Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha egy megszületett baba...

Ha egy megszületett baba születésétől kezdve nem kap húst és semmilyen állati eredetű dolgot arra mi lesz jellemző felnőtt korában?

Figyelt kérdés
ismerek Angliában egy modell házaspárt, akiknek kislányuk idén lett 6 éves, mindkét szülő azóta lett teljes mértékben vegán mióta megfogant gyermekük, a ruhájuk, kabátjuk de szó szerint mindenük olyan, ami nem tartalmaz állati eredetű dolgot vagy állatokon tesztelt cuccokat és még mellette teljes mértékben gluténmentes a táplálkozásuk. ételük is 100% vegán és ezt a kislányra is ráerőltették, soha nem evett de még nem is látott húst, se tejet szószerint semmit ami állatokhoz köthető, még édesanyja pocakjában sem. ez nem okoz később neki valami szellemi vagy testi gondokat? egészséges gyermekként született, életvidám de ez a téma nagyon foglalkoztat hogy nem e lesz következménye ennek később. mert még ha valaki 15 vagy 20-30 évesen kezdi el a vegán életet, az oké mert addigra már kifejlődött, de egy gyermek onnantól hogy megfogant nem etették soha hússal, mézzel, tejjel, csak ezek vegán mefelelőivel, az nem káros?

2015. nov. 24. 22:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%
Majd kap az iskolában.
2015. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Ha megadnak neki minden szükséges tápanyagot, akkor nem káros. Remélhetőleg nagyon képben vannak ezekkel s ha valami nem jön össze, akkor adnak neki kiegészítőt (a B12-vel lehet gond, mert amiről az a hír járja, hogy van benne, abban sincs megfelelő formában, egy egész komolynak látszó vegán oldalon olvastam ezt - de én nem vagyok vegán s szakértő sem, csak egy érdeklődő laikus).

Születésükről nyersvegán gyerekekről is hallottam már, állítólag kutya bajuk.

A születésüktől csak gyümölcsöt evőknek viszont annyi, az felelőtlenség és kínzás (felnőttnek sem lehet jó, egyszerűen hiányos táplálkozás, nem vagyunk elég közel a gyümölcsevő majmokhoz).


Nem várnám, hogy bármi baja legyen csak ettől, de ahhoz tényleg oda kell figyelni a szükségleteire. Felnőttként is kell az odafigyelés (igaz, nem vegánként is), de gyereknél sokkal fontosabb lehet, főleg, amikor gyorsan fejlődik s rövid időn belül épít egy csomó csontot és miegymást. No jó, ezt hagyom, elértem a tudásom határait...

Ész nélkül vegánnak lenni veszélyes.


Amúgy mindenki ugyanúgy ráerőltet a gyerekre valamit, amit helyesnek vél... Egyik ember a húst és a tejet erőlteti rá, a másik a húsmentességet. Ez ilyen. Az számít, hogy megfosztja-e valami fontostól vagy ad-e neki valami határozottan károsat.

2015. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%

No igen, az iskola... Ha nem tudja elkerülni, akkor gond lehet, mivel rosszul lesz attól, amit nem tud megemészteni. Ha mondjuk 5 éve nem ivott tejet (az anyatej a csecsemő számára szerintem kivételesen vegán ;)), akkor már el tudom képzelni, hogy rosszul emészti, főleg a nem saját fajáét.

A glutén is betesz neki, gondolom. Én pár hónap glutén-, laktóz- és normál cukormentesség után kicsit kikészültem a régi ételeimtől. Most pedig már egészen érdekesen reagálok dolgokra, úgy látszik, van olyan, hogy a test annyira virul egy étrenden, hogy nem hajlandó jól kezelni az étrendtől idegen stílust, s ez nálam hónapok alatt képes volt kialakulni. A bélflóra is át tud alakulni, bár hogy ez a vegánokra hogyan vonatkozik, azt nem tudom. Vagy hogy ez gyerekeknél máshogyan van-e. Lehet, hogy alkalmazkodóbbak. Az extrapoláció nehéz és többé-kevésbé megbízhatatlan művelet.

