Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van előnye és a hátránya a...

Van előnye és a hátránya a vegetarizmusnak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 14:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Több, mint tíz évig voltunk vegák.(A nagy lányom most is az.) Akkor éreztem magam a legjobban. Semmilyen hátránya nem volt. Csak az emberek ostoba hozzáállása.

Mindent, így ezt is ésszel kell csinálni és akkor nem lehet belőle semmi gond. A legfontosabb az, hogy neked mi a jó.

2010. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

köszi!

Már harmadik napja vok vega:)

2010. febr. 6. 18:46
 13/25 anonim válasza:
53%
sztem nincs azzal baj, ha húst eszel csak nem zsíros malachúst, hanem marhát, főleg bélszínt és csirkét, főleg csirkemellet. Az is egészséges, ha az egészségre mész, bár te inkább a modernkori vegákra hasonlítasz a tipikus jajj, de én nem eszem meg, mert miattam halt meg stb. Ne legyél már ilyen divatvegetáriánus, az meghalt már akár megeszed akár nem, nem véletlenül vagyunk a tápláléklánc tetején....Az embernek szüksége van a húsra különben nem születünk mindenevőnek! Az evolúció így rendezte el, ne akard már kijátszani...
2010. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem divatból akarom,tényleg sajnálom őket! Amugy nemtom,de nem is kívánom a húst:P


Ja és úgy gondolkoztam,hogy pl egy egész csirke a kaja,és mondjuk ennék két combot,apám a mellkasát(csak ugye az nagyon csontos)és akkor anyumnak nem marad,és akkor úgy gondolok bele h miattam...szóval akkor még egy állatot vágtak le "nekünk",amikor másnak is lett volna szüksége....vagy valami ilyesmi ha értitek

2010. febr. 7. 19:48
 15/25 anonim válasza:
54%

Sztem neked még szükséged van a husira:D

mert még fejlődésben van a szervezeted és nem fogsz kifejlődni.. Meg 12 évesen miért kell fogyózni? Semmi értelme csak annyi h csökött leszel:S

2010. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
69%

A vegetarianizmus hátránya, hogy a tested nem kapja meg a csak húsból bevihető, megfelelő mennyiségű és minőségű (!!) aminosavakat, mivel a zöldségek aminosavprofilja jóval gyengébb, mint a húsoké. Előttem elmondták már jól: a sovány húsokban rejlik a megoldás. Bélszín (bár arany árban mérik), csirkemell és hal (amit nem szeretsz, de sebaj). A tejtermékek közül ott a sovány túró, ami pl. lefekvés előtt nagyon jó, mert kazein tartalma (lassú felszívódású fehérje) egész éjjel ellát aminosavakkall. A tojás pedig a legmagasabb biológiai értékű fehérje! Én 1:2 arányban szoktam enni a fehérje-sárgája részt, pl. 6 fehérje 3 sárgája.

Ez a biológiai háttere, hogy te hogy fogod fel egy állat megevését, az a te egyéni dolgod, de azért gondold át még egyszer, hogy miért is nem redős zápfogunk van.

2010. febr. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%

Igazából felnőttként nem gáz ha valaki vegetáriánus, bár nem is olyan egészséges, mint ahogy a fanatikusok állítják. Azonban rendkívül felelőtlen ember aki a gyerekét is erre neveli, mert fejlődő szervezetnek nem túl ésszerű egy ilyen étrend. Tudom majd jönnek anyázni a fanatikus vegetáriánusok. De persze a médiáig csak azok az esetek jutnak el, ahol valaki makkegészséges és vegetáriánus, de nekem már volt ismerősöm aki belebetegedett és végül az orvos írta fel neki a húsfogyasztást, miután kisgyerek korától az egyetem elvégzéséig vegetáriánus volt. De persze az ilyen esetekről nem beszél senki...


Halat amúgy nem esznek a vegetáriánusok, az is hús.

2010. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%
Szóval szerintem a vegetáriánus életmód felnőttként és egy időszakra vállalható, akkor akár egészséges is lehet, de nem egy életre.
2010. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%
Ja és még annyit, hogy a nem zsíros hús egyáltalán nem egészségtelen.
2010. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

köszi. Talán tényleg eggondolom még1szer. Anya meg folyton húst akar etetni veelem,persze nem eszem meg.

De most em vok suliban mert megbetegedtem....lehet köze ahhoz h nem eszem húst? (csak köhögök,meg fáj a torkom)

2010. febr. 11. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!