Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 13 évesen baj, ha vegetáriánus...

13 évesen baj, ha vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés
7 hónapja egy falat hús se ment le a torkomon, és semmi bajom nincs. Ez a vegetáriánus életmód okozhat később gondot nekem? Esetleg ami van a húsban, de más ételekben nincs, nem tudom valami gyógyszerrel, vagy valamivel pótolni?

2015. febr. 25. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem feltétlenül nagy baj,de a rendes fejlődéshez és az egészségedhez valamennyi húst ehetnél.Nem vagyok egy nagy szaki, talán szójával lehet pótolni valamit, de nem a legjobb.Nincs valami olyan hús amit szeretsz?Nem bunkózásból,de miért nem eszel?
2015. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem jobb, ha nem akarod pótolni azt, ami a húsban van. Csak egy mondatot hadd idézzek a Kína-tanulmányból: "Az elsősorban növényi eredetű táplálékot fogyasztó

emberek bizonyultak a legegészségesebbeknek, akiket a krónikus betegségek sokkal inkább elkerülnek."


Hogy mi a Kína-tanulmány? A valaha elvégzett legátfogóbb táplálkozástudományi vizsgálat eredményei és annak megdöbbentő következtetései a táplálkozással, fogyókúrával és a hosszú távú egészséggel kapcsolatban.

Innen le is töltheted: www.somapapa.hu/014.pdf

2015. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Előző,bocsi, de ez így nem egészen igaz.Ugye tudod,mi az FEHÉRJE ,és mire használja fel a szervezet?
2015. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1:

Hát hallottam én is, hogy a szója nem valami egészséges megoldás lenne. Nem, sajnos nincs olyan hús amit szeretek. Életemben nem voltam húsimádó, szóval havonta kb egyszer ettem húst.. Nem szeretem az ízét se annyira, meg az állagát, és bele sem gondolok hogy miken ment keresztül az a szegény állat:/

2015. febr. 25. 19:26
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

"Nem vagyok egy nagy szaki, talán szójával lehet pótolni valamit, de nem a legjobb"


Szerinted mégis mit kellene pótolnia? Olyan esszenciális aminosavak nem léteznek, amik a növényekben nem találhatóak meg. Ha pedig vegetáriánus, nem vegán, oda sem kell figyelnie a komplettálásra, mert a tojás, tejtermékek ugyanolyan komplett aminosavprofilt adnak ki, mint bármilyen más állati termék. Kérdéses bár, hogy emellett mennyi káros hatása van a tejtermékeknek, de mindegy.

2015. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Első..a fehérjét lehet más táplálékokból is kinyerni.:) Pl. tej, tojás, sajt stb..

Amikor arra céloztam, hogy szeretnék pótolni valami olyat ami semmiben sincs, csak a húsban akkor valami amion cuccra gondoltam.. Lehetséges, hogy nem jól írtam le, de valami ilyesmi neve van :D

2015. febr. 25. 19:29
 7/13 A kérdező kommentje:

Aminosav! Na, igen az.

Mivel én refluxos is vagyok, nekem az orvos azt mondta hogy ne nagyon fogyasszak tejet, mert az felviszi a gyomorsavamat:/

2015. febr. 25. 19:30
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező:értem. :/ Figyelj, nekem itt megakadt a tudományom, szóval egy szakértőt vagy valamit kereshetnél, aki tud neked valami konkrétat mondani,de azt légyszi ne hidd el, hogy a hús a sátán kajája. :D
2015. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Jajj már megint a húsevők okoskodnak azt azt se tudja mi az a fehérje.


Meg azt se mi az a vegetáriánus és nem vegán.


A kérdező vegetáriánus így ha tojást fogyaszt akkor gyakorlatilag a rangsoron a legtökéletesebb fehérjeforrást fogyasztja ami ráadásul 8+1 eszenciális aminósavas így fel sem merülhet nála az egyoldalú növényi fehérje fogyasztás miatt valamilyen eszenciális amsav hiány.

