Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Sok évnyi vegetarianizmus...

Sok évnyi vegetarianizmus után mi történne, ha megenne egy szelet marhahúst?

Figyelt kérdés

Mi lenne egy vegetáriánussal, aki évek óta nem evett húst, ha egyszer csak megenne egy szelet húst?

Meg tudná emészteni? Megbetegedne? Kihányná?


Komoly válaszokat légyszi, orvosilag vagyok kíváncsi rá. (Szóval ne írjátok, hogy megjönne végre az esze a fűevés után meg ilyenek...)



2015. szept. 18. 09:25
 1/8 Duenna ***** válasza:
33%
Hánynál, rosszul lennél, vagyis gyomorrontásod lenne. Ha esetleg mégis megpróbálnál húst enni, akkor ne egy testes, arrogáns marhahússal kezdd, ami izgatná a gyomrot, hanem sovány, zsírmentes csirkehússal (mellehússal), vagy hallal. De ha jól érzed magad vegetáriánusként, fölösleges visszatérni a húsevésre. Tojást viszont még vegetáriánusnak is ajánlatos enni, mert minden vitamin és ásványi anyag benne van, amire az ember szervezetének szüksége van. Egyedül C vitamin nincs benne, de azt gyümölccsel, zöldségekkel lehet pótolni.
2015. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Én csirkemellet ettem, pár falatot. Nagyon rosszul lettem, felpuffadtam, epegörcsöm volt, hánynom kellett.


Akkor jöttem rá, hogy nem szabad erőltetni.

2015. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Orvosilag NEM lehet semmi baja, egyedül pszichésen okozhat problémát, de ha mindenképpen vágyik rá, akkor jól fog esni neki.


Kis tudomány:

Az ember szervezete az evolúció során a szélsőséges táplálékforrásokhoz szokott ( ez a szép megfogalmazása a mindenevőségnek ), tehát azt ette meg, ami volt, ha épp zöldség/gyümölcs volt a közelben bőségesen elérhető, azt ette, ha meg Őz/Szarvas/Vaddisznó, akkor meg azt -----> ergó egy főtt marhaszelettől semmi baja nem lehet, még a medium well steak-től sem.


Más:

Ha valakinek epegörcse lett egy szelet marhahústól, annak nagyon hamar fel kéne keresni egy orvost, mert akkor epebetegség/epekövesség gyanúja áll fenn! A puffadás és a hányinger sem elfogadott!


Amúgy, ha valaki vegetáriánus és nem eszik húst, akkor attól még nagyon szép egészséges lehet. Egyedül a vegán étrenddel nem értek egyet, ahol a sajtot,tojást és még a mézet is kihagyják, az már túlzás...

2015. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha hosszú idő után újra húst szeretnél enni, akkor kis adagokkal kezdd. A gyomornak ugyanis újra hozzá kell szoknia annak megemésztéséhez, kicsit erősebb gyomorsav kell hozzá.
2015. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hallottam valami olyasmit, hogy nem termel s test olyan emésztőenzimeket, amik az állati fehérje lebontásához kell így az egész megüli a gyomrot és vagy visszaköszön kis időn belül vagy ha tovább is halad a bélcsatornába rosszul emésztődik meg, lerakódik, toxinok szabadulnak fel belőle és akár egy lázas állapot is kialakulhat, mert a szervezet védekezni próbál, mérgezésnek veszi az "idegen anyagot". Ez igaz lehet?
2015. szept. 18. 17:36
 6/8 Duenna ***** válasza:
47%

5-ös kérdező!

Igen, úgy van, jól mondod!

2015. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ezr hallottam, ezt az enzimes dolgot.


S baráti pár mesélte (nem vegetáriánusok) h ő ismerősük sok év után evett húst, s mentő vitte el.

2015. dec. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy év vegaság után ettem tonhalsalátát, pár nappal később csirkemellet. Semmi bajom nem lett. Ismerős lány 7 év vega táplálkozás után újra húst evett, mert teherbe esett és kívánni kezdte. A babája időre született, normál súllyal, egészségesen. Akinél előfordul hányinger, gyomorgörcs stb. inkább pszichés okokat kell keresni.
2016. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!