Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Gondolkozom a vegán életmódon,...

Gondolkozom a vegán életmódon, és lenne pár kérdésem. Vegánok, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Tudnátok mondani olyan ételeket, amiket reggelire, vacsorára, és a suliba tízórainak el lehet készíteni, vagy olyan oldalakat, ahol ilyeneket is leírnak?

2. Mik azok az ételek, amiket kezdésképp el lehetne készíteni?

2. A szüleimnek mennyi pluszmunkát (főzés) és plusz kiadást jelentene ez az életmód?

3. Kell hozzá külön vitamint szedni?

4. Van valami hátránya?

5. Mennyit fogok tőle fogyni? Mert nem igazán szeretnék, csak keveset, nem fogyás céljából szeretném elkezdeni.


Olyan emberek válaszát várom, akik VEGÁN ÉLETMÓDOT ÉLNEK, tehát vannak tapasztalataik ezzel kapcsolatban!!!

13l



2014. dec. 31. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
13 évesen ne legyél vegán! A húsra szüksége van a szervezetednek. A fejlődő szervezeted ne tedd tönkre egy divat miatt.
2014. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Olyan emberek válaszait várom, akik VEGÁN ÉLETMÓDOT ÉLNEK, tehát vannak tapasztalataik ezzel kapcsolatban!!!"


Ennyire rosszak a szövegértési készségeid? Nem az életmódról kértem véleményt, mivel eldöntöttem, hogy megpróbálkozom vele. A kérdéseimre kértem választ. Sajnálom, azt hittem, elég egs

2014. dec. 31. 16:40
 3/8 A kérdező kommentje:
*Elég egyszerűen fogalmaztam.
2014. dec. 31. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


En nem vagyok teljesen vegan, de szerintem tudok valaszolni.


2. Az osszes olyan etel, amit mar el tudsz kesziteni. Egyszeruen a hust kicsereled valamilyen potlora. Vagy siman elhagyod. Etelfuggo.

2. Plusz kiadast attol fugg. Ha az a cel, hogy olcso legyen, akkor nem plusz kiadas, hanem sporolas lesz, mivel a novenyi alapanyagokhoz kepest a hus draga. Ha igazan okosan talalod ki, akkor ez plusz munkat sem jelent. Persze, ha husetelt is szeretnenek enni a szuleid, akkor azt is el kell kesziteni, tehat dupla annyi ido lesz a kaja. Plusz, ha az egyszeruseg kedveert keszen veszel huspotlokat, akkor dragabb lehet esetleg, bar nem nagysagrendekkel. Viszont ebben az esetben idot lehet sporolni, mivel ehetitek ugyanazokat a fogasokat, csak kulon hussal es anelkul elkeszitve. Ez zero plusz ido, csak ket edenyben kell kevergetni. Nekem amugy mindegy, mert egyedul elek, tehat nekem ezen nem kell gondolkozni. Es egyebkent is szinte minden nap etteremben eszek, mert munka es egyetem mellett nincs idom fozni.

3. Ezt senki sem tudja igy megmondani. Azt, hogy milyen vitaminokat kell(het) szedned, azt vervizsgalat alapjan tudja megmondani belgyogyasz vagy dietetikus, fuggetlenul attol, hogy vegan vagy-e vagy sem. De szerintem a legtobb vegan kb. ugyanazokat szedi, mint a nem veganok (komplex vitamin, c-vitamin, stb.), illetve esetleg B6 es B12. De ezt valojaban csak tobb ismetelt vizsgalat tudja megmondani. (Nem a vegansagtol fugg)

4. Attol fugg. Vegankent semmirol nem kell lemondanod, de azert nem mindenhol a legegyszerubb beszerezni pl. a vegan keszeteleket. pl. a kristalycukor sem feltetlenul vegan. Kisebb telepuleseken emiatt utazni kellhet esetleg.

5. Ez nem attol fugg, hogy vegan vagy-e vagy sem, hanem hogy mennyit mozogsz es mennyi kaloriat viszel be. Ha tesztat eszel sult krumplival, akkor hizni fogsz, fuggetlenul attol hogy vegan vagy-e vagy sem. Ha pedig csak huvelyeseket, rizst, gyumolcsot, leveleket, fuszereket, akkor pedig fogyni fogsz. Es nyilvan a mennyiseg is szamit. De alapvetoen nem a hus az, amitol koverek az emberek.



