Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért esznek...

A vegetáriánusok miért esznek halat meg tojást?

Figyelt kérdés
Mert végülis a hal is élő állat, nem? És a tojásból is egy kiscsibe lenne. Nem piszkálódásból, csak kiváncsiságból :)

2015. aug. 6. 12:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Szió

Én régen vegetáriánus voktam és tojást ettem, halat nem. Lacto-ovo vega voltam, tejtermékeket,tojást és mézet is ettem. Az volt a lényeg, hogy hús ne kerüljön a tányéromra...azóta jobban belevetettem magam a témába és már vegán vagyok, semmilyen állati eredetű dolgot nem eszem és a feldolgozott termékeket is kerülöm. :) Szóval a vegaság és a vegánság teljesen más tészta! A halra nem tudok magyarázatot adni, én nem fogyasztottam.

2015. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Sokféle vegetáriánus van, mert sokféle okból lesznek azzá. Nem mindenki az állatokat védi, valaki diéta miatt teszi például.
2015. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Halat semmilyen vegetáriánus nem fogyaszt, ez egy városi legenda. Sokan mondják, hogy "vegetáriánusok" kifogásképp, vagy hogy ne kelljen magyarázkodni, de ez nem változtat a tényen: egy vegetáriánus nem fogyaszt semmilyen olyan terméket, ami egy állat halálával előállítható csak. Aki azt mondja eszik halat, az nem vegetrániánus. Éttermekben is sokszor egyébként ilyen tévedésből van a vegetáriánus ételek alatt felsorolva a hal...


A tojás kérdés butaság. A tojások 90%-ból nem lesz kiscsibe természetes közegben sem. A tyúk minden nap tojik, többször is, biológiailag a tojás a tyúk "menstruációja", bármilyen ízléstelenül is hangzik ez. Egy élettelen, megtermékenyítetlen petesejt.


HA van kakas a közelben, akkor fordulhat elő, hogy megtermékenyülnek a tojások, a fias tojásokat viszont az anyaállat eleve máshova tojja, elrejti, és kotlik rajtuk, míg ki nem kelnek. Szinte lehetetlen őket otthoni körülmények között is összetéveszteni (voltak tyúkjaink gyerekkoromban), a nagyipari állattartásban pedig eleve elszeparáltan tartják a tyúkokat a kakasoktól, mert nem érdekük a szaporulat - tehát gyakorlatilag semmi esélye sincs, hogy fias tojást vegyél.

2015. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Akármennyire sem tetszik, akkor is létezik halat evő vega, meg sok más variáció :)


[link]

2015. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik halat evő vega, ez egy oximoron (ellentmondás)


Szerinted hogy sorolható be a pescetáriánus (halevő) és a semi-vega ("félig-vega") a vegetarianizmus irányzatai közé, amikor annak alap kikötése, hogy NEM FOGYASZT olyat, amit állat halálával állítanak elő?????


Attól, hogy jópár idétlen oldal besorolja oda, még nem lesz igaz.

2015. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

De egyébként ha elolvastad volna a cikket, feltűnt volna, hogy ez sem tünteni fel őket vegetáriánusként.:


"Individuals sometimes label themselves "vegetarian" while practicing a semi-vegetarian diet,[10][29][30] as some dictionary definitions describe vegetarianism as sometimes including the consumption of fish, or only include mammalian flesh as part of their definition of meat,[9][31] while other definitions exclude fish and all animal flesh.[12] In other cases, individuals may describe themselves as "flexitarian".[29][32] These diets may be followed by those who reduce animal flesh consumed as a way of transitioning to a complete vegetarian diet or for health, ethical, environmental, or other reasons. Semi-vegetarian diets include:


Pescetarianism, which includes fish and possibly other forms of seafood;

Pollotarianism, which includes chicken and possibly other poultry;

"Pollo-pescetarian", which includes poultry and fish, or "white meat" only;

Macrobiotic diet consisting mostly of whole grains and beans, but may sometimes include fish.


Semi-vegetarianism is contested by vegetarian groups, such as the Vegetarian Society, who state that vegetarianism excludes all animal flesh"


Tehát külön sorolja őket a FÉLIG vegetáriánus diétákhoz...

2015. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy a legtöbben írták, vega nem eszik állatot. Ez a definíciója a vegaságnak, állat halálával járó ételt nem fogyaszt.

A tojásról egy tájékozottabb hozzászóló már értekezett, személy szerint egy igen korai embrionális fázisban levő leendő csirke "megölése" nekem belefér. Az embernél egy sokkal fejlettebb magzat sincs olyan szinten kezelve, mint egy élő, akár súlyosan fogyatékos ember, amivel egyet is tudok érteni. De ez más téma.

A fő, hogy a nem megszülető csirkének nem fáj, ha még a létrejötte előtt megeszem. Sokkal rosszabb, ha állatkínzó állattartásból származó tojást vagy sajtot vagy húst eszem. S a normális életet élt állat megölése is elég erőszakos, bár eme bolygón igen természetes cselekedet. De a tojás nem érez. Attól még sokakat zavarhat a dolog, ők ne egyék. Ahogy már írtam, engem a sok bolti tejtermék evése nagyságrendekkel jobban zavar, a nagyüzemi állattartás miatt, ahol érző állatok nem élnek megfelelően.

2015. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszünk halat, az is állat. A tojásból pedig csak akkor lesz csibe, ha a tyúk találkozott kakassal. Amit megeszünk, az nincs megtermékenyítve.
2015. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Azért nem fogyasztanak állati fehérjét, mert korán meg akarnak halni!
2015. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már értem, köszönom a válaszokat :) Az utolsó hozzászólónak: sok zöldség van amiben jóval több a fehérje mint bármilyen húsban
2015. aug. 7. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!