Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusként fehérje bevitel?

MuSky kérdése:

Vegetáriánusként fehérje bevitel?

Figyelt kérdés

egyre kevesebb kedvem van húst enni, a nagyüzemi körülmények miatt egyszerűen etikátlan.


abban biztos vagyok ,hogy nem szeretnék minden nap húst enni főleg nem minden étkezésre, sőt lehetőleg egyre kevesebbet azt is csak akkor ha valamilyen őstermelőtől vagy alternatív gazdaságból származik ahol állathoz méltó élete volt.


na de az lenen a kérdésem, hogy az egészséghez mennyi fehérje szükséges?

és milyen más forrásokból lenne érdemes bevinni?



2015. ápr. 24. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

Minimum 1g/tskg-ot kene megceloznod. napi 50g feherje az semmi, lofax.


Raadasul ennek teljes aminosavprofilu feherjenek kellene lennie.

2015. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%

Igen 0,8-1,2g/ttkg szükséges.

56g fehérje rengeteg?

Húsra visszatérve: Kevesebb, mint 250g csirkemell egész napra.

56g az 229,6kcal. Ez a napi szükségletednek csak töredék része.

2015. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A 0,8-as szorzó jól hangzik, sokan 1 grammal már tömegnövelnek. Én magam (163/65) 60-70, edzés mellett 80-90 gramm fehérjét tartok megfelelőnek, az étrendemhez tartozó kalkulátor is ennyit adott ki s ennyit nagyon kényelmes bevinnem. Húsevés esetén túl magas lesz a fehérjebevitelem, s ez az én étrendemnél előnytelen. Még jó, hogy szinte soha nem eszem húst...

Nos, vegaként nagyon könnyű a fehérjebevitel biztosítása, ha a fentiekkel értesz egyet s nem akarsz 150-200 grammot enni. Nálam kb. napi 4 tojás, egypár deka olajos mag (régen tizenpár deka volt, ma már jóval kevesebb), ritkán kis sajt, s többnyire sok zöldség adja a fehérjét. A növényiből valamivel több kell s persze legyen elég változatos, esszenciális aminosavak, ugye. Bár ha eszel elég állati fehérjét, akkor már annyira nagy bajban nem lehetsz. Mellesleg a tojás és a tejtermék is ugyanúgy rosszul tartott állatoktól származik sok esetben. Én a sajtot igyekszem minimalizálni, a tojást megbízható házaktól veszem (legjobb, ha látom, hogyan élnek az állatok), vaj még előfordul, más tejtermék soha. Lenne mit fejleszteni rajta, de egyelőre ennyit tudtam tenni. Bolti húst nem veszek, kivéve a lazacot, a halakhoz mindig más érzések fűztek és a lazac túl finom, még a nem vad is :( Azért igyekszem, hogy ne egyem minden hónapban, most húsos korszakom van.

2015. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
24%

Az a 80-90 is elég kevés tömegeléshez.

Ha már bele akarunk folyni a testépítés témába. Tömegeléshez kéne 2g*ttkg fehérje, lévén ebből épül az izom.

2015. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%
#14: Tudom, hogy ezt szokták írni. De nem mindenki tömegel ennyivel. S a rengeteg plusz fehérjének, amit bevisznek, egy aprócska töredéke épül be, a test már csak ilyen.
2015. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudom hogy már régi kérdés, de az 5-ös válaszoló beteg. Ember nem csak hogy fingod sincs a kvantumfizikáról, de még hülyeségeket is beszélsz. Vedd bea gyógyszereidet, és kérj az emberektől segítséget, hátha valaki felhívja neked a sárga házat. Ott már biztosan hiányolnak.


Kérdező! A válasz: olajas magvak, növényi olajok.

2017. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!