1. Eteleket hol lehet talani?

a) Mint irtam, lenyegeben minden nem vegan etel elkeszitheto vegan modon tofuval, szejtannal, vagy mas vegan alapanyaggal hus helyett

b) leteznek vegan es vegetarianus receptkonyvek, nagyobb konyvesboltokban valasztek is van belole

c) van sok oldal, ahol lehet vegan recepteket keresni. Itt pl. lehet barmilyen dietara szurni: [link]


21/F

2014. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. dec. 31. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha semmi állatit nem eszel, a b12 t pótolni kell. Az omega 3 ra figyelni kell, pld lenmagban sok van, de ne egészben edd, úgy csa hashajtó.

Van egy fehérjepor: naturize, barna rizsből.

Virágpor, kendermagliszt sok fehérje, minden aminósav

Szóját mértékkel.

Ne úgy csináld, hogy a családi fazékból ugyanazt eszed, mint ők csak hús helyett kenyeret, több köretet.

Vannak vegán blogok, receptekkel, elmélettel, olvass ilyet.

Van egy szakácskönyv: nyitottszemmel.hu oldalról rendelhető, magdireceptek.blogspot. hu vagy com oldalról is: vegán receptek gyerekeknek


Mert persze jó ez az egész.! Ne higyj az ellenzőknek, csak olvass utána, hogy tudj érvelni, mit niért csinálsz.

Kérdezz bátran privátban :-)

2015. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Közel 30 éve húsmentesen élek, több, mint 10 éve szemi vegán, néhány éve vegán vagyok. Tapasztalataim alapján a többieket az alábbiakkal tudom kiegészíteni:

1. Amiket a vegán oldalakon találsz, bármit választhatsz, amit ki szeretnél próbálni. Nem fogsz csalódni, ha jó az alapanyag!

2. A vegánnál csak egy jobb van: a nyers vegán. A jó alapanyagot kár elrontani hőkezeléssel, "feldolgozással".

2. Itt is az alapanyag a meghatározó. A vegyszermentes termesztésű nyers növény a legjobb, ez saját termesztésben a legolcsóbb és legbiztosabb. Ha ez nem megy, boltból beszerezni elég drága, de lehet találni megbízható biotermelőt, illetve ez irányú civil kezdeményezéseket...

3. Soha nem szedtem semmit, nincs és nem is volt semmi bajom.

4. Életem egyik legjobb döntése volt a vegán életmódra állás. Csak jót tudok mondani: a testnek, a tudatnak, a bolygónak ez a legjobb.

5. Ahogy a többiek mondták: ha badizol mellette, hízni fogsz, ha marathonit futsz, valószínűleg fogyni. A tested elképesztően rugalmas lesz, egészségesebb és szebb.

2015. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A neten találsz rengeteg ételt, receptet.

A szüleidtől függ hogy támogatnak-e. Igazából nem nagy dolog, mert pl mielőtt belerakják az ételbe a húst, előtte kiszednek egy adagot külön.

de ennyi idősen szerintem te is tudsz magadnak készíteni ételeket. Plusz költséget nem hiszem hogy jelent.

Én semmilyen vitamint nem ettem, mégse vagyok soha beteg, és mindig úgy érzem hogy van elég energiám.

Nem hiszem hogy fogyni fogsz tőle. Én elég vékony alkat vagyok mégis télen még híztam is.

13 évesen még elég fiatal vagy, személy szerint én úgy csinálnám hogy magamnak készíteném az ételeket, mert így kicsit fura hogy lepasszolod a szüleidnek a receptet ők meg megcsinálják.

És még egy dolog ami fontos, hogy fokozatosan szokasd rá a szervezeted erre az életmódra. Pl hogyha eddig minden nap ettél húst, akkor most egy héten csak 3x, ne úgy hogy akkor mostmár soha többet.

Így fokozatosan hozzá szokatod a szervezeted.

2015. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!