Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek, ha falánk vagyok?

Mit tegyek, ha falánk vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van velem, de ma annyit ettem, mint amennyit általában egy hét alatt szoktam megenni. Már el is fogyott az olyan étel, amit vegetáriánus létemre megehetnék, viszont még mindig iszonyat éhes vagyok. Nagyon zavar, mert feszült, ingerlékeny vagyok emiatt. Mit tehetnék?

Egyébként azt sem tudom, hogy miért van az, hogy van olyan időszak, amikor napokig alig eszem pár falatot. Majd egy ideig normálisan eszem, aztán jön ez a falánkság. Valakinek volt hasonló tapasztalata?


2015. máj. 22. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Azért van ez, mert vegetáriánus létedre nem jut megfelelő tápanyag a szervezetedbe. Olyan, amit a hússal be tudnál juttatni. Ne csodálkozz, erre nincs semmi "gyógymód". Az ember nem növényevő.
2015. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Első, ha nem értesz hozzá, minek írsz?


Kérdező, ez így kevés infó. Lehet, hogy kiegyensúlyozatlanul eszel, lehet, hogy kevesebbet akarsz enni, mint amit olykor igényel a szervezeted... Én tipikusan a szénhidráttól leszek éhes.

Lehet, hogy valamiért Te az a fajta vagy, akinek a teste illogikusan összevissza mennyiségeket kíván, bár ilyenről még nem hallottam. Ha amúgy működsz rendesen, tartod a súlyod, energikus vagy, akkor én nem aggódnék az ilyenek miatt. DE az, hogy még mindig éhes vagy, nem normális, ha sűrűn fordul elő. Bár nem tudom, mennyit ettél.

Nekem úgy évente egyszer fordult elő a múltban, hogy képtelen voltam jóllakni. A végén már nem érdekelt, hagytam magam éhesen, mert tényleg reménytelen küzdelem volt. Fogalmam sincs, mi okozza ezt, de így évi egyszer ugyanúgy nem volt nagy gond, mint az ennél jóval ritkább automatikus böjtnap.

2015. máj. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Második, ha támogatod az irreális étkezést, akkor minek vagy ember?


Jól tudom mit írtam. A hús tele van olyan tápanyaggal, amit zöldségekből, meg gazból, meg halból, vagy bármi másból nem fog összeszedni. Növénytől nem lehet jól lakni, csak ha bebeszéli magának, hogy jól lakott, vagy olyan kitartó, hogy inkább éhezik, de akkor is kibírja a következő étkezésig.


Emberek vagyunk, természetünkből adódóan mindenevők, miért kell növényevőként viselkednetek? Akkor tud megfelelően dolgozni a szervezet, ha mindenből megfelelő mennyiséget kap. Csak amíg az állatok ezt ösztönből csinálják, addig az embert (sajnos) befolyásolja a saját hülyesége.

2015. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem írta, hogy nem eszik állati termékeket. Azt írta, vega, ezt a húst nem evőkre szokás mondani.


Semmilyen esszenciális tápanyag nincs a húsban, amit ne lehetne könnyen bevinni másból (s ezek zöme növényekből is könnyedén összehozható, ha az ember odafigyel, de ahhoz már több tudás és igyekezet kell). Mindig kérdezek példákat, sose mondanak semmit, csak azt, hogy ez így egészségtelen. Érv nélkül miért vennék komolyan bárkit? De amúgyis, átnéztem már a kérdést, hús nem kell.

S ez a kérdés nem erről szól, unalmas ezredjére leírni valamit, amit a másik fél úgysem hisz el. Akkor egye két pofára a húst, csak hagyja békén azt, aki nem. Miért nem lehet az embernek saját ízlése? Ha homo sapiensnek születtem (aki megteheti, hogy nem eszik húst, ha nem akar), miért kéne olyat ennem, amit nem kívánok?

2015. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Így van! Csak húst nem eszem, de ha vegán lennék, akkor is az én dolgom lenne. Tényleg rohadtul unalmas, hogy észnélkül irkálják egyesek a berögzült hülyeségeiket. 20 éve élek így, és semmi bajom. És nem véletlen tettem ebbe a kategóriába... Na, mindegy. :D (szóltam, hogy ingerlékeny vagyok :D)
2015. máj. 23. 10:24
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Nálam két esetben szokott előfordulni a falánkság. Egyik menstruáció előtt, másik pedig mikor minden bizonnyal valami hiányzik a szervezetemből. Ezt arra alapozom, hogy ilyenkor csak azt tudom, hogy ennék valamit, éhes is vagyok legtöbbször, de semmi nem esik jól ami itthon van, és csak azt tudom, hogy ennék valamit, de nem tudok rájönni, hogy mit.

Évek óta nem eszek tejterméket egészségügyi okok miatt, de volt hogy ehetnékem volt valamit, és napokon keresztül mindig valami tejtermék ugrott be, mikor gondolkodtam, hogy mégis mi esne jól. Elképzelhető, hogy talán kálciumra volt szükségem.

Próbálj magokat enni, ha nem szoktál sűrűn, vagy olyan ételt keress, amit nem szoktál enni, vagy egyél édeset...

2015. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem is most a tejtermékek hiányoznak, de olyan mértékben, hogy nem tudok betelni velük. Fél óránként megyek egy újabb joghurtért, ebéd után is. Normális esetben jól szoktam lakni, de most egy-két napja szörnyű, amit művelek, de akkor valószínűleg a menstruáció lesz az oka. Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 23. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:

"...nem jut megfelelő tápanyag a szervezetedbe. Olyan, amit a hússal be tudnál juttatni...."

"...A hús tele van olyan tápanyaggal, amit zöldségekből, meg gazból, meg halból, vagy bármi másból nem fog összeszedni...."


Leírnád nekünk, melyek azok? Mi az, amihez nem lehet hozzájutni vegetáriánus életmóddal?

2015. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Csak most, hogy beidézted, vettem észre, hogy szerinte a húsban van valami különleges, ami a halban sincs meg, ami szintén hús :) Így különösen bájos a dolog, enélkül csak hibás, de megszokott gondolat. Még ha fordítva lenne, omega 3 és D-vitamin szempontjából is sokszor jutnak előtérbe bizonyos halak...
2015. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*kerülnek előtérbe, bocs, fáradt vagyok ma éjjel.
2015. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!