2015. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
34%
Ha az emberiség nem áll át hirtelen a vegán étrendre, nagyon komoly problémákkal kell szembenézni. Naponta egy fél Vas megyényi erdőt irtanak ki pusztán az állattenyésztés miatt, mert a többség fittyet sem hány arra, hogy az állatkínzást támogatja. Úgyhogy ez inkább etikai és ökológiai kérdés. Na meg aztán a magyar lakosság is az egészségéről híres, mert olyan sok a vegán magyarországon.
2015. nov. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%
"Ha az emberiség nem áll át hirtelen a vegán étrendre, nagyon komoly problémákkal kell szembenézni." ha meg átáll, akkor éhen hal....
2015. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 zgyzgy ***** válasza:
51%

Igen, az angliai modellházaspárok szokásai, az ám az etalon. Meg az agárdi fényevők.


Szóval, hogy az éppen aktuális, trendi hülyeségeket a saját, fejlődésben lévő kölykükön kísérletezgetik ki, az minimum etikátlan, de inkább börtön.

2015. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
Húsok és a tejkészítmények forralással sütéssel ( fagyasztott módszerekkel) kerül elénk . A vitaminok 60 c fokon bomlanak , a hűtés se tesz jót , hormonok oltóanyagok adalékok hemzsegnek benne . Nyersen nem tudnánk se megemészteni se hasznosítani . Baja nem lett neki , ezután se lesz .
2015. nov. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom anyatejet csak kapott...
2015. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%

#4: Megvannak az ökológiai s etikai dolgok, valóban, tudom, miről beszélsz, de nem ez volt a kérdés. Az emberiségnek így is, úgy is nagy gondjai lesznek, de hogy nem lesz hirtelen vegán, az is tuti.

A vegán és az egészséges táplálkozás pedig nincs olyan nagyon erős korrelációban egymással. Jó esetben egy vegán odafigyel, de ennyi. S elég biztos vagyok benne, hogy sok ember nem virulna annyira a vegán étrenden, mint ahogy a bigott "a zsírszegény, szénhidrátdús vegán étrend a legjobb mindenre, beleértve a cukorbetegséget is" vegánok mondják. Kedvelem a normális vegánokat és a vegán konyha számos remekét, de a bigott vegánoktól szerintem minden normális embernek égnek áll a haja vagy a hátán a szőr. Intoleránsan nehéz és nem is helyes téríteni.


#5: Tajgetosz, most mit mondjak erre? Nekem eszembe se lenne éhen halni növényi étrenden. Annyi mindent lehet enni.


#6: Nem mindenki a divat alapján választja meg az életmódját, de valamiért sokszor kapjuk meg ezt a bélyeget. No mindegy, a klasszikusabb étrendűeknek is védelmezni kell valamivel a saját, tipikusan nem egészséges étrendjüket (nem azt mondom, hogy mindenkinél ez az ok, de sokszor benne van).


#7: Az állati termékek zöme ehető nyersen (ha nem is mindig veszélytelen). A gabonák nehezen, a bab nyersen mérgező, ahogy sok gomba is...

A zöldségeket is gyakran hőkezelve eszi az ember, de még a gyümölcsöket is.

Még jó, hogy nem minden tápanyag vész el így, akkor most nem lenne ember vagy egészen más lenne az élet.

S pl. az emberek általában nem a C-vitamin miatt esznek húst, bár némelyikben határozottan van s a hőkezelés sem kell, hogy lenullázza a mennyiségét. De ez extrém étrend mellett érdekes csupán.

2015. nov. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 zgyzgy ***** válasza:
53%

#9

Köszönöm az értelmes reakciót, ritka mostanság.

Nem akarok én itt senkit bélyegezni, több barátom vega, senkinek semmi baja a másikkal, eszünk-iszunk, stb.


Jelen esetben csak az volt a problémám, hogy valami celebek bevonják a filozófiájukba a kicsi gyereküket, aki ugye, nem tud állást foglalni.

Ha majd nagy lesz, akkor ő is azt csinál, amit akar.


És dehogy védem az étrendemet, minek tenném?

Csak imádok húsokat enni, semmi filozófia nincs mögötte.

Amúgy meg jó kajákat tudnak összehozni a vegák, szívesen eszem azokat is.

2015. nov. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!