Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, mikor, mennyit?...

Mit egyek, mikor, mennyit? Mekkora kalória bevitel az ideális nálam?

Figyelt kérdés

Változtatni szeretnék a táplálkozásomon. Szinte semmit nem mozgok, iskolába járok, heti egyszer. Van egy kis felesleg a hasamon, amit szeretnék leadni. Eddig elég rendszertelenül étkeztem, reggelit sokszor kihagytam, mindig jóllakásig ettem.

Avval tisztában vagyok, hogy a napi 5-7 étkezés lenne ideális(vagy 3 óránként). Edzésre is van lehetőség(konditerem), de mielőtt belevágnék, helyre szeretném rakni a táplálkozásom.

Edzéstervekben is segítségre szorulok.

A későbbiekben szeretnék izomzatot is felépíteni, oda milyen táplálkozást tudnátok ajánlani?(+edzésterv)

A fejlődéshez szükséges megvenni a fehérje, vagy tömegnövelő porokat?(, vagy elég, ha csibemell, rizs, vagyis a szokásos)

Sok pénzt nem tudok erre fordítani, mivel nincs keresetem.

Előre is köszönöm a segítséget.



180 cm magas vagyok, 67 kiló, 19/F



2015. febr. 5. 14:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Reggelire zabpehely víz, dió kombináció megfelel?

Mekkora lenne kezdőként a megfelelő kalóriabevitel?

2015. febr. 5. 14:45
 2/6 Alexa Bennoda válasza:
180centihez csak 67 kgval nagyon vékony vagy, ha izmot akarsz építeni mindenképp tömegnövelő étrendet kövess! Emellett viszont kezdd el a kondizást, különben akár zsírosodhatsz is... A fehérjepor teljesen felesleges, ugyanazt a fehérjemennyiséget inkáb sovány fehérhúsokkal (csirke/pulykamell, hal) vidd be, jobban is hasznosul. A zabkása tökéletes reggeli, egyél mellé gyümölcsöket is, még finomabb is lesz tőle :)
2015. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de néhány tanácsot én is adnék.

Szerintem is vékony vagy, a magasságodhoz ez a súly kevés, tehát izomzatot kell építeni, erre tényleg nagyon jó lesz a konditerem.

A táplálkozásról. Bőven elég a napi 5 étkezés, nem kell több. Első lépés a szénhidrátok csökkentése. Minden felesleges szénhidrátot, főleg a cukros ételeket, üdítőket tüntesd el az étrendedből, sütemény, csoki, kóla, energiaital, üdítők stb. ezeket felejtsd el, lehet, hogy nem hízol tőlük, de károsak, és izomzat sem épül belőlük.

Második lépés a fehérjebevitel emelése. Elsősorban tejtermékek, tej, joghurt, sajt, túró, és a húsfélék a legfőbb fehérjeforrás, emellett a hüvelyesek, bab, borsó, lencse.

Harmadik lépés a zöldség- és gyümölcsbevitel is napi szintű legyen. Készíts változatos zöldség- és gyümölcssalátákat, szórd meg különböző magokkal, napraforgó, tökmag, dióbél stb.

A fehér kenyeret felejtsd el. Ha mégis eszed, akkor pirítósként. Keress magvas, teljes kiőrlésű pékárut.

A reggelid legyen tartalmas, legyen abban is fehérje, pl. egy magvas zsömle sonkával, sajttal, joghurttal, az ebéd könnyű leves, könnyű második pl. párolt hús+ zöldségköret, a magyar konyhában sok a rossz párosítás pl. ott a krumplistészta szénhidrát szénhidráttal na az ilyeneket kerüld el, a vacsora legyen könnyen emészthető, a főétkezések között pedig mindig lehet gyümölcs és némi magvas rágcsálnivaló.

Igyál sok folyadékot az étkezések közt, de főleg vizet, kerüld a cukros innivalókat.

Az edzést fokozatosan kezd el, először még könnyű mozgások, hogy gyakorlatba jöjj.

[link]

Ilyeneket találsz a neten sokfélét.

A hasizomra külön menj rá, mert lehet neked az a gyengéd.

Kezdj el otthon tornázni, mielőtt az edzőteremben intenzívebben nekikezdenél, a neten nagyon sok jó ötletet találsz. Én a Légy fitt mindhalálig! face book oldalát szoktam nézegetni, igaz én nő vagyok, és ez nőknek szól, de nagyon sok hasznos ötlet, tanács van rajta.

Remélem tudtam segíteni.

2015. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már lassan egy hete nem iszom cukros üdítőket, málnaszörpöt. A kenyeret, tésztákat, pékárukat teljesen elhagytam az étkezésemből. Reggelire zabpelyhet eszem tejjel és dióval(,néha mazsolával). Ebéd általában valamilyen leves(tészta nélkül), vagy krémleves, (tejszínes habarás nélkül). Ebédnél nem igazán tudom betartani az étrendet, mert nem én főzök, és nincs helyem a konyhában. Viszont ott mértéket tartok, és szintén csak a lényeges részét eszem meg(pl. nyúlpaprikásból is csak a hús, salátával ... ilyenek). Vacsora általában tojás, zöldségek, felvágott. Napi szinten eszem zöldséget és gyümölcsöt is.

DE mindezt 6-7 napja csinálom így. Edzeni még nem mentem, itthon fekvőtámaszozom, guggolást csinálok, nyújtok napi 5-10 percet. Jövő héttől járnék el kondiba. Heti hány alkalommal menjek? Elején még csak teljes testes edzés, és később legyen szegmentumra bontva?


Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak számomra, sokat segít!! :)

2015. febr. 11. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj heti két alkalommal az edzőteremben, majd ott is biztos kapsz hasznos tanácsokat az edzésre vonatkozóan. Fokozatosan növeld a súlyzós edzések számát, a súlyok nagyságát, és mindig legyen nyújtás, levezetés, könnyű futás stb. Az étrendednél ne felejtsd el, hogy a fehérjebevitelt neked növelned kell mennyiségileg, mert összességében vékony vagy, ez kell az izomzathoz, húsfélék és tejtermékek kombinációja.

Sok sikert és kitartást!

2015. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 12. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!