Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudom kiszámolni...

Hogyan tudom kiszámolni mennyi fehérjét kell bevinnem naponta?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kitalálod melyik elmélet tetszik.


Aztán beszorzod a zsíros vagy zsírmentes testtömegedet a tömegre vonatkoztatott beviteli mennyiséggel, és ki is van számolva.

2015. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És most kezdő paraszt nyelven is légyszíves! :)
2015. ápr. 1. 22:40
 3/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


2 gramm per testtömegkilogramm.

Ámen.

2015. ápr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

De nem vagy paraszt, kezdő meg nem maradhatsz örökké. Annyira nem, hogy ezt ne tudd kiszámolni.


75 kilós vagyok, 1g/ttkg fehérje nekem az 75*1g = 75 g.


Testépítéshez, izomfejlődéshez 2g /ttkg = 150g, nem hiszem hogy ilyen mennyiséget be tudna építeni a szervezetem ha gyúrnám a súlyokat, se.

2015. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


Még ennél több is kellhet, igaz az már extrém, de előfordul. És nem koxosokról beszélek.


Én tapasztalatból mondom, ugyanis a táplálkozásban rengeteget kísérleteztem.


Edzettem napi össz 60 g növényi fehérje mellett és napi 320 g-os bevitel mellett is.


Az én esetemben elmondhatom, hogy 2 g/ttkg simán elfér, ha megvan a megfelelő mikroelem bevitel.


Ha te úgy gondolod hogy nem építesz be 150 gramm fehérjét, akkor nem hiszem hogy valaha is komolyan edzettél.

2015. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Komolyan edzek, a hasznosuló fehérje mennyiség nem edzéstől függ, biológiai korlátok vannak -legalábbis hitem szerint- amit persze gyógyszerekkel ki lehet tolni.


Naturálban milyen ütemű izomnövekedés van? Ehhez lehet viszonyítani a fehérjeszükségletet.

2015. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én nem tudom azt a szintet elérni 1g/ttkg/nap proteinnel, amit 2 vagy 3 g/nap adaggal. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy nem 1 g-nál van a korlát.


Ugyan én edzésterhelésem elég meredek, mert heti 7 teljes test edzés megy. De az biztos, hogy magas fehérje bevitel mellett összehasonlíthatatlanul jobb a közérzetem is, mint alacsonynál.

2015. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Eü. ajánlásokban a napi fehérjebevitel 0,6g/ttkg.

Persze, ha egészséges vagy és átlagos a fizikai aktivitásod.

Ezt jóval meghaladó emeli a vastagbélrák kockázatát, főleg ha rostszegényen tolod.

Saját magunkon kísérletezést nem érdemes alapul venni más embereknél, ahány szervezet, annyi féle.

2015. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem kell félni a magas fehérje beviteltől. 0,6 g annak elég, aki nem végez komoly fizikai munkát.

Aki edz, annak meg főleg több kell.

2015. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A magasabb fehérjebevitel - vastagbélrák kapcsolatot kb. tejfogyasztóknál mérték ha jól tudom.


A tej tényleg növeli a vastagbélrák kialakulásának kockázatát, de ez nem általánosan a fehérjékre igaz.

2015. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!