A növények vegyítésével szintén megvan amúgy a 8+1 esz am sav bevitel ,nem nagy mutatvány.


A kérdező felvetése jogos de az nem az aminósavakra vonatkozik hanem a b12 vitaminra .


Manapság ha csak nem biokertészetben állati trágyázott növényeket eszik és nem eszik meg napi 2-3tojást akkor nem marad más csak kizárásos alapon az állati hús amiből b12 t tud magához venni.


Vegánoknak ,öregeknek majdhogynem kötelező évente -két évente tablettával pótólni mert ez életfontosságú vitamin ,komoly idegrendszeri károsodás ,szellemi testi leépülés ,vérszegénység és halál a következménye ha feléljük.


Még az a szerencse hogy az egészséges ember mája több mint ezerszeresét tudja pufferelni a napi igénynek ami nulla bevitel mellett is minimum 3 év mire elfogy .


A hiány tünetei 5-10év múlva jönnek csak elő de ha nem veszed észre már késő lehet főleg magára hagyott öregeknél.


Én azt javaslom ninden vegetáriánusnak és vegánnak hogy 4-5 évente vegyenek be Methyl Cobalamint ,töredékébe sem kerül az elfogyasztott húsnak : [link]



A lényeg az hogy ne dőlj be bármilyen B12 jelzésű tablettának , ami olcsó abban mindben ciano kobalamin van és szrt sem ér . Az aktív B12 formátum a metil kobalamin és 3000- 10 000Ft szokott lenni az áruk 60db 500- 1000mcd/tablettának . A pezsgőtabletták és a többi kevert hülyeségek amire ráírják hogy B vitamin komplex és egy vagyon pénzbe kerülnek ,nincs bennük semmi olyan amit másból fillérekért ne tudnál bevinni pl sörélesztő pehelyből.


Úgy hogy nyugyodtan lehetsz vegetáriánus ,a hús fehérjebevitel rangsorából az 5. helyen van ha jól emlékszem de az száz százalék hogy még a szója is megelőzi. Kobalamint 4 évente pótold egy ilyen turbókiszereléssel és egészségesebb ember vagy mint xy. (megjegyzés ez a turbó 60x1500mcg tabletta akkora dózis hogy ha naponta beveszed hatásfoka mellett is felét kipisiled ,a máj 2000-3000mcg ot tud eltárolni de naponta csak 2-3mcg ra van szükség)

2015. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KJUsul ***** válasza:
80%

Csupa hülyeség, amit itt válaszoltak. Az emberi szervezet a bevitt tápanyagokat lebontja, abból készít fehérjét, tehát nem kell húst enned. Ez vonatkozik húsban megtalálható összes vitaminra is, ezeket a szervezet maga állítja elő. Nem véletlen, hogy még soha nem találtak például B12 vitamin hiányos vegetáriánust - kivéve Afrikát, de csak azért, mert ott semmilyen élelem nem jutott a szerencsétleneknek....


Szóval emiatt ne aggódj. A hús persze tartalmaz egyéb anyagokat rostokat, amik az izomfejlődést elősegítik, de ez sem jelentős.


Ennél fontosabb, hogy ha tényleg csak zöldségeket eszel, akkor ne éhezz! Annyit egyél amennyi jól esik, a szervezeted jelzi majd mikor elég. Lassan, jól megrágva edd az ételt. Fontos, hogy ne vidd túlzásba, de ugyanakkor bizonyos tévhitekkel le kell számolni, h egészségesen akarsz étkezni: sóra szükség van! A vaj, ha van rá pénzetek nagyon fontos és egészséges étel.


Szóval a húsban semmi nincs, amit a szervezeted ne állítana elő vagy ne pótolhatnád másból. Illetve egy van a vas. Ha szedsz egy multivitamin tablettát naponta egyet tuti semmi bajod nem lehet.

2015. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!