Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen falánk a gyerekem?

Figyelt kérdés
Bármit, bármikor, bármennyit :(
2015. márc. 15. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Túlsúlyos?
2015. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

hány cm és hány kiló?

nekem is kis falán gyerekem van, de szüksége is van arra amit megeszik, 122cm és 19 kiló, tehát kifejezetten vékony. mondjuk nincs nasi, rendes, egészséges ételeket eszik, étkezések között meg gyümölcsöt kap.

mondjuk ha a tied sok kiló akkor gyümölcsöt napi 1x adj neki, a nasi inkább zöldség legyen, pl. répa, krumpli nyersen nagyon finom :)

2015. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

Kislányom is ilyen és örülök neki, hogy nem kell könyrögnöm, hogy egyen. Kap nasut is, ha evett. 4,5 éves múlt, 14,8 kg és 104 cm, tehát igencsak nem kövér. Nem válogat, eszik gyümölcsöt, zöldséget is.


Mennyi idős a gyereked?

2015. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

2,5 éves, nem kövér, de nem rajta múlik.

És minden étkezés előtt, után megy a harc, előtte üvöl, mert még nem kap, jó nagy adagokat megeszik, és bömböl, ha elfogyott.


A múltkor rokonságban voltunk, ahol egész nap ettek a gyerekek, a miénk is, hát olyan mennyiséget, hogy bőven felnőtt mennyiség volt.

2015. márc. 15. 20:11
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről sem hallottam még. Más anyukának meg bele kell könyörögnie az ételt a gyerekébe. Szerintem egyszerűen csak fejlődésben van és sok tápanyagra van szüksége. Nem gondolom, hogy meg kéne vonnod az ételt tőle. Egyen amennyit akar. Nasiként inkább zöldséget és gyümölcsöt adjál neki. Inkább a testmozgásra figyelj oda, legyetek sokat a szabadban, szaladgáljon, labdázzon stb. Esetleg valami sportra is beírathatnád. Így legalább lemozogja az ételt. De az ételt én nem vonnám meg előle, annyit egyen, amennyi jól esik neki. Ilyenen ne stresszelj.
2015. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd kissrác is ilyen! 2,5éves, 15,5kg - múltkor mondta anyukája. Amit eléraksz, azt eltünteti.

Egyébként szerintem ránézésre nem kövér, nem egy vékony alkat, de nem dagi. Kicsit zömök, de szerintem ha jön a nyár és kint többet lehet majd mozogni, még ez is le fog menni róla.

2015. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

ha súlyproblémái nincsenek, a gyerekek lemozogják, rengeteg energia kell nekik ehhez, csak próbálja utánuk csinálni a felnőtt, első 5 percben kinyúlna (én fogócskázni sem tudtam 20 évesen egy 6 évessel!!pihennem kellett ő meg futott ég 100 kört és csak azért állt le, mert jött az apja.)


növéshez is kell, majd eljön még az a korszak is, hogy nem eszi, bár ne így legyen de 3-4 éves korban sok szülő csak abban reménykedik, hogy legalább egy nap többször legyen benne pá falat valami, már abba is belenyugodnak ha csak mákostszta csúszik, bár ne így legyen

2015. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha nem "vonnám meg", én nem tudom, hol tartanánk. Mint írtam, így is bőségesen eszik.


És ő inkább ülős fajta gyerek, nem szeret rohangálni, inkább bíbelődős, könyvnézegetős, sétálós.

2015. márc. 15. 21:00
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Túldramatizálod. Minden gyereknek más mennyiségű táplálékra van szüksége, egyszerűen nincs két egyforma gyerek. Ne akard könyvből nevelni. Említetted, hogy szeret sétálni. Akkor délelőtt és délután is menjetek el sétálni, mondjuk kétszer másfél órát. Játszótérre is vihetnéd, biztos vagyok benne, hogy eljátszana a többi gyerekkel. Ha nem akkor csak sétáljatok, esetleg ahogy korábban is említettem már, írasd be valamilyen sportra. Járjatok el például úszni. Vagy tesztelgesd, hogy mi érdekli. (Úszás, labdajáték, tánc, stb.) Valami egészen biztos, hogy felkeltené az érdeklődését. Ha sportol, akkor pedig bűntelenül ehet. Ez vonatkozik a felnőttekre is, nem? De az ételt ne vond meg tőle, hiszen fejlődésben van. Később akár tanulási nehézségei is lehetnek, ha nem jut elég tápanyaghoz.
2015. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2es vagyok. mi a baj a válaszommal? tényleg érdekelne :O
2015. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!