kérdést úgy kellett volna kezdened, hogy állatvédők!
2014. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1.: Nem feltétlenül, a műanyag cipő viszont MINDENKÉPPEN megmarad. És tutira nem fogod hordani 40 évig. Sokszorta szennyezőbb marad mindig is. Ha megveszed, akkor támogatod a környezetszennyezést. (Az nem érv, hogy azt nélkületek is előállítják. Mi is azzal jövünk, hogy azt az állatot úgyis megölik. A válasz erre az, hogy de ti nem vesztek benne részt. Én meg abban nem veszek részt, hogy műanyag cuccokkal veszem magam körbe.)


2.: A kérdést szándékosan intéztem a vegánokhoz :) Pont a logikájuk érdekelne ebben. Az nem válasz, hogy deee a másik is szennyez. Sokszorta kevésbé, és hosszú távon nincs annyi káros hatása. Én környezettudatosnak tartom magam, és igyekszem magam ehhez tartani. Csak érdekel, hogy a vegánok tényleg csak csőlátásúak, vagy abszolút nem érdekli őket a környezet?

2014. júl. 16. 16:06
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Ezt csőlátásnak nevezni túlzás. Akkor más inkább az a csőlátás, amikor csak a műbőr cipőt fikázza valaki, miközben az élet más területén nem igyekszik csökkenteni a "műanyag" használatát. A folyókban, tengerekben úszó, vagy elásott polietilén egyéblóként nem ugyanaz, mint amiből a műbőr cipő készül. Egy műbőr cipőnek nem kell 400 vagy több év a lebomláshoz. Ha már ennyire izgat a környezet sorsa, akkor inkább a műanyag palackokkal, fóliákkal, poharakkal, szatyrokkal stb. kezdd. Mennyiségben többet meg tudsz spórolni, és azok tényleg lassan bomlanak.


És mint írtam, a bőrt nem csak műanyaggal lehet helyettesíteni, rengeteg más anyag van ma már. És pl. egy valódi vegán cipőn nem ugyanazt a fos tecsós kínai műanyag cipőt kell érteni.

2014. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Az tévedés, hogy a müanyag "megmarad". Könnyen megsemmisíthetö, ha elégetik, ugyanúgy víz és széndioxid lesz belöle, mint a legtöbb egyéb szerves anyagból (pl. bör).


MA a jó minöségü "müanyag" öltözék, stb semmivel sem tart rövidebb ideig (megfelelö ápolás mellett), mint a természetes anyagúak.

2014. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 k.zl ***** válasza:
70%

"Az nem válasz, hogy deee a másik is szennyez. Sokszorta kevésbé, és hosszú távon nincs annyi káros hatása."


Bizonyítani is tudod valami forrással az állításod, vagy csak a hasadra ütöttél?

2014. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Én soha nem hordok cipőt, a ruháim lenből és gyapjúból vannak, az ételeimet a kertben termelem, ritkán boltban veszem. A környezetemben nem tudok semmi olyanról, amihez állat halála kellett volna (tejtermékeket eszek, de csak saját készítésűt, illetve tojást is).
2014. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Előző vagyok.

Nekem nagyon sok ismerősöm vega, vegán, kötélből, fából csinálnak cipőt. Szerintem aki saját döntéséből zárta ki a húst az életéből, annak van annyi esze, hogy nem vesz bőrcsizmát meg bőrcipőt... :D

2014. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Én viszonylag gyakran vagyok külföldön is, de én még nem találkoztam emberrel, aki facipőt vagy kötélből készült cipőt hordana. Még a hírekben sincs szó ilyen emberekről, pedig milyen jó bulvár hír is lenne belőle, beszélnének róla és terjedne a híre tovább... Ha valamennyi vegetáriánus, aki az állatok életét óvja, valóban állatkísérlet-mentes (még csak nem is környezetbarát) terméket hordana, használna, akkor annak publikusabbnak kellene lennie: az ilyen termékeket gyártó kozmetikai cégek, üzletláncok (mert a sok millió vegetáriánus mellett bizony már üzletláncoknak és multiknak kellett volna létrejönnie) már rég úton-útfélen ott látnánk a boltjaikat. Én egyet ismerek (állatkísérlet mentes), de enyhén szólva is megtévesztő piaci magatartást folytat, amikor tisztán növényi összetevők szerepelnek nagy betűvel, majd kis betűvel már ott vannak a szintetikus összetevők. Vegetáriánus éttermek, bioboltok nyilván vannak, de mi van az élet többi területével? Nem csak élelmezés létezik. Én szeretem a gyapjút is, sőt bár húsevő vagyok, a természetest részesítem előnyben, de egy gyapjúkabát egy vagyonba kerül. Ezt nem tudja mindenki megvenni. A gyapjúhoz is állattartás kell, ha minden vegetáriánus gyapjút vesz fel télen, akkor oda mennyi állat kell (majd)? Azokat is kell takarmányozni, stb. Miért nem jutott eszébe még egy gazdag vegetáriánusnak sem, hogy ilyen formában is képviselje az állatokat és védje életüket? Vajon miért nem sikerült egy cégnek sem multivá válnia, ha állítólag annyian vallják, hogy ők nem ölnek állatot...
2014. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 k.zl ***** válasza:
72%
Egyre több cég gyárt vegetáriánus és vegán termékeket. Élelmiszerek mellett ruházat, cipő, táskák, kozmetikumok, használati tárgyak, még vegán óvszer is van már. Egyre több vegán üzlet nyílik (pl. Németországban), mert egyre nagyobb a kereslet. Magyarországon is most kezd hála istennek jobban terjedni. A vegánok egyébként gyapjút sem hordanak, sem bőrt, sem szőrmét, sem selymet, sem olyasmit, amiben toll van. Egyre több vegetáriánus is kerüli ezeket a dolgokat, amellett, hogy húst nem esznek. De mivel az emberek többsége sajnos még mindig lesz.rj. hogy mit vesz és mit eszik, vagy hogy milyen sorsa van a haszonállatoknak, ezért csak lassan lesz gyökeres változás.
2014. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!