Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem ábrándít ki titeket, hogy...

Nem ábrándít ki titeket, hogy a Lush eladói nem vegánok, de még csak nem is vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta vásárolok a Lush kozmetikai boltokban, azt gondolván hogy a vezetöség lecsekkolja az eladókat valamien szinten, mielött teljes sötétségükkel neki állnak dolgozni vagy "tüntetgetni". De úgy néz ki, nem volt igazam...

Mit gondoltok arról, ha valaki ilyen képmutató?

Én is bevallom, inkább egészségügyi okokból, mint etikaiból vagyok vegán, de az egy tény, hogy azzal a hússzelettel, amit ebédre esznek sokkal nagyobb kárt okoznak a környezetnek, illetve kevésbé etikus reggelire sonkát, ebédre csirkét, vacsorára csirke mensit enni, mint egy-egy nyulat több millió ember kiszolgálása végett tesztelni.

Egy kismalac/csirke hasonló tortúrán megy végig élete során...

Mit gondoltok?



2015. aug. 20. 08:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
53%
És mégis miféle kárt okoz a környezetnek az, hogy egy nagyüzemben keltetett csirkét eszel?
2015. aug. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy egy tehenet levágjanak a 200 kilójával, minimum 3 év kell. A kukorica és egyéb táplálék előállításához 3 millió víz szükséges. Tisztán víz iváshoz 24 000 liter szükséges. 7000 liter továbbá egy ilyen farm tisztántartásához kellő mennyiség, plusz a vágóhíd tisztítása.

Tehát ahhoz, hogy egy kiló csontnélküli húst kapjunk 15400 litert pazarlunk.


Ugyanilyen mennyiségű pl. brokkoli előállításához 700 Liter szükséges.


Remélem vágod, hogy a vízkészleteink fogynak és ilyenekre pazarolni több mint luxus.

Az állat táplálékát, gyógyszereit, majd a bocit a vágóhídra, onnan üzemekbe szállítgatni plusz benzin veszteség.

2015. aug. 20. 08:43
 3/40 anonim ***** válasza:
21%
a víz luxus? ásol 1-2 métert és máris annyi vized van amennyit akarsz.
2015. aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
65%

1.: mi az a 3 milló víz? :D

2.: látom, nem erősséged a matek...

3.: még mindig nincs összefüggés a kérdésedben

4.: pár napja volt itt egy kérdés, hogy sokan miért utálják a vegákat; a hozzád hasonló idióták miatt, akik téríteni akarnak a saját hülyeségükre, ráadásul eléggé agresszív módon

olyan témában akarsz okoskodni, amihez nem értesz, összevissza hordasz mindenféle hülyeséget, anélkül, hogy alátámasztanád

2015. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
88%
Oda vették fel őket, örülnek, hogy van munkájuk. Az én apukám vasutas, mégse vonattal jár dolgozni.
2015. aug. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
80%
" vacsorára csirke mensit enni" Nagyon elmaradott vagyok de el sem tudom képzelni mit vacsoráznak? Kérem mondd el!
2015. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%
Tiszteletben kéne tartani mindenki életmódját, legyen az vegán vagy húsevő. Engem nem érdekel egy eladó étkezési szokása sem, csak végezze el a munkáját rendesen.
2015. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
73%
10. vagyok, mellesleg az állatkísérleteket én személy szerint jobban elitélem, mint magát a húsevést. Egy vágóállatot nem szenvedtetnek sokáig, és ezt pontosan tudom, mert édesapám hentes. Én csak és kizárólag olyan kozmetikumokat vásárolok amiket nem teszteltek állatokon pl. the body shop vagy dr. organic. Az, hogy a Lush dolgozói felemelték ez ellen a hangjukat, jól tették, mindenkinek szíve joga mi ellen szólal fel. Nagyobb képmutatás az, ha egy vegán helyesli az állatkísérleteket.
2015. aug. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

Vállalom, hogy nekem nem kedvencem a Sorstalanság. Mégis tanítanom kell.

Elég sok színész nem ölt még embert, akkor nem jászhat gyilkost?

Amelyik gyerekorvosnak nincs gyereke, nem adhat tanácsot?

2015. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%
Váó, te aztán valami ritka sötét vagy.
2015